Jak długo trzeba czekać, aby otrzymać kartę kredytową

Jak długo trzeba czekać, aby otrzymać kartę kredytową
16.10.2020
Category: Złożyć Wniosek

Dostarczenie nowej karty kredytowej może zająć kilka tygodni

  • FACEBOOK
  • ŚWIERGOT
  • LINKEDIN

Karty kredytowe mogą pomóc w budowaniu kredytu, a jednocześnie ułatwiają płacenie rachunków lub robienie zakupów. Niektóre karty kredytowe oferują nawet nagrody, takie jak mile lub punkty, za zakupione rzeczy.

Jeśli nigdy wcześniej nie ubiegałeś się o kartę kredytową, możesz się zastanawiać, ile czasu zajmie jej uzyskanie. Chociaż możliwe jest złożenie wniosku o kartę kredytową online i uzyskanie zatwierdzenia w ciągu kilku minut, dotarcie karty może zająć trochę więcej czasu.

Każdy wystawca karty różni się, jeśli chodzi o czas potrzebny na dostarczenie fizycznej karty kredytowej nowym klientom. Zrozumienie, jak działa ogólny proces, pomoże Ci ocenić, jak szybko będziesz w stanie zacząć korzystać z nowej karty po jej zatwierdzeniu.

Kluczowe wnioski

  • Zatwierdzenie karty kredytowej może nastąpić niemal natychmiast, ale wysłanie fizycznej karty może zająć kilka dni roboczych.
  • Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe mogą udostępniać tymczasowy numer karty cyfrowej, za pomocą którego można dokonywać zakupów lub płacić rachunki online.
  • Jeśli dotarcie do nowej karty kredytowej trwa dłużej, niż oczekiwałeś, ważne jest, aby skontaktować się z wystawcą karty kredytowej na wypadek zgubienia lub kradzieży.
  • Jeśli chcesz otrzymać zastępczą kartę kredytową z powodu zgubienia lub kradzieży karty, możesz uiścić opłatę za przyspieszoną wysyłkę.

Uzyskanie zgody na kartę kredytową

Wiele firm obsługujących karty kredytowe stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek, oferując aplikacje online. Wystarczy wypełnić wniosek i przesłać go, aby sprawdzić swoje informacje. Często zdarza się, że firmy obsługujące karty kredytowe zwracają decyzję o zatwierdzeniu w ciągu kilku minut od otrzymania wniosku i sprawdzenia zdolności kredytowej.

Są jednak przypadki, w których możesz czekać dłużej na zatwierdzenie karty kredytowej. Na przykład, załóżmy, że wypełniłeś wniosek w formie papierowej i wysłałeś go pocztą. W takim scenariuszu będziesz musiał poczekać, aż wystawca karty kredytowej otrzyma wniosek, przejrzeć informacje, a następnie wysłać z powrotem decyzję o zatwierdzeniu.

Pójście na zwykłą pocztę może oznaczać czekanie kilka tygodni na decyzję dotyczącą karty kredytowej, a nie kilka minut. Możesz również czekać dłużej, jeśli złożysz wniosek o kartę kredytową wymagającą doskonałego kredytu, a Twoja aplikacja zostanie oznaczona do ręcznego sprawdzenia.

W takim przypadku oznacza to, że wniosek musi zostać sprawdzony przez kogoś w firmie obsługującej karty kredytowe i przetworzony ręcznie. Może to spowolnić działanie o kilka dni lub nawet kilka tygodni, w zależności od zasad oceny wystawcy karty kredytowej. Jeśli w ciągu kilku tygodni od złożenia wniosku nie otrzymałeś wiadomości od wystawcy karty kredytowej, możesz skontaktować się z obsługą klienta, aby dowiedzieć się, co się dzieje z Twoim wnioskiem.

Jeśli zależy Ci na czasie, możesz złożyć wniosek online tylko o karty, które są reklamowane jako oferujące natychmiastowe zatwierdzenie. Pamiętaj tylko, aby porównać stopy procentowe, opłaty i nagrody, aby znaleźć kartę natychmiastowego zatwierdzenia, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ile czasu zajmuje otrzymanie karty kredytowej pocztą

Po zatwierdzeniu karty kredytowej Twoja fizyczna karta musi zostać wysłana do Ciebie. Po otrzymaniu możesz go używać do robienia zakupów lub opłacania rachunków. Należy pamiętać, że czas wysyłki może się znacznie różnić w zależności od wydawcy karty.

Poniższa tabela przedstawia, jak długo można oczekiwać na dostarczenie karty kredytowej od głównych wydawców kart. Pamiętaj, że czas może być inny, jeśli czekasz na nową kartę, a inny, jeśli karta, którą już posiadałeś, została zgubiona lub skradziona.

Tims wysyłania kart kredytowych
Wystawca karty Nowa karta Karta zastępcza
American Express 7 do 10 dni roboczych W ciągu 3 dni roboczych
Bank Ameryki W ciągu 10 dni roboczych W ciągu 3 dni roboczych
Barclays 7 do 10 dni roboczych 7 do 10 dni roboczych
Capital One 7 do 10 dni roboczych 3 do 6 dni roboczych
Pościg 7 do 10 dni roboczych 3 do 5 dni roboczych
Citi 7 do 10 dni roboczych 5 do 7 dni roboczych
Odkryć 5 do 7 dni roboczych 5 do 7 dni roboczych
Bank USA 7 do 10 dni roboczych 7 do 10 dni roboczych
Wells Fargo 7 do 10 dni roboczych 7 do 10 dni roboczych

Przyspieszona lub nocna wysyłka może przyspieszyć wymianę kart w twoich rękach. Podczas gdy niektórzy wydawcy kart oferują bezpłatną wysyłkę z dnia na dzień lub w trybie przyspieszonym dla nowych i zastępczych kart, inni mogą pobierać opłatę za tę usługę.

Co zrobić, jeśli nie otrzymałeś jeszcze karty kredytowej

Jeśli czekałeś na otrzymanie karty kredytowej i nadal nie ma znaku, możesz zrobić kilka rzeczy, aby potencjalnie przyspieszyć ten proces.

Po pierwsze, jeśli twoja karta kredytowa została wydana przez duży bank, możesz spróbować odwiedzić oddział i poprosić o tymczasową kartę. Niektóre banki wydają tymczasowe karty, których można używać do czasu otrzymania rzeczywistej karty. Z tą usługą może wiązać się opłata, ale nie musi.

Jeśli Twój bank lub wystawca karty nie oferuje kart tymczasowych, nadal możesz poprosić o tymczasowy numer karty. W ten sposób możesz zacząć używać karty do robienia zakupów lub płacenia rachunków online, nawet jeśli nie masz jeszcze fizycznej karty. Pamiętaj tylko, że nie wszyscy wydawcy kart to robią, a ci, którzy to robią, mogą ograniczyć tę korzyść do niektórych kart.

Następnie możesz poprosić o przyspieszoną wysyłkę, jeśli Twoja karta nie została jeszcze wysłana. Ponownie, być może będziesz musiał uiścić opłatę za tę usługę, ale może to znacznie skrócić czas oczekiwania na Twoją kartę.

Nawet jeśli nie potrzebujesz karty od razu, nadal dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z wystawcą karty kredytowej i poinformowanie ich, że nie dotarła, jeśli czujesz, że się spóźnia. Możliwe, że karta została zgubiona w poczcie lub ktoś ją ukradł. W obu przypadkach możesz być podatny na oszustwa, jeśli ktoś inny będzie mógł użyć karty do dokonywania nieautoryzowanych zakupów.

Skontaktowanie się z firmą obsługującą karty kredytowe jest dobrym posunięciem, ponieważ powinni oni być w stanie śledzić ruchy karty i sprawdzić, czy została dostarczona gdzie indziej lub czy została użyta do zakupów. Jeśli wydaje się, że karta została zgubiona lub skradziona, mogą ją anulować i ponownie wydać nową kartę.

Ważny

Prawo federalne ogranicza Twoją odpowiedzialność za nieautoryzowane zakupy kartą kredytową do 50 USD. Wielu wydawców kart oferuje gwarancję odpowiedzialności za oszustwa w wysokości 0 USD w przypadku nieuczciwych transakcji.

Podsumowanie

Uzyskanie karty kredytowej może być dobrą opcją do budowania kredytu i potencjalnie uzyskiwania nagród za zakupy. Chociaż można uzyskać akceptację od razu, realistyczne jest oczekiwanie tygodnia lub dwóch na dostarczenie karty. Jeśli planujesz otworzyć nową kartę kredytową, aby dokonać dużego zakupu, pamiętaj o terminie dostarczenia karty. Chcesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo czasu na zatwierdzenie i otrzymanie karty, aby nie musieć korzystać z innej metody płatności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy