Jak akceptować płatności kartą kredytową w małej firmie

Jak akceptować płatności kartą kredytową w małej firmie
16.10.2020

Niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność od jakiegoś czasu, czy dopiero zaczynasz, wiesz, jak ważna jest możliwość akceptowania kart kredytowych i debetowych jako płatności od klientów. Wykorzystanie kart kredytowych wzrosło w ciągu ostatnich dwudziestu lat, podczas gdy wykorzystanie tradycyjnych metod płatności, takich jak gotówka i czeki papierowe, zmalało. Mówiąc prościej, akceptowanie kart kredytowych doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i szczęśliwszych klientów.

Niestety dodanie akceptacji karty kredytowej do zestawu narzędzi biznesowych nie jest ani łatwe, ani niedrogie. Stowarzyszenia kart kredytowych (tj. Mastercard, Visa itp.) Pobierają opłatę zwaną interchange za każdym razem, gdy ich karty są używane, a będziesz musiał zarejestrować się w firmie obsługującej karty kredytowe, aby przetwarzać transakcje i uiszczać te opłaty za Ciebie. . Twój procesor z kolei doda marżę do opłat manipulacyjnych, aby pokryć ich koszty, a także – w większości przypadków – obciąży Cię oszałamiającą różnorodnością opłat za utrzymanie konta.

W tym artykule przedstawimy krótkie omówienie wymagań, które musisz spełnić, aby skonfigurować przetwarzanie kart kredytowych i debetowych w swojej małej firmie. Na rynku istnieje ogromna liczba dostawców, z których każdy oferuje różne warianty tych samych podstawowych usług, których potrzebuje większość firm. Damy Ci szybkie i brudne wyjaśnienie, jak działa przetwarzanie kart kredytowych, czym jest konto handlowca i czy potrzebujesz go, aby akceptować karty kredytowe lub debetowe. Wyjaśnimy różne opcje przyjmowania płatności kartą, w tym wymagany sprzęt i oprogramowanie, które będziesz potrzebować, aby rozpocząć. Na koniec podamy kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć nagłego zamrożenia lub zamknięcia konta – sytuacji, których możesz i powinieneś unikać.

Jeśli szukasz najlepszych firm obsługujących karty kredytowe dla Twojej firmy, powinieneś zapoznać się z naszą krótką listą ulubionych procesorów płatności, aby poprowadzić Cię we właściwym kierunku.

Spis treści

Jak działa przetwarzanie kart kredytowych

Nie musisz znać wszystkich intymnych szczegółów związanych z przetwarzaniem transakcji kartą kredytową, ale dobrze jest mieć podstawową wiedzę na temat etapów i ich przebiegu. Niewielka wiedza o tym, jak działa przetwarzanie, może pomóc uniknąć niektórych typowych problemów, które mogą wystąpić, gdy transakcja nie przebiega gładko.

Po pierwsze, będziesz potrzebować sposobu na zaakceptowanie danych karty klienta. Można to osiągnąć za pomocą tradycyjnego terminala karty kredytowej lub bramki płatniczej w przypadku transakcji online. Inną opcją jest usługa oprogramowania znana jako terminal wirtualny, która zamienia komputer w terminal kart kredytowych i umożliwia ręczne wprowadzanie danych karty lub odczytanie ich za pomocą kompatybilnego czytnika kart.

Po wprowadzeniu danych karty klienta są one wysyłane do systemu przetwarzania Twojego dostawcy w celu zatwierdzenia. Sieć Twojego dostawcy skontaktuje się z bankiem, który wydał kartę, w celu potwierdzenia, że ​​dostępne są środki na pokrycie transakcji. W przypadku kart debetowych jest to zwykłe sprawdzenie salda pozostałego na koncie bankowym powiązanym z kartą. Karty kredytowe wymagają, aby posiadacz karty nie przekroczył dostępnego kredytu, jeśli transakcja zostanie zatwierdzona. Sieci przetwarzające przeprowadzą również kilka kontroli zapobiegających oszustwom, aby (miejmy nadzieję) wykryć podejrzaną transakcję. Jeśli dostępne są wystarczające środki i nie ma żadnych wyraźnych oznak oszustwa, transakcja zostaje zatwierdzona i możesz sfinalizować sprzedaż.

Pod koniec dnia prześlesz wszystkie zakończone transakcje kredytowe / debetowe do sieci Twojego procesora w celu przetworzenia. Zwykle dzieje się to automatycznie, jeśli korzystasz z bramki płatniczej lub nowoczesnego terminala kart kredytowych. W przypadku każdej transakcji Twój procesor odliczy zarówno odpowiednią kwotę wymiany (która jest następnie przekazywana do banku wydającego kartę), jak i ich narzut. Otrzymasz wszystko, co zostanie po potrąceniu tych opłat. Zwykle przelew tych środków z powrotem na konto bankowe trwa od dwóch do trzech dni.

Czy potrzebujesz konta handlowca, aby akceptować karty kredytowe?

Przez wiele lat jedynym sposobem akceptowania kart kredytowych było otwarcie konta handlowego. W najbardziej podstawowym ujęciu konto handlowca to po prostu konto, na które wpłacane są środki z przetworzonych transakcji kartą kredytową / debetową. Oczywiście utrzymanie konta handlowca wymaga również usług przetwarzania transakcji, sprzętu i oprogramowania do przetwarzania transakcji, funkcji bezpieczeństwa i wielu innych usług, w zależności od potrzeb Twojej firmy. Tradycyjne rachunki handlowe są zwykle dość drogie, a dostawcy usług handlowych często wymagają, abyś zgodził się na długoterminową umowę z wysoką opłatą za wcześniejsze rozwiązanie w przypadku zamknięcia konta przed wygaśnięciem umowy. W rezultacie tradycyjne konta handlowe są zwykle drogie, szczególnie w przypadku małych firm, które próbują zminimalizować swoje wydatki.

W ostatnich latach pojawiła się alternatywa, która obniża koszty dla małych firm, a jednocześnie zapewnia większość podstawowych funkcji dostępnych na koncie handlowym z pełną obsługą. Dostawcy usług płatniczych(PSP) umożliwiają przyjmowanie transakcji kartą kredytową i debetową bez tradycyjnego konta sprzedawcy. Dostawcy usług płatniczych, tacy jak Square (zobacz naszą recenzję) i PayPal zrewolucjonizowali branżę przetwórczą, oferując proste, zryczałtowane ceny, brak opłat za podstawowe usługi oraz rozliczenia miesięczne, co eliminuje umowy długoterminowe. Mogą to zrobić, łącząc konta razem, więc nie będziesz mieć unikalnego numeru identyfikacyjnego sprzedawcy dla swojej firmy. Konta PSP są łatwiejsze do skonfigurowania, ale są również podatne na nagłe zamrożenie lub zamknięcie konta, co może uczynić je ryzykowną propozycją dla firm, którym zależy na możliwości nieprzerwanego przyjmowania kart.

Najtańsze i najłatwiejsze sposoby akceptowania kart kredytowych bez konta sprzedawcy

Obecnie na rynku jest całkiem sporo znanych dostawców usług płatniczych, z których każdy specjalizuje się w świadczeniu usług przetwarzania kart kredytowych dla określonych segmentów społeczności biznesowej. Oto krótki przegląd każdej z najpopularniejszych opcji:

Kwadrat

To najlepsze rozwiązanie typu „wszystko w jednym” dla małych użytkowników, zwłaszcza z sektora handlu detalicznego. Square obsługuje również firmy eCommerce, ale nie ma tak wielu funkcji dla przedsiębiorstw internetowych, jak jego konkurenci. Square oferuje mobilny system przetwarzania, który wykorzystuje nowy, zgodny ze standardem EMV czytnik kart, brak miesięcznych opłat, rozliczenia miesięczne i prosty system opłat ryczałtowych, który jest bardziej przystępny dla małej firmy niż tradycyjne konto sprzedawcy. Zobacz naszą recenzję, aby uzyskać szczegółowe informacje.

CzytelnikeCommerceSprzedażFood Service
Bezpłatna aplikacja i czytnik Square eCommerce Plac do sprzedaży detalicznej Plac dla restauracji
Zaczynaj Zaczynaj Zaczynaj Zaczynaj
Darmowe, uniwersalne oprogramowanie i czytnik POS dla systemów iOS i Android Łatwa integracja z popularnymi platformami oraz API do personalizacji Specjalistyczne oprogramowanie dla bardziej złożonych sklepów detalicznych Specjalistyczne oprogramowanie dla restauracji z pełną obsługą
0 USD / miesiąc 0 USD / miesiąc 60 $ / miesiąc 60 $ / miesiąc
Zawsze wolny Zawsze wolny Bezpłatna wersja próbna Bezpłatna wersja próbna

Shopify

Shopify to świetna opcja dla sprzedawców eCommerce, którzy chcą łatwo skonfigurować w pełni funkcjonalny sklep internetowy. Chociaż Shopify ma lepsze narzędzia eCommerce niż Square, jest również droższy. Ceny zaczynają się od 29,00 USD miesięcznie za podstawowy plan Shopify, ze zryczałtowaną opłatą manipulacyjną w wysokości 2,9% + 0,30 USD za transakcję online. Rozliczenia są rozliczane co miesiąc, ale możesz otrzymać zniżkę, jeśli zapłacisz za rok (lub dwa) z góry. Zobacz naszą recenzję, aby uzyskać więcej informacji.

mobilnyPOSonlineMedia społecznościowe
Aplikacja mobilna + bezpłatny czytnik kart Punkt sprzedaży Sklep internetowy Sprzedaż w mediach społecznościowych
Zaczynaj Zaczynaj Zaczynaj Zaczynaj
Niedrogi POS na iOS i Androida z darmowym sprzętem Uniwersalny POS zintegrowany ze wszystkimi kanałami sprzedaży Zbuduj sklep lub zintegruj się z obecną stroną internetową Sprzedawaj na Facebooku i innych platformach
Ceny zaczynają się od 9 USD / miesiąc Ceny zaczynają się od 29 USD / miesiąc Ceny zaczynają się od 29 USD / miesiąc Ceny zaczynają się od 9 USD / miesiąc
Bezpłatna wersja próbna Bezpłatna wersja próbna Bezpłatna wersja próbna Bezpłatna wersja próbna

Kiedy i jak założyć konto sprzedawcy

Przy tak wielu dostępnych tanich alternatywach możesz się zastanawiać, dlaczego kiedykolwiek rozważałbyś dodatkowy koszt i komplikacje związane z kontem handlowca z pełną obsługą. Głównym powodem, dla którego konta handlowe są nadal żywe i mają się dobrze, jest to, że dla wielu firm ogólny koszt konta handlowca jest w rzeczywistości niższy – czasami znacznieniższy – niż przy korzystaniu z dostawcy usług płatniczych. Jak to jest możliwe? Sprowadza się to przede wszystkim do stawek przetwarzania i tego, jak wpływa na nie miesięczna wielkość i średnia wielkość biletu. Posiadając konto sprzedawcy oferujące pełną obsługę, możesz uzyskać stawki interchange plus przetwarzania, które są znacznie niższe niż stawki ryczałtowe pobierane przez dostawców usług płatniczych. Dostawcy tacy jak Square (patrz nasza recenzja) muszą naliczać zawyżoną stawkę przetwarzania, aby zapłacić za wszystkie usługi dodatkowe, za które nie pobierają miesięcznej opłaty. Tradycyjny dostawca rachunków handlowych rozlicza te usługi osobno, więc może sobie pozwolić na oferowanie niższej marży za transakcję.

Niestety, nie ma łatwego sposobu na określenie punktu, w którym bardziej opłacalna jest aktualizacja do konta handlowca z pełną obsługą. Głównym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest miesięczna wielkość przetwarzania. Średnia wielkość biletu jest również ważna, ale w mniejszym stopniu. Widzieliśmy, jak dostawcy zalecają konta handlowe dla firm przetwarzających od 1500 do 10 000 USD miesięcznie co najmniej, a czasem nawet więcej. To, gdzie wyznaczyć granicę, będzie ostatecznie zależeć od wyjątkowych potrzeb Twojej firmy i dostępnych opcji aktualizacji. Będziesz chciał porównać obecne koszty przetwarzania z szacunkami opartymi na wycenie od dostawcy konta handlowca, aby zobaczyć, która opcja jest tańsza. Pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie ukryte koszty związane z kontami handlowców.Zwykle można je znaleźć drobnym drukiem proponowanej umowy.

Ważnym czynnikiem jest również stabilność konta. W przypadku dostawcy usług płatniczych pojedyncza niezwykle wysoka transakcja może spowodować zawieszenie lub nawet zamknięcie konta. W przypadku niektórych firm, zwłaszcza sprzedawców eCommerce, może to być katastrofalne. Chociaż taka sytuacja może nadal mieć miejsce również w przypadku tradycyjnego konta sprzedawcy, jest o wiele mniej prawdopodobne i będziesz mieć lepszy dostęp do obsługi klienta, aby ponownie uruchomić konto, jeśli tak się stanie.

Utworzenie konta u dostawcy usług płatniczych jest zwykle bardzo łatwe. Większość dostawców usług płatniczych ma formularze zgłoszeniowe online, które można wypełnić i przesłać bez konieczności rozmowy z przedstawicielem handlowym. Jeśli potrzebujesz czytnika kart, Twój PSP wyśle ​​go pocztą. Aktywacja konta odbywa się zwykle również online.

Tradycyjne konta handlowe są bardziej skomplikowane w konfiguracji. Musisz skontaktować się z zespołem sprzedaży u dostawcy, który Cię interesuje, i negocjować warunki umowy. Jest też dużo więcej formalności, chociaż niektórzy dostawcy oferują teraz możliwość wypełnienia aplikacji handlowej online. Pamiętaj, że automatyzacja może czasami działać przeciwko Tobie podczas zakładania konta sprzedawcy, ponieważ niektórzy agenci sprzedaży używają teraz tabletów do uzyskania podpisu elektronicznego. Ta praktyka często wiąże Cię z podpisaniem długoterminowej umowy, zanim będziesz miał okazję zapoznać się z warunkami umowy. Nalegaj na papierową kopię wszystkich dokumentów kontraktowych i dokładnie je przestudiuj, zanim cokolwiek podpiszesz. Aby uzyskać sugestie dotyczące usprawnienia tego procesu,zapoznaj się z naszym artykułem Jak negocjować idealną transakcję przetwarzania karty kredytowej.

Dobra opcja konta kupca: Fattmerchant

Lubimy Fattmerchant (zobacz naszą recenzję) dla każdego rodzaju działalności, ale naprawdę sprawdza się w przypadku e-commerce i sprzedawców bez kart. Jedną z naszych ulubionych rzeczy w tej firmie jest model cenowy subskrypcji. Przy takiej strukturze opłat masz 0% marżę wraz z niewielką opłatą za transakcję (0,08 USD – 0,15 USD) i większą opłatą miesięczną (99 USD). Nie pozwól, aby ta miesięczna opłata Cię zniechęciła. Prawda jest taka, że narzut 0% oszczędza większość małych firm tak dużo pieniędzy, że więcej niż pokrywa miesięczna opłata . Jest to szczególnie ważne w przypadku handlu elektronicznego i innych biznesów bez kart, ponieważ Fattmerchant nie nalicza zawyżonej marży na tych kontach. Prawie każdy inny dostawca usług handlowych, nawet nasi ulubieni, pobiera wysokie opłatydodatkowo w przypadku zamówień telefonicznych i e-commerce. Ponieważ nie płacisz procentowej marży od wolumenu przetwarzania, oszczędzasz więcej, gdy przetwarzasz więcej. Dokładnie tak, naszym zdaniem, powinien przebiegać proces oznaczania.

Wciąż nie jesteś przekonany, że warto? Cóż, Fattmerchant dodaje jeszcze więcej wartości do Twojego konta dzięki wysokiej jakości narzędziom do fakturowania i rozliczeń, zarządzaniu klientami, wirtualnym terminalom, aplikacji POS, zarządzaniu zapasami, szczegółowej analizie raportów i nie tylko. Jest to rozwijająca się platforma, która stale się ulepsza i dodaje nowe funkcje, więc wartość, jaką uzyskujesz z usługi, będzie rosła z czasem. Nawet teraz narzędzia oferowane przez Fattmerchant mogą konkurować z ofertą zawsze popularnej usługi Square Payments. Narzędzia do fakturowania i rozliczania firmy Fattmerchant to wyróżniające się rozwiązania tej usługi.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz zwykłą firmę detaliczną, sklep internetowy, firmę zajmującą się zamówieniami telefonicznymi, profesjonalny usługodawca, czy prawie każdy inny sprzedawca, zalecamy Fattmerchant jako dobre miejsce do rozpoczęcia wyszukiwania. To nasz najlepszy , wszechstronny procesor płatności, który wybrał ze względu na jego wszechstronność, przewidywalność, niezawodność i wartość dla szerokiego zakresu typów firm.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej firmy, zobacz naszą dogłębną recenzję Fattmerchant.

Nie jesteś pewien, czy Fattmerchant jest właśnie dla Ciebie?

Uzyskaj bezpłatną, niezobowiązującą analizę oszczędności od profesjonalisty z branży, aby się dowiedzieć!

Jak akceptować płatności kartą kredytową w sklepie

W przypadku sprzedawców detalicznych będziesz potrzebować co najmniej jednego urządzenia obsługującego karty kredytowe na lokalizację. W dzisiejszych czasach masz wybór między tradycyjnym terminalem do obsługi kart kredytowych na blacie a systemem punktu sprzedaży (POS). Terminale nablatowe mogą przetwarzać transakcje, ale większość modeli oferuje niewiele innych funkcji lub nie oferuje ich wcale. Z drugiej strony system POS może obsługiwać takie rzeczy, jak zarządzanie zapasami, planowanie pracowników i wiele innych funkcji ułatwiających prowadzenie firmy. Oczywiście systemy POS kosztują więcej niż większość terminali nablatowych, chociaż systemy oparte na tabletach, takie jak ShopKeep (zobacz naszą recenzję), są tańsze (i mobilne) niż samodzielny terminal POS.

Niezależnie od rodzaju sprzętu, który zdecydujesz się kupić, upewnij się, że jest kompatybilny z EMV. EMV (Europay, Mastercard i Visa) jest teraz standardową metodą akceptowania kart kredytowych i debetowych w Stanach Zjednoczonych, a od czasu zmiany odpowiedzialności EMV w październiku 2015 r. Możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za oszukańczą transakcję, jeśli zaakceptujesz EMV- włączona karta za pomocą paska magnetycznego zamiast chipa. Terminale kompatybilne z EMV są szeroko dostępne i tańsze niż kiedykolwiek. Ponieważ większość klientów ma obecnie przy sobie karty EMV, naprawdę nie ma powodu, aby nadal używać czytnika kart obsługującego tylko paski magnetyczne.

Jeśli chcesz mieć najnowszą i najlepszą technologię akceptacji kart, łatwo jest znaleźć terminal lub system POS, który akceptuje metody płatności oparte na NFC. NFC oznacza komunikację bliskiego zasięgu i można je znaleźć w systemach płatności, takich jak Apple Pay, Google Pay i Samsung Pay. Technologia NFC jest wbudowana w większość nowoczesnych smartfonów, tabletów, a nawet smartwatche. Chociaż nie został jeszcze powszechnie przyjęty przez ogół społeczeństwa, zyskuje na popularności, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z jego dostępności i wygody.

Bez względu na to, jaki typ terminala lub systemu POS zdecydujesz się kupić dla swojej firmy, gorąco zachęcamy do zakupu sprzętu od razu, zamiast podpisywania umowy leasingu. Leasing sprzętu jest nadal forsowany przez agentów sprzedaży, którzy przytaczają mylące argumenty dotyczące niskich kosztów początkowych i możliwości odpisania raty leasingowej od podatków. Chociaż te argumenty są technicznie prawdziwe, maskują one fakt, że leasing terminala lub systemu POS będzie cię kosztować znacznie więcej na dłuższą metę niż zakup. Leasing sprzętu zazwyczaj obejmuje czteroletnie umowy, których nie można anulować. Miesięczne opłaty leasingowe w okresie leasingu znacznie przewyższą koszt zwykłego zakupu sprzętu. Dodając zniewagę do obrażeń, nie będziesz nawet posiadać swojego sprzętu po ostatecznym wygaśnięciu leasingu. Zamiast tego będziesz musiał albo kontynuować miesięczne raty leasingowe, albo kupować sprzęt (często po zawyżonej cenie). Więcej informacji na temat tego, dlaczego leasing jest tak złym pomysłem, znajdziesz w naszym artykule Dlaczego nie powinieneś leasingować urządzenia do obsługi kart kredytowych.

Jak akceptować płatności kartą kredytową online

Jeśli Twoja firma działa tylko w handlu elektronicznym, będzie to trochę łatwiejsze, ponieważ nie będziesz potrzebować terminala kart kredytowych ani systemu POS. Będziesz jednak potrzebować bramki płatniczej lub przynajmniej wirtualnego terminala, aby akceptować płatności od klientów. Wirtualny terminal to po prostu aplikacja, która zamienia Twój komputer w terminal kart kredytowych. Firmy prowadzące sprzedaż wysyłkową i telefoniczną używają ich do ręcznego wprowadzania danych kart kredytowych klientów. Można je również połączyć z czytnikiem kart (zwykle podłączonym przez USB), aby akceptować transakcje przy użyciu karty. W przypadku sprzedawców detalicznych wirtualny terminal może zastąpić dedykowany terminal nablatowy, jeśli dodasz czytnik kart. Niestety, nie widzieliśmy jeszcze wielu czytników kart obsługujących EMV, które byłyby kompatybilne z wirtualnymi terminalami.

Dlaczego Square to nasz najlepszy wybór dla płatności eCommerce bez miesięcznej opłaty

Zbuduj swój sklep internetowy szybko i łatwo

Integracja z popularnym oprogramowaniem eCommerce

Przyjazne dla programistów narzędzia do dostosowywania

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy