Jak inwestować w towary

17.02.2021
Category: Nawet Jeśli

Świat inwestycji jest pełen przytłaczającej liczby opcji, w tym akcji, obligacji, funduszy typu ETF i nie tylko. Surowce mogą wydawać się po prostu jednym z wielu, ale te produkty oferują unikalny sposób inwestowania pieniędzy na rynku. Jeśli masz pytania dotyczące konkretnego towaru lub dopiero zaczynasz tworzyć portfel inwestycyjny, warto skonsultować się z doradcą finansowym.

Co stanowi towar?

Ogólnie rzecz biorąc, towary są przynajmniej do pewnego stopnia naturalne. Skąd więc pochodzi termin „towar? Większość z tych materiałów wymaga jakiejś formy interakcji międzyludzkiej, takiej jak górnictwo, rolnictwo, wiercenie lub budowanie. Dopiero potem stają się produktami dostępnymi na rynku publicznym i prywatnym.

Oto kilka towarów, na które można obecnie inwestować:

– Pszenica, jęczmień, kukurydza, owies, soja– cukier, kawa, bawełna, kakao– energia słoneczna, wiatrowa, wodna, etanolowa, geotermalna– Ropa naftowa, gaz ziemny, atom, węgiel, propan– Bydło żywe, bydło opasowe, boczki wieprzowe, chude wieprze– Złoto, srebro, platyna, pallad– Stal, miedź, aluminium, żelazoProdukty wytworzone przez człowieka są na dużą skalę jak najbliżej replik. Chociaż nie dotyczy to powyższych materiałów, rynek traktuje jednakowo wszystkie towary. Innymi słowy, złoto jest złotem, niezależnie od firmy górniczej, z której pochodzi, a bydło to bydło, niezależnie od gospodarstwa, z którego pochodzi.

Pomyśl o tym. Czy idąc do sklepu sprawdzasz, gdzie uprawiano poszczególne owoce i warzywa? Kiedy tankujesz na stacji benzynowej, pytasz sprzedawcę, w jakim kraju wydobyto ropę? Prawdopodobnie nie. Ta zasada sprawia, że ​​towary są aktywami, które można zainwestować, ponieważ produkty te są sprzedawane na skalę globalną pod powszechnie akceptowaną ujednoliceniem.

Historia towarów

Towary były jedną z cech charakterystycznych rynku handlowego każdej cywilizacji, jaka kiedykolwiek istniała. Faktycznie, historycy mogą prześledzić handel tymi materiałami już od 4500 lat pne Sumerów. Oznaczało to nie tylko wydawanie waluty na mięso, plony i nie tylko, ale także wymianę jednego towaru na inny. Najsilniejsze cywilizacje miały zwykle najlepiej rozwinięte rynki handlowe, a te produkty znajdowały się w ich centrum.

Jak można sobie wyobrazić, obecnie towary wchodzą w interakcje z rynkiem w drastycznie inny sposób. Stany Zjednoczone zostały wprowadzone do współczesnego handlu towarami w połowie XIX wieku dzięki utworzeniu legendarnej giełdy towarowej Chicago Board of Trade (CBOT). W 2007 r. CBOT połączył się z Chicago Mercantile Exchange (CME), tworząc CME Group Inc. Inne giełdy i rynki towarowe zostały otwarte w całym kraju, w tym w Nowym Jorku, San Francisco, St. Louis i Kansas City.

Na początku CBOT oferował tylko kukurydzę, pszenicę i inne towary rolne. Dziś jednak rozszerzył się znacznie poza te parametry, oferując teraz mnóstwo innych opcji inwestycyjnych.

Sposoby inwestowania w towary

Jeśli chcesz zainwestować w towary, możesz to zrobić na kilka sposobów. Możesz kupować towary w postaci kontraktów terminowych i funduszy ETF, a także pośrednio poprzez akcje i fundusze inwestycyjne.

Towarowe fundusze ETF są dziś ulubieńcami inwestorów ze względu na ich wiarygodność. Te możliwości inwestycyjne są z natury zróżnicowane, ponieważ wynikają z wyników pojedynczego lub wielu indeksów towarowych, a nie pojedynczego towaru lub spółki. Choć może się to wydawać pożądane, nie wszystkie towary mają powiązaną z nimi ETF.

Akcje pozostają prostym sposobem inwestowania w towary. Oczywiście dzieje się to w bardziej okrężny sposób. Zamiast tego, bezpośrednie inwestowanie w materiał lub produkty, akcje i fundusze wspólnego inwestowania daje szansę inwestowania w firmy, które działają w branży związanej z towarem. Więc jeśli energia słoneczna wydaje ci się świetną inwestycją, powinieneś przyjrzeć się producentom paneli słonecznych.

Jeśli chodzi o inwestowanie na dużą skalę, kontrakty terminowe są najlepszym sposobem na zakup materiałów. Pozwalają one firmom i instytucjom na odkupienie lub przedsprzedaż pewnej ilości materiału na przyszłą datę, aby uniknąć zwykle ryzykownego charakteru rynku towarowego. Choć inwestorzy indywidualni nie będą się w to angażować, firmy, które potrzebują ogromnych ilości jednego towaru, mogą na tym skorzystać.

Jednym z najczęstszych miejsc, w którym ma to miejsce, są linie lotnicze, firmy przewozowe i inne firmy z branży transportowej. Ponieważ podmioty te wymagają pozornie nieograniczonych rezerw paliw, często będą kupować kontrakty terminowe po ustalonej cenie, aby uniknąć wahań cenowych, które bez wątpienia dotkną wielu niższego szczebla konsumentów.

Każdy, kto jest nowicjuszem w surowcach lub ogólnie w inwestowaniu, powinien prawdopodobnie porozmawiać z doradcą finansowym przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów. Na szczęście dla Ciebie, National Futures Association, które reguluje branżę towarową, stworzyło certyfikat doradcy handlu towarami (CTA). Dlatego upewnij się, że z kimkolwiek rozmawiasz na ten temat, masz wezwanie do działania.

Plusy i minusy inwestycji towarowych

Jako ogólny rodzaj inwestycji, towary są zależne od praw rynkowych podaży i popytu. Może to oczywiście mieć swoje wady i zalety, ponieważ zmienność może szaleć przy tak wielu czynnikach zewnętrznych wpływających na produkcję i sprzedaż każdego towaru. Poniżej szczegółowo opisujemy niektóre korzyści i obawy dotyczące każdego towaru:

Surowce Zasoby rolnicze Towary miękkie Odnawialne źródła energii Nieodnawialne źródła energii Żywy inwentarz Metale szlachetne Metale przemysłowe
PlusyCons– Niezwykle płynne inwestycje

– Badania inwestycji są łatwo dostępne

– Możliwość handlu za pośrednictwem osobistych rachunków maklerskich– Inwestycje są dokonywane w spółki związane z surowcami, a nie w rzeczywiste towary

– Nawet jeśli towar ma dobre wyniki, dana firma może nie być– Opcja inwestycyjna z niską opłatą

– Indeksy ETF zapewniają wystarczającą ochronę

– Nie jest trudno w nie inwestować– Jeśli tylko kilka wybranych akcji ma się dobrze, ETF może nie zostać znacząco zmieniony

– Niedostępne dla wszystkich towarów– Najbardziej bezpośredni sposób inwestowania w towary

– Możliwość

uzyskania wysokich zysków – Dobre wyniki na dużą skalę– Możliwość dużych strat

– Wymagane minimalne depozyty– Nieodłączna dywersyfikacja

– Zarządzana przez doradców inwestycyjnych

– Płynność podobna do akcji– Profesjonalne zarządzanie wiąże się z opłatami własnymi

– Inwestowane pośrednio w towaryKonkluzja: Czy warto inwestować w towary?

Nie ma całkowicie dobrej lub złej odpowiedzi na pytanie, czy inwestować w towar. Zamiast tego musisz przeprowadzić własne badania dotyczące określonych inwestycji w surowce. Dopiero wtedy zobaczysz, jak dobrze pasują one do twoich planów finansowych i ostatecznych celów. Mówiąc ogólnie, ci, którzy dopiero niedawno weszli do gry inwestycyjnej, mądrze byłoby trzymać się funduszy ETF i funduszy inwestycyjnych, ponieważ zapewniają one ochronę odpowiednio za pomocą indeksów i profesjonalnego zarządzania. I odwrotnie, doświadczeni inwestorzy mogą z większą pewnością inwestować w akcje i kontrakty terminowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

Inwestycje towarowe Rodzaj inwestycji Dyby Fundusze ETF Kontrakty futures Fundusze inwestycyjne