Jak mogę otworzyć konto bankowe online?

17.02.2021
TransferWise
Obecnie jesteśmy przyzwyczajeni do dostarczania podstawowych usług online. Jest to wygodniejsze, oszczędza czas i oznacza, że ​​możemy zarządzać codziennym życiem w ruchu. Jednak otwarcie konta bankowego online może nadal wydawać się dość trudne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje coraz więcej opcji otwierania kont online, zarówno w tradycyjnych bankach, jak i nowoczesnych alternatywach, takich jak konto wielowalutowe Transferwise. W tym przewodniku przyjrzymy się niektórym z najlepszych typów kont dostępnych online i sposobom rozpoczęcia z nich.

Jakie informacje są potrzebne do otwarcia konta bankowego online?

Każdy bank lub dostawca ma własne zasady i proces otwierania konta online, więc po wybraniu odpowiedniego konta musisz dokładnie sprawdzić drobnym drukiem. Jest jednak kilka standardowych informacji, o które zostaniesz poproszony podczas zakładania konta [1,2,3]:

 • Dane osobowe – na przykład imię i nazwisko oraz data urodzenia
 • Informacje kontaktowe, w tym adres zamieszkania, numer telefonu i adres e-mailDowód tożsamości – często przy użyciu numeru PESEL i dokumentu wydanego przez rząd, np. Prawa jazdyPełne szczegóły powiązanego konta lub karty, której będziesz używać do zasilenia salda otwarcia kontaOto dokumentacja potrzebna do otwarcia konta bankowego online:Dokładnie sprawdź dokumenty wymagane przez Twój bank, ponieważ mogą się one różnić. Możesz jednak oczekiwać, że będziesz potrzebować:

  • Dokumenty tożsamości – na przykład zeskanowana kopia paszportu lub prawa jazdy
  • Dowód, że jesteś obywatelem Stanów Zjednoczonych lub legalnym rezydentem – dane Twojego numeru SSN ITINDowód adresu zamieszkania – będzie to miejsce, w którym faktycznie mieszkasz, i zazwyczaj nie może to być skrytka pocztowa ani podobnyJaki rodzaj konta powinienem otrzymać?

   Zanim wybierzesz dostawcę konta, musisz pomyśleć o rodzaju konta, które najlepiej spełni Twoje potrzeby. Oto kilka opcji:

   Konta rozliczeniowe onlinePodobnie jak konto czekowe, które możesz już posiadać w tradycyjnym banku, konto czekowe online jest dobre dla twoich codziennych wydatków. Zwykle otrzymasz kartę i książeczkę czekową oraz łatwy dostęp do swoich środków. Możesz jednak nie otrzymywać odsetek od pieniędzy znajdujących się na koncie, a za niektóre usługi mogą być naliczane opłaty.

   Konta oszczędnościowe onlineJeśli spodziewasz się dużego salda na swoim koncie internetowym, chcesz, aby działało dla Ciebie. Oznacza to wybór oprocentowanego konta oszczędnościowego. Dostępnych jest wiele różnych typów kont, w tym lokaty terminowe, co oznacza, że ​​blokujesz swoje pieniądze na określony czas w zamian za wyższą niż średnia stopę procentową. Sprawdź wszystkie warunki, zanim zdecydujesz, które konto będzie dla Ciebie odpowiednie. Możesz na przykład zapłacić karę za dostęp do swoich pieniędzy przed określoną datą, o której warto wiedzieć z wyprzedzeniem.

   Rachunki specjalnePodczas gdy niektóre zwykłe banki oferują opcje kont online, istnieją również świetne banki konkurencyjne i wyspecjalizowani dostawcy oferujący nowoczesne alternatywy dla tradycyjnych rachunków. Mogą one pomóc Ci jeszcze lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi, jako dodatkowe konto do określonych potrzeb lub jako zamiennik jednego ze starszych kont, które posiadasz.

   Na przykład, jeśli często podróżujesz, robisz zakupy online u międzynarodowych sprzedawców lub pracujesz jako wolny strzelec i uzyskujesz dochody z zagranicy, konto wielowalutowe Transferwise może pomóc Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

   Możesz przechowywać ponad 40 walut na tym samym koncie i przełączać się między nimi przy użyciu średniego kursu rynkowego. Oznacza to, że możesz doładować swoje konto w dolarach i przeliczyć na waluty obce za niewielką, przejrzystą opłatę, jeśli planujesz podróżować lub wydawać pieniądze w Internecie w sklepach za granicą. Możesz bezpłatnie wydawać dowolną walutę, korzystając z połączonej karty debetowej Mastercard, więc nie ma żadnych opłat za transakcje zagraniczne.

   TransferWise może również pomóc, jeśli otrzymujesz dochody z zagranicy. Otrzymasz dane bankowe dla Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i strefy euro, dzięki czemu możesz otrzymywać płatności jak lokalni mieszkańcy – bez żadnych opłat – z tych regionów. Po prostu podaj klientom dane swojego zagranicznego banku, aby uzyskać proste i bezpłatne płatności.

   Ponieważ TransferWise stosuje nowoczesne podejście do płatności transgranicznych, będziesz mógł również uniknąć opłat SWIFT na większości tras. Sieć SWIFT jest używana przez większość tradycyjnych banków do przetwarzania przelewów międzynarodowych, ale może oznaczać, że ostatecznie otrzymasz mniej, niż się spodziewasz z powodu nieoczekiwanych opłat pobieranych przez pośredników zaangażowanych w ten proces. Pozbądź się pośredników – i kosztów – dzięki TransferWise

   Które banki pozwalają mi otworzyć konto online?

   Jak już wspomnieliśmy, konto wielowalutowe Transferwise to świetne nowoczesne rozwiązanie dla osób prowadzących międzynarodowy styl życia. Możesz także wybrać konto online w banku Challenger lub poszukać tradycyjnego banku, który umożliwia otwarcie konta online.

   Znalezienie najlepszej opcji będzie wymagało pewnych badań. Jednak kilka dobrych miejsc do rozpoczęcia to Ally Bank lub Chime do sprawdzania i oszczędzania rachunków online oraz Wells Fargo lub Capital One w przypadku procesu online z tradycyjnego banku.

   Warto zauważyć, że otwarcie konta online w tradycyjnym banku jest zwykle łatwiejsze, jeśli masz historię kredytową w USA i dobrą zdolność kredytową.

   Jak mogę zasilić swoje konto?

   Jeśli otwierasz swoje konto online, chcesz mieć możliwość jego finansowania i zarządzania nim elektronicznie. Będziesz mógł doładować konto za pomocą przelewu bankowego, płatności kartą kredytową lub debetową lub wysłać lub zrealizować czek, jeśli korzystasz z tradycyjnego banku.

   Jeśli wybierzesz konto wielowalutowe Transferwise, możesz dodawać środki za pomocą polecenia zapłaty za niewielką opłatą lub przelewem bankowym w różnych walutach za darmo.

   Bankowość internetowa może znacznie ułatwić życie i oznaczać, że nigdy więcej nie będziesz musiał stać w kolejce w swoim lokalnym oddziale. Przeprowadź trochę badań, aby znaleźć konto, które najbardziej Ci odpowiada, patrząc na konta internetowe oferowane przez tradycyjne banki, a także te oferowane przez nowoczesnych alternatywnych dostawców. Dostępnych jest wiele opcji, więc będziesz w stanie znaleźć taką, która spełnia Twoje potrzeby i jednocześnie pomaga obniżyć koszty.

   Wszystkie źródła ostatnio sprawdzane 19 marca 2020 r

   Niniejsza publikacja służy wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych i nie ma na celu omówienia wszystkich aspektów tematów, którymi się zajmuje. Nie ma stanowić porady, na której należy polegać. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie treści niniejszej publikacji lub powstrzymaniem się od takich działań należy zasięgnąć profesjonalnej lub specjalistycznej porady. Informacje zawarte w tej publikacji nie stanowią porady prawnej, podatkowej ani innej profesjonalnej porady firmy TransferWise Limited lub jej podmiotów stowarzyszonych. Wcześniejsze wyniki nie gwarantują podobnego wyniku. Nie składamy żadnych oświadczeń, zapewnień ani gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, że treść publikacji jest dokładna, kompletna lub aktualna.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy