Inwestorzy zbyt oceanem stawiają na Fed

Inwestorzy zbyt oceanem stawiają na Fed
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

Rozczarowujące wiadomosci o sięgającym 1, 12 proc. toku wzrostu amerykańskiej gospodarki przy pierwszym kwartale oraz znów znacznie przekraczającej 400 tys. liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych nie zmartwiły nadmiernie inwestorów na nowojorskiej giełdzie. Jeśli ktokolwiek dzierzy wątpliwości po kwestii rozczarowania danymi, to można wspomnieć, że trzeba je faktycznie traktować mając na względzie trwające od momentu ponad dwóch lat wysiłki zmierzające w dodatku, by tę gospodarkę poderwać do szybszego wzrostu. Wysiłki długotrwałe i kosztowne.

Jeśli skutkiem dodrukowania ponad dwa bln dolarów jest postep PKB oscylujący od kilkunastu kwartałów w okolicach dwa proc., to ocena efektywności pompowanych za posrednictwem Fed pieniędzy nie wygląda najlepiej. Po drugiej kwestii, czyli optymistycznej reakcji giełdowych indeksów na pesymistyczne wiadomosci, podobnie oczywistych wniosków nie zaakceptowac sposób wyciągać. Można aczkolwiek podejrzewać, że inwestorzy sytuację zinterpretowali przy ten sposób, że skoro gospodarka ledwo zipie, to Fed wciaz będzie musiał jakoś ją stymulować. Jezeli jeszcze do niedawna wizja trzeciej rundy ilościowego luzowania zdawała się mało prawdopodobna, to obecnie szanse na tego typu krok rosną. A rynkom finansowym po to graj. Nawet jeśli to tylko gra terminowo. W każdym razie coraz mniej prawdopodobna staje się perspektywa jakiejkolwiek badz formy zacieśniania polityki pieniężnej.

W każdym razie indeksy na Wall Street w czwartek wzrosły i na dziś to właśnie się liczy. Co najmniej na dziś rano, albowiem później wspólnicy dostaną do przemyślenia informacje o zyskach i wydatkach Amerykanów, chęci kupowania domów oraz nastrojach konsumentów. Choć oczekiwania przy każdym z tych przypadków nie są wygórowane, giełdowe indeksy dzieki rozczarowanie mogą zareagować spadkami.

Na parkietach azjatyckich dziś rano przeważały wzrosty, jednak niezbyt ogromne, a nastroje się pogarszały. Na godzinę przed końcem handlu 1-wsza proc. zyskiwały jedynie Hong Kong jak i równiez Filipiny. Wedlug lepszych niż się spodziewano danych o sprzedaży szczególowej, która spadła w Japonii w kwietniu o czterech, 6 proc., Nikkei najpierw nieznacznie rósł, później tracił 0, czterech proc.. Przy Szanghaju wskaźniki zniżkowały po około 0, 6 proc. Kontrakty na amerykańskie indeksy rosły wedlug 0, 1-wsza proc. Dzieki rynkach surowcowych minimalnie drożały ropa naftowa i miedź w odpowiedzi na słabnący kurs dolara. Pierwsza część sesji, do czasu albumów tematycznych informacji zza oceanu powinna przebiegać w spokojnej aurze.

  • Notowania spółek w GPW
  • Indeksy GPW w
  • Indeksy giełd w świecie
  • Notowania GPW bez opóźnień jedynie w serwisie Mystock. pl