Jak korzystać z kredytu mieszkaniowego VA, aby zbudować własny dom

17.02.2021
Category: Zamiast Tego

W każdą sobotę oczaruje mnie najnowszy odcinek programu majsterkowania. Podziwiam błyszczące płytki w łazience lub ręcznie drapaną podłogę z twardego drewna. Trudno nie wyobrazić sobie, jak by to było zbudować wymarzony dom.

Czy byłby to gdzieś w Kalifornii z widokiem na ocean?

Kryjówka Rocky Mountain w Kolorado?

A może kolonialny z czerwonej cegły na przedmieściach Waszyngtonu?

I jestem prawie pewien, że nie tylko ja spędzam godziny na wyobrażaniu sobie tego wszystkiego, aż do szuflad i kolorów dywanów.

Ale czy wiesz, że finansowanie budowy domu znacznie różni się od tradycyjnego kredytu hipotecznego? Czy wiesz, że korzyści z VA mogą pomóc Ci urzeczywistnić wymarzony dom?

Oto szczupłe informacje o tym, jak wykorzystać korzyści z kredytu mieszkaniowego VA, aby zbudować własny dom:

Finansowanie nowej budowy 101

Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić budowniczym za materiały i robociznę, prawdopodobnie będziesz musiał wziąć pożyczkę. Nowa konstrukcja jest zazwyczaj finansowana z kredytu budowlanego w trakcie procesu budowlanego, a po ukończeniu budowy jest przekształcana w tradycyjną hipotekę.

Niektórzy deweloperzy i budowniczowie zapłacą za fazę budowy, więc zatwierdzeni właściciele domów muszą tylko zabezpieczyć tradycyjny kredyt hipoteczny. Często oznacza to, że budujesz dom w zaplanowanej społeczności i możesz dostosować swój dom na podstawie różnych planów i opcji oferowanych przez budowniczego.

Jeśli jednak chcesz mieć całkowicie niestandardowy dom (z własnych planów) lub jeśli chcesz budować poza planowaną społecznością, może być konieczne złożenie wniosku o własną pożyczkę budowlaną.

Był czas, kiedy kredyty budowlane VA były łatwo dostępne, ale dzięki wielu problemom, które w ostatnich latach zaśmiecały amerykański rynek mieszkaniowy, znalezienie zwykłego kredytu budowlanego VA może być trudne.

W trakcie procesu kredytowego na budowę bank dokona przeglądu planów budowlanych i w razie potrzeby wyda fundusze na każdy etap procesu budowlanego. Ogólnie rzecz biorąc, właściciel domu zapłaci odsetki od kredytu budowlanego w trakcie procesu budowlanego, chociaż odsetki naliczane są tylko od pieniędzy, które zostały przekazane budowniczym. Oprocentowanie kredytów na budowę jest różne i będzie miało zastosowanie wiele takich samych wymogów finansowych, jakie są potrzebne do zatwierdzenia tradycyjnego kredytu mieszkaniowego.

Pożyczki budowlane VA vs. budownictwo do stałego finansowania VA

Jedną z korzyści wynikających z korzystania z kredytu budowlanego VA jest to, że nie będziesz musiał dokonywać żadnych płatności na etapie budowy. Zamiast tego budowniczy jest odpowiedzialny za wszystkie opłaty i odsetki. Kiedy dom jest gotowy, VA wystawia zaświadczenie o ukończeniu, płaci budowniczym i zamienia twoją pożyczkę na zwykły kredyt hipoteczny.

Brzmi świetnie, prawda?

Był czas, kiedy kredyty budowlane VA były łatwo dostępne, ale dzięki wielu problemom, które w ostatnich latach zaśmiecały amerykański rynek mieszkaniowy, znalezienie zwykłego kredytu budowlanego VA może być trudne. Jeśli znajdziesz taki, upewnij się, że przeszukałeś go, zanim zgodzisz się na jakiekolwiek warunki.

Obecnie znacznie łatwiej jest znaleźć pożyczkodawców oferujących pożyczki budowlane na stałe. W takich przypadkach pożyczka na budowę jest finansowana przez tradycyjnego lub lokalnego pożyczkodawcę. Jednocześnie uzyskuje się pismo z wstępną zgodą na pożyczkę VA, w którym pojawia się konkretny zwrot, w którym wspomina się o zamiarze zamiany pożyczki budowlanej na stałą pożyczkę VA po ukończeniu budowy domu.

Chociaż nie gwarantuje to uzyskania zgody na pożyczkę na budowę, może to trochę ułatwić. Prawdopodobnie nadal będziesz musiał zapłacić odsetki od kredytu budowlanego, aw zależności od historii kredytowej i kwoty finansowania możesz zostać poproszony o wpłacenie zaliczki.

Wymagania specjalne dotyczące finansowania VA

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej pożyczki na budowę, instytucja pożyczkowa VA wyznaczy inspektora do projektu budowlanego. Inspektor jest odpowiedzialny za upewnienie się, że każdy etap budowy został zakończony, zanim zostaną wydane pieniądze na następny etap budowy.

Ponadto, aby wykorzystać pożyczkę VA jako część procesu od konstrukcji do trwałej, budowniczy musi być zarejestrowany w VA i zaoferować minimum roczną gwarancję.

Podobnie jak w przypadku bardziej tradycyjnej pożyczki VA, istnieją ograniczenia i ograniczenia. Musisz uzyskać list uprawniający od VA, zanim instytucja pożyczkowa może zatwierdzić pożyczkę VA. Nowo wybudowany dom nadal musi zostać poddany oględzinom i wycenie w ramach procesu hipotecznego. Terminy i procesy różnią się w zależności od stanu, więc upewnij się, że przeprowadziłeś badania z wyprzedzeniem, aby uniknąć niespodzianek.

I nie zapominaj, że istnieją ograniczenia dotyczące tego, ile VA zagwarantuje, w zależności od lokalizacji. Jeśli potrzebujesz pożyczki powyżej tego limitu, będziesz zobowiązany do wpłaty zaliczki 25% różnicy między kwotą pożyczki a limitem. Ale nawet jeśli kupujesz powyżej limitu VA, nadal będziesz cieszyć się korzyścią z braku konieczności płacenia PMI.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy