Jak przekazać darowiznę do banku żywności

Jak przekazać darowiznę do banku żywności
16.03.2021
Category: Konto Bankowe

Banki żywności pełnią cenną usługę dla społeczności w całych Stanach Zjednoczonych. Darowizna na rzecz lokalnego banku żywności może pomóc zapewnić posiłki głodnym dzieciom i dorosłym żyjącym w ubóstwie lub bezdomnym.

Jakich darowizn potrzebują banki żywności?

Przed przekazaniem darowizny skontaktuj się z lokalnym bankiem żywności lub odwiedź jego stronę internetową, aby sprawdzić, jakich konkretnych produktów potrzebują. Chociaż każdy bank żywności ma swoje własne, unikalne potrzeby, większość z nich poszukuje tych samych ogólnych rodzajów darowizn żywności. Banki żywności szukają żywności, która jest pożywna, bogata w białko i stabilna w przechowywaniu. Niektóre z najlepszych produktów spożywczych, które można przekazać bankowi żywności, obejmują:

 • Produkty spożywcze „stabilne w przechowywaniu”, takie jak masło orzechowe, mus jabłkowy, niesolone orzechy, krakersy oraz soki owocowe w workach lub pudełkach.
 • Konserwy, w tym zupy, owoce, warzywa, fasola, chili, gulasz, spam, kurczak, łosoś lub tuńczyk.
 • Podstawowe produkty do spiżarni, takie jak oleje kuchenne, ryż, mąka, przyprawy, marynaty i makaron.
 • Indywidualnie pakowane produkty instant na bazie wody. Przykłady obejmują płatki owsiane, mieszankę na naleśniki, płatki pełnoziarniste, makaron, tłuczone ziemniaki i zupę.
 • Napoje, które można przyrządzić z wody, takie jak kawa rozpuszczalna i herbata lub lemoniada w proszku, sok owocowy lub mleko.
 • Dania pakowane, które nie wymagają do gotowania niczego poza wodą, takie jak makaron i ser z gotowym sosem serowym.
 • Indywidualnie pakowane produkty spożywcze, które nie wymagają chłodzenia, takie jak batoniki muesli, krakersy z masłem orzechowym lub serem, kubki z owocami, a nawet batoniki lub ciastka.
 • Żywność specjalistyczna, taka jak mieszanka ciast i lukier lub niepsująca się żywność etniczna, w zależności od regionu, w którym mieszkasz.
 • Zawsze potrzebne są produkty o specjalnych ograniczeniach dietetycznych, takie jak bezglutenowe, o niskiej zawartości sodu, bez orzechów lub wegańskie.
 • Woda butelkowana jest zawsze przydatna.
 • W tych latach pożądane są potrawy typu wakacyjnego, ponieważ rodziny będą chciały wspólnie ugotować świąteczny posiłek. Pomyśl o sosie żurawinowym w puszkach, sosie z puszki, mieszance farszu i puree ziemniaczanym instant.
 • Często akceptowana jest żywność dla niemowląt, której nie ma w szklanym słoju.

Powiązane artykuły

 • Nieoczekiwane przedmioty, których potrzebują banki żywności
 • Jak zorganizować zbiórkę jedzenia
 • Bożonarodzeniowa pomoc charytatywna

Produkty niespożywcze

Banki żywności często przyjmują przedmioty, które służą do utrzymania gospodarstwa domowego.

 • Pieluchy są akceptowane przez wiele banków żywności.
 • Artykuły higieny osobistej są akceptowane przez wiele banków żywności, takie jak pasty do zębów, szczoteczki do zębów, dezodoranty, mydła, szampony i produkty do higieny kobiecej.
 • Banki żywności często mogą zabrać ze sobą środki czystości, takie jak detergenty do prania, środki do czyszczenia kuchni i łazienek oraz produkty papierowe, takie jak papier toaletowy i ręczniki papierowe.
 • Karma dla zwierząt jest często akceptowana finanso w bankach żywności, o ile nie została otwarta.
 • Torby na zakupy są akceptowane przez niektóre banki żywności, ponieważ pomagają ludziom, którym służą, z łatwością przenosić żywność.

Poświęć swój czas

Prowadzenie banku żywności to czasochłonna praca i wielu nie może przetrwać bez pomocy oddanych wolontariuszy. Poświęcenie swojego czasu na pomoc w ich ważnej pracy zawsze będzie bardzo potrzebne i doceniane.

Czy możesz przekazać pieniądze do banku żywności?

Przekazywanie pieniędzy bankowi żywności to zawsze dobry pomysł. W rzeczywistości wiele banków żywności woli przekazywać im pieniądze zamiast żywności. Pracownicy banku żywności mają możliwość pozyskiwania tańszej żywności od dystrybutorów i producentów. Dzięki Twoim darowiznom mogą kupić więcej niż Ty sam kupujesz i przekazujesz jedzenie. Pieniądze są również pożądane, ponieważ bank żywności potrzebuje czegoś więcej niż tylko żywności, a fundusze zawsze można wykorzystać na ważne rzeczy, takie jak materiały biurowe i wydatki operacyjne.

Jak przekazać darowiznę do banku żywności w sytuacji awaryjnej

W czasach kryzysu naturalne jest, że chce się dać lokalnemu bankowi żywności, aby zapewnić wyżywienie najsłabszym członkom populacji. Podczas gdy rodzaje produktów, których potrzebuje bank żywności w nagłych wypadkach, nie różnią się od zwykłych, banki żywności mogą cierpieć z powodu małej ilości niektórych produktów. Najlepszym sposobem postępowania jest skontaktowanie się z lokalnym bankiem żywności i ustalenie, czego najbardziej potrzebują. Wolontariat i pieniądze to również jedne z najpotężniejszych darowizn, jakie możesz przekazać w czasie kryzysu, ponieważ banki żywności będą bardziej niż zwykle walczyć o zaspokojenie potrzeb ubogiej ludności. Śledzenie swojego banku żywności w mediach społecznościowych i przesyłanie jego postów z prośbami o pomoc może być również świetnym sposobem na pomoc o każdej porze roku, ale szczególnie podczas kryzysu.

Gdzie przekazać darowizny na rzecz miejsc, które tego najbardziej potrzebują

Aby znaleźć bank żywności, który jest otwarty i dostępny dla darowizn w Twojej okolicy, na stronie Feeding America znajduje się narzędzie do wyszukiwania banków żywności. Możesz również skontaktować się z lokalnym wydziałem opieki społecznej, aby uzyskać informacje na temat banków żywności, które natychmiast potrzebują pomocy, a także swojego kościoła.

Czego nie przekazywać do banku żywności

Chociaż ludzie przekazują datki w najlepszych intencjach, są rzeczy, których banki żywności generalnie nie potrzebują i wolałyby, abyś ich nie przekazał.

 • Artykuły chłodzone nie są przydatne w bankach żywności, ponieważ wymagają więcej zimnej przestrzeni niż może mieć bank żywności. Oznacza to unikanie przekazywania świeżych produktów mlecznych, takich jak jajka, mleko i ser.
 • Ponieważ banki żywności są „kupowane” przez rodziny, pakowanie dużych ilości żywności jest dla nich trudniejsze do wykonania. Jeśli masz na przykład duże worki ryżu luzem, rozważ skontaktowanie się z lokalnym schroniskiem, które gotuje posiłki dla osób ubogich lub bezdomnych, aby sprawdzić, czy mogą z niego skorzystać.
 • Odradza się niezdrową żywność.
 • Niezdrowe napoje, takie jak napoje gazowane, nie są przydatne w banku żywności.
 • Przeterminowane artykuły żywnościowe nie mogą być używane przez bank żywności.
 • Osobiście przygotowanych potraw, takich jak domowe posiłki i wypieki, nie można przekazywać do banku żywności, podobnie jak produkty, które samemu konserwowałeś.
 • Produkty wymagające dodatkowych przyborów do ich otwarcia, takich jak otwieracz do puszek lub butelek.
 • Uszkodzone przesyłki nie mogą być przyjmowane w banku żywności, co może obejmować wgniecione puszki, rozdarte torby lub połamane pudełka.
 • Delikatne pojemniki są odradzane w bankach żywności, ponieważ mogą łatwo pęknąć. Unikaj przekazywania żywności w szklanych butelkach lub zawiniętej w celofan.
 • Alkohol nie będzie akceptowany w banku żywności.

Wspieraj swój lokalny bank żywności

Darowizna na rzecz banku żywności to wspaniały sposób, aby pomóc swojej społeczności i zapewnić ochronę potrzebującym. Zawsze kontaktuj się z lokalnym bankiem żywności lub odwiedzaj jego stronę internetową lub media społecznościowe, aby dowiedzieć się, jakie są ich bieżące potrzeby i przynieść darowizny, które najlepiej wykorzystają. Nie zapomnij również o poświęceniu swojego czasu i przekazaniu darowizn pieniężnych, aby wspierać dobrą pracę banku żywności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy