Jak korzystać z karty debetowej bez kodu PIN

17.02.2021
Category: Twoja Zdolność

Możliwe jest dokonywanie zakupów za pomocą karty debetowej bez osobistego numeru identyfikacyjnego (PIN), ale uzyskanie gotówki lub wypłaty nie są takie proste. Umożliwia to kupowanie przedmiotów przez Internet bez konieczności podawania kodu PIN] lub dokonywanie zakupów przy użyciu karty, do której zapomniałeś kodu PIN. Mniejsze zakupy, zazwyczaj poniżej 25 USD, mogą być również zwolnione z wymogu podania kodu PIN.

Jednak obie sytuacje mogą również narazić Cię na oszustwo w przypadku kradzieży numeru karty. Jeśli zapomniałeś kodu PIN do swojej karty debetowej, ale musisz z niej skorzystać, nadal masz kilka możliwości.

Spis treści

Wybierz przetwarzanie swojej karty jako karty kredytowej

W przypadku korzystania z karty debetowej pieniądze są natychmiast pobierane z powiązanego konta. Różni się to od karty kredytowej, która sprawia, że ​​zakup na kredyt jest rodzajem pożyczki, którą będziesz musiał spłacić w późniejszym terminie wraz z odsetkami. W Stanach Zjednoczonych karta debetowa wymaga kodu PIN, podczas gdy – w przeciwieństwie do większości krajów na świecie – karta kredytowa wymaga podpisu.

Podczas płatności w sklepie detalicznym można przetwarzać kartę debetową jako kartę kredytową, wymagając podpisu zamiast normalnego kodu PIN, wybierając opcję „karta kredytowa zamiast „debet. Sprzedawca zapłaci opłatę w obu przypadkach, ograniczoną jako część poprawki Durbina do ustawy Dodda-Franka, więc nie ma to dla nich większego znaczenia, chyba że wystawca karty debetowej ma aktywa poniżej 10 miliardów dolarów. W takim przypadku są zwolnieni i mogą mieć różną opłatę, która zwykle jest wyższa, jeśli używasz karty debetowej jako kredytu.

Jeśli wybierzesz tę drogę, będziesz mieć pewność, że używasz karty kredytowej, często z zerową odpowiedzialnością w przypadku nieuczciwych opłat w wyniku użycia karty, ale nie masz żadnych innych korzyści. Jeśli Twoja karta debetowa nie gromadzi już nagród, nie otrzymasz żadnych nagród.

Mimo że jest przetwarzana jak karta kredytowa, nie możesz użyć karty debetowej do zbudowania kredytu. Należy również pamiętać, że pieniądze zostaną pobrane z Twojego konta, tak jak w przypadku zwykłej transakcji debetowej, ale zajmie to kilka dodatkowych dni.

Dokonuj zakupów online lub przez telefon

Kiedy dokonujesz zakupu online lub przez telefon, zamiast karty debetowej lub kredytowej dostępna jest ogólna opcja „karta. Po prostu wprowadź numer karty debetowej, datę jej ważności i CVV (numer na odwrocie karty, zazwyczaj trzy lub cztery cyfry).

Może się to wydawać wygodne, ale jeśli Twoja karta zostanie skradziona – lub nawet same numery – oszust może zrobić szaleństwo zakupów z Twoim kontem. Posiadanie fizycznej karty pomaga, ale nie jest ona potrzebna ani do dokonania legalnego zakupu, ani do osoby, która ukradła Twoją kartę.

Niedawna skala naruszeń i ataków zarówno na procesory kart, jak i na sprzedawców oznacza, że ​​będziesz chciał przejrzeć każde konto właśnie z tego powodu. Jeśli na przykład firma doświadczy naruszenia i ktoś kupił informacje o Twojej karcie debetowej w ciemnej sieci, może to być tylko kwestia czasu, zanim spróbuje zgromadzić opłaty na karcie.

Gdy pojawi się monit o podanie kodu PIN, po prostu naciśnij „Enter

Wiele automatów w punktach sprzedaży w rzeczywistości nie wymaga podawania kodu PIN po wyświetleniu monitu. Zamiast tego, jeśli po prostu naciśniesz zielony przycisk „Enter, urządzenie domyślnie uruchomi Twoją kartę jako kredyt. Będziesz musiał podpisać się przy zakupie, jak powyżej, ale nie będziesz musiał wprowadzać kodu PIN.

Jak odzyskać pieniądze z karty debetowej bez kodu PIN

Ogólnie rzecz biorąc, bez kodu PIN nie można pobrać pieniędzy z karty debetowej. Bankomaty, banki i sprzedawcy zazwyczaj nie pozwalają na dokonywanie wypłat ani dodawanie „zwrotu gotówki do transakcji bez niej.

Jak wspomniano wcześniej, nie oznacza to, że Twojej karty nie można ukraść i użyć; po prostu nie można go użyć do bezpośredniego wypłacenia pieniędzy z konta. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać wyciągi bankowe, aby upewnić się, że karta nie została skradziona – cyfrowo lub fizycznie – oraz że oszust nie opróżnia konta podczas zakupów.

Używanie karty debetowej jako kredytu ma określone zalety – głównie możliwość korzystania z niej bez kodu PIN. Jednak zapewnia również dodatkową warstwę bezpieczeństwa, zmniejszając Twoją odpowiedzialność. Niestety, nie możesz wypłacić pieniędzy z bankomatu, jeśli nie masz kodu PIN, a użycie karty debetowej jako kredytu nie wpłynie na twoją zdolność kredytową.

Źródło obrazu : https://depositphotos.com/

Cole, były dziennikarz prasowy, spędza wolny czas na czytaniu, pisaniu, graniu w gry wideo, oglądaniu filmów i poznawaniu każdego tematu pod słońcem. Mieszka z żoną i córką w Idaho. Śledź Cole’a na Twitterze: @ ColeMayer42

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy