Jak sprawdzić, czy Twoja karta kredytowa jest nadal aktywna

Jak sprawdzić, czy Twoja karta kredytowa jest nadal aktywna
16.10.2020
Category: Kartą Kredytową

Aby używać karty kredytowej do zakupów i innych transakcji, musi ona być otwarta, aktywna i mieć dobrą opinię. W pewnych okolicznościach Twoja karta kredytowa może stać się nieaktywna, a tym samym bezużyteczna.

Karta może stać się nieaktywna na kilka sposobów. Jeśli nie korzystałeś z karty kredytowej przez kilka miesięcy, a nawet lat, wystawca karty może ją dezaktywować. Lub, jeśli zalegasz z płatnościami, Twoje uprawnienia do zakupów mogą zostać zawieszone. Karta kredytowa może również stać się nieaktywna po wygaśnięciu bez wydania nowej karty. Wcześniejsze  

Nieaktywna karta kredytowa zostanie odrzucona, gdy spróbujesz jej użyć. Aby więc zaoszczędzić sobie trochę zakłopotania i kłopotów ze znalezieniem zastępczej opcji płatności, przed użyciem sprawdź, czy jest ona aktywna.

Zadzwoń do obsługi klienta

Najprostszym sposobem wyjaśnienia wszelkich pytań dotyczących tego, czy Twoja karta kredytowa jest nadal aktywna, jest zadzwonienie do wydawcy i zapytanie. Zadzwoń pod numer znajdujący się na odwrocie karty, aby zapytać o stan konta. W przypadku nieaktywności obsługa klienta może zostać ponownie aktywowana.

Spróbuj tego użyć

Jeśli nie chcesz dzwonić do obsługi klienta, możesz sprawdzić stan swojej karty kredytowej, używając jej do zakupu. Odrzucona karta to znak, że nie jest już aktywna; może to jednak oznaczać również wiele innych rzeczy, na przykład wygaśnięcie ważności karty lub osiągnięcie limitu kredytowego. Z tych powodów warto mieć przy sobie dodatkowe formy płatności.

Co się stanie, jeśli zgubisz lub zgubisz kartę kredytową i nie pamiętasz jej numeru? Możesz uzyskać numer wydawcy karty z jego strony internetowej i podać swój numer ubezpieczenia społecznego, aby zlokalizować swoje konto (upewnij się, że jesteś na właściwej stronie internetowej, zanim podasz swoje dane osobowe). T Wydawca karty może wysłać Ci zastępczą kartę kredytową, jeśli Twoje konto jest nadal aktywne.

Sprawdź swój raport kredytowy

Wreszcie, raport kredytowy daje wyobrażenie o stanie karty kredytowej. Wydawcy kart kredytowych zazwyczaj raz w miesiącu zgłaszają biurom kredytowym status kart kredytowych. Jeśli twoja karta kredytowa jest zamknięta, raport kredytowy prawdopodobnie to odzwierciedli. Nie powie Ci jednak, dlaczego Twoje konto zostało zamknięte. Aby uzyskać te informacje, musisz skontaktować się z byłym wydawcą karty kredytowej.

Co zrobić, jeśli Twoja karta jest nieaktywna

Niektóre nieaktywne karty kredytowe można ponownie aktywować, po prostu dzwoniąc do wystawcy karty kredytowej i pytając. Być może będziesz musiał nadrobić zaległe saldo, zanim będziesz mógł ponownie użyć karty. Niestety, jeśli jest całkowicie zamknięty, możesz nie być w stanie go ponownie otworzyć, zwłaszcza jeśli został zamknięty z powodu przestępczości. Wcześniejsze  

Sprawdź również saldo i dostępny kredyt

Po potwierdzeniu, że Twoja karta kredytowa jest nadal aktywna, musisz wiedzieć, ile możesz obciążyć. Zapytaj emitenta lub sprawdź swoje konto pod kątem aktualnego salda i dostępnych środków przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie przekraczasz swojego limitu kredytowego.

Nadal jesteś odpowiedzialny za dokonywanie regularnych minimalnych spłat salda, nawet jeśli Twoja karta kredytowa jest nieaktywna. Brak płatności kartą kredytową ma poważne konsekwencje, w tym opóźnienia w opłatach i uszkodzenie zdolności kredytowej. Wcześniejsze  

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy