Jak wybrać najlepsze opcje inwestycyjne w planie 401 (k)

17.02.2021
Category: Zakup Domu
Tweetnij to
Jedną z najważniejszych decyzji finansowych, jakie kiedykolwiek podejmiesz, jest to, jak zainwestować 401 (k). W zeszłym tygodniu zarekomendowałem 17 funduszy inwestycyjnych, których menedżerowie sprawdzili się w ciągu ostatniej dekady, wyprzedzając rynek o wystarczająco duży margines, aby zrobić różnicę dla inwestorów. Ale co, jeśli Twój plan 401 (k) nie oferuje żadnych świetnych menedżerów funduszy? Oto, co możesz zrobić.

Otwórz okno maklerskie

Na szkoleniach jest wielu menedżerów funduszy inwestycyjnych, którzy nie zostali jeszcze udowodnieni. Powinieneś pozwolić im trenować za pieniądze innych ludzi, a nie twoje. Zamiast płacić nieudowodnionemu menedżerowi za szkolenie z twoich pieniędzy, zapytaj, czy twój plan zapewnia okno maklerskie.

Około 40% planów 401 (k) pozwoli Ci ustawić okno maklerskie, przez które możesz inwestować w szeroką gamę akcji, obligacji, funduszy ETF i funduszy inwestycyjnych, które normalnie nie są dostępne. Jednak tylko około 3% do 4% osób mających dostęp do okna maklerskiego korzysta z niego. Jeśli Twój plan nie oferuje żadnego z 17 funduszy inwestycyjnych, nadal możesz w nie inwestować przez okno maklerskie.

Wybierz fundusz indeksowy

Jeśli Twój plan nie oferuje żadnych świetnych menedżerów funduszy i nie możesz skonfigurować okna maklerskiego, wybierz fundusz indeksowy powiązany z szerokim indeksem rynkowym, takim jak S&P 500.

Krach na giełdzie: Zbliża się koniec gryEthereum: darmowe pieniądze są prawdziweDlaczego teraz NIE jest czas na zakup domuIstnieje duże prawdopodobieństwo, że indeks S&P 500 osiągnie lepsze wyniki niż niepotwierdzony menedżer, więc oprócz oszczędności na opłacie za zarządzanie, prawdopodobnie osiągniesz wyższy zwrot.

W dłuższej perspektywie zwrot z indeksu S&P 500 będzie zbliżony do stopy wzrostu gospodarczego i inflacji. Do celów planowania oszacuj zwrot od 5% do 7% w ciągu następnych 25 lat.

Jeśli ten zwrot wystarczy, aby zrealizować plan finansowy, jesteś w dobrej formie, jeśli będziesz trzymać się funduszu indeksowego S&P 500 na dobre i na złe.

Jeśli zwrot od 5% do 7% nie wystarczy, rozważ fundusz indeksowy powiązany z indeksem o małej kapitalizacji, takim jak Russell 2000. Akcje spółek o małej kapitalizacji w przeszłości osiągały lepsze wyniki niż akcje spółek dużych, ale charakteryzują się większą zmiennością. Jeśli wybierzesz tę opcję, upewnij się, że masz długi horyzont czasowy, aby wzloty i spadki były uśrednione, aby mieć największą możliwą szansę na uzyskanie dodatkowego 1% do 2% rocznie, w którym małe kapitały powracały w przeszłości.

Skonfiguruj Rollover IRA

Kiedy zmieniasz pracodawcę, zabierz ze sobą 401 (k). Wielu pracodawców pozwoli Ci utrzymać konto w swoim planie, a nawet zaoferuje uiszczenie rocznych opłat.

Jeśli zostawisz swoje konto u starego pracodawcy, możesz zaoszczędzić 50 USD rocznie na opłatach, ale musisz żyć z ich ograniczonymi opcjami inwestycyjnymi. O wiele ważniejsze jest, aby móc inwestować w najlepszych menedżerów, niż oszczędzać 50 dolarów rocznie.

Kiedy odchodzisz z pracy, przenieś swoje konto 401 (k) na konto IRA z rolowaniem, które zapewnia dostęp do najlepszych menedżerów.

Używamy FOLIOfn dla naszych klientów i możemy ich bardzo polecić.

Jeśli masz 401 (k) kont u więcej niż jednego poprzedniego pracodawcy, może być trudno zebrać dane potrzebne do ustalenia, na jakim etapie jesteś. Posiadanie kont pod jednym dachem, pod kontrolą, bez arbitralnych limitów inwestycyjnych, to dobry pierwszy krok do poprawy funkcjonowania aktywów emerytalnych.

Ten artykuł jest częścią serii, którą piszę dla tych, którzy inwestują w fundusze inwestycyjne. Aby otrzymać powiadomienie o opublikowaniu kolejnej części, kliknij tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy