Jak inwestować w indeks S&P 500

17.02.2021
Category: Możesz Uzyskać

Wykonaj te proste kroki, aby rozpocząć inwestowanie w największy indeks na Wall Street.

Jeśli chcesz zainwestować w indeks S&P 500, nie musisz kupować osobno każdej akcji. Zamiast tego możesz inwestować we wszystkie akcje indeksu, dokonując jednego zakupu za pośrednictwem funduszu wspólnego inwestowania lub funduszy typu ETF. Przed 1975 rokiem, jeśli chciałbyś kupić 500 akcji z S&P 500, musiałbyś kupować każdą z nich osobno. W tym kluczowym roku założyciel Vanguard John Bogle, przedstawił pierwszy w historii fundusz indeksowy, który śledził indeks S&P 500. Obecnie do wyboru jest wiele funduszy indeksowych S&P 500. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w indeks S&P 500.

W tym przewodniku:Co to jest indeks S&P?

S&P 500 jest prawdopodobnie najbardziej znanym indeksem giełdowym w Stanach Zjednoczonych. Skrót od Standard & Poor’s 500, indeks ten śledzi wyniki 500 najważniejszych akcji notowanych na giełdzie w USA. Komitet zbiera się w celu wyboru akcji w indeksie i niekoniecznie muszą to być 500 największych spółek. Komisja bierze pod uwagę takie kwestie, jak kapitalizacja rynkowa, płynność, sektor i inne kryteria. Aby się zakwalifikować, firma musi być spółką o dużej kapitalizacji o kapitalizacji rynkowej wynoszącej co najmniej 8,2 miliarda USD.

1. Otwórz rachunek maklerski

Jeśli chcesz zainwestować w indeks S&P 500, najpierw potrzebujesz konta maklerskiego. Może to być konto emerytalne, takie jak tradycyjny IRA lub Roth IRA, 401 (k) sponsorowany przez pracodawcę lub podobny, lub Twoje własne tradycyjne, podlegające opodatkowaniu konto maklerskie.

Do wyboru jest wiele domów maklerskich. Spójrz na opłaty za kupno i sprzedaż funduszy inwestycyjnych i ETF, jeśli otwierasz nowy rachunek z zamiarem zainwestowania w indeks S&P 500. Wiele domów maklerskich oferuje własną rodzinę funduszy lub grupę funduszy partnerskich bez opłat transakcyjnych w ramach funduszy inwestycyjnych. W przypadku funduszy ETF należy uiścić wszelkie opłaty handlowe.

W Investor Junkie naszymi ulubionymi brokerami są Ally Invest i E * TRADE. Ci dwaj najlepsi brokerzy oferują teraz handel bez prowizji dla akcji, opcji i funduszy ETF notowanych na giełdzie w USA. Wszystkie zapewniają inwestorom narzędzia badawcze i edukacyjne, dzięki czemu nawet początkujący mogą dowiedzieć się, co robić. Oto lista wszystkich naszych ulubionych brokerów.

2. Wybierz między funduszami powierniczymi a ETF

Możesz kupić fundusze indeksowe S&P 500 jako fundusze inwestycyjne lub ETF. Oba śledzą ten sam indeks i działają podobnie, ale są pewne kluczowe różnice, o których warto wiedzieć.

 1. Fundusze inwestycyjne mają być posiadane przez stosunkowo długi okres czasu. Handlują tylko raz dziennie, po zamknięciu rynku. Niektóre mają minimalną kwotę inwestycji i minimalny czas na zainwestowanie. A wczesne wypłaty mogą prowadzić do kar. Z drugiej strony, możesz kupować i sprzedawać fundusze inwestycyjne w okrągłych kwotach dolara.
 2. ETFy są kupowane i sprzedawane jak akcje. Cena stale się zmienia w ciągu dnia, gdy handlowcy kupują i sprzedają. Większość dużych firm brokerskich umożliwia handel wszystkimi funduszami ETF za darmo. Nie ma minimalnego czasu przechowywania ani minimalnej kwoty zakupu poza ceną jednej akcji. Fundusze ETF mogą również mieć niższe wskaźniki kosztów w niektórych przypadkach i można je kupić za pośrednictwem brokerów, takich jak Public.com, który jest znany z niskich opłat i zerowych prowizji.Dla większości osób fundusze ETF będą bardziej atrakcyjnym sposobem na rozpoczęcie inwestowania w indeks S&P 500. Jednak fundusze wspólnego inwestowania mają również swoje zalety. Do Ciebie należy decyzja, który z nich będzie lepiej pasował do Twojego portfolio.

  3. Wybierz swój ulubiony fundusz S&P 500

  Kiedy już zdecydujesz się na ETF i fundusze inwestycyjne, możesz zacząć porównywać bardziej szczegółowe informacje, aby wybrać swój ulubiony fundusz. Spójrz na wszelkie koszty i opłaty, aby rozpocząć. Nie chcesz przepłacać, jeśli możesz uzyskać zasadniczo to samo z wielu źródeł.

  Oto opłaty dla popularnych funduszy inwestycyjnych:

  • Schwab pobiera 0,02% za fundusz indeksowy Schwab S&P 500 (SWPPX), przy minimalnej wartości 100 USD.
  • Fidelity pobiera zaledwie 0,015% za swoje akcje Spartan S&P 500 Index Investor Class (FXAIX), bez minimalnej inwestycji. Vanguard 500 Index Fund (VFINX) zawiera opłatę 0,14% i 3,000 $ minimum.A oto opłaty w świecie ETF:

   • Koszt ETF Vanguard S&P 500 (VOO) wynosi 0,03%.
   • iShares Core S&P 500 (IVV) kosztuje 0,04% rocznie.Największym i najstarszym funduszem ETF S&P 500 jest fundusz ETF SPDR S&P 500 (SPY) firmy State Street Global Advisors ze wskaźnikiem wydatków 0,0945%.4. Wprowadź swoją transakcję

    Kiedy będziesz gotowy, zaloguj się na swoje konto maklerskie i wejdź do handlu. Zalecamy korzystanie z Ally Invest , ponieważ wejście w transakcję za pomocą aplikacji mobilnej, strony internetowej lub bardziej zaawansowanej platformy handlowej zajmuje tylko kilka minut.

    Zrzut ekranu pokazujący, jak wygląda kupno funduszu giełdowego VOO w Ally Invest

    5. Jesteś właścicielem funduszu indeksowego!

    To takie proste. Otwarcie i zasilenie rachunku maklerskiego to szybki i łatwy proces. Gdy środki zostaną oczyszczone, możesz kupić fundusz indeksu S&P 500 za pomocą kilku kliknięć. O ile rozumiesz ryzyko związane z inwestowaniem, jest to doskonała pierwsza inwestycja i świetny sposób na zmoczenie stóp na giełdzie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy