Informacje i porady, jak wstrzymać zapytania kredytowe

17.02.2021
Category: Biura Informacji

Jak mogę zatrzymać zapytania dotyczące mojego raportu kredytowego?

Jak zatrzymać zapytania dotyczące mojego raportu kredytowego. Niedawno zarejestrowałem się, aby zatrzymać wszystkie zapytania, ale nie mogę znaleźć strony internetowej ani jak to zrobiłem! Możesz pomóc?

Zakładam, że mogłeś być ofiarą kradzieży tożsamości i to jest powód, dla którego chcesz wstrzymać zapytania dotyczące raportu kredytowego. Kradzież tożsamości staje się coraz większym problemem. Dwanaście stanów uchwaliło przepisy zezwalające konsumentom na zamrożenie raportów kredytowych, skutecznie uniemożliwiając pożyczkodawcom uzyskanie kopii raportu kredytowego konsumenta, a tym samym uniemożliwiając pojawienie się jakichkolwiek zapytań kredytowych w raporcie kredytowym konsumenta. Głównym celem tych przepisów jest umożliwienie ofiarom kradzieży tożsamości zapobieżenia uzyskaniu dalszych kredytów przy użyciu ich informacji kredytowych

Jednak zamrożenie zabezpieczeń pozwoli również zapobiec pojawianiu się dalszych zapytań kredytowych w raporcie kredytowym. Wadą zamrożenia raportu kredytowego jest to, że nikt nie będzie w stanie uzyskać kopii raportu kredytowego lub oceny kredytowej, nawet pożyczkodawcy, z których możesz chcieć wyciągnąć raport kredytowy w celu przedłużenia kredytu. Chociaż w raporcie kredytowym nałożono zamrożenie zabezpieczeń, prawdopodobnie nie będziesz w stanie uzyskać kredytu hipotecznego, kredytu samochodowego, nowych kart kredytowych ani żadnego innego rodzaju kredytu. Jeśli chcesz uzyskać nowy kredyt, zawsze możesz cofnąć blokadę, chociaż proces ten zajmie kilka dni, więc możesz spodziewać się opóźnienia za każdym razem, gdy potrzebujesz nowego kredytu. Aby dowiedzieć się więcej o procesie zamrażania raportu kredytowego, odwiedź stronę internetową odpowiedniego biura informacji kredytowej:

Ze względu na możliwe niedogodności spowodowane zamrożeniem zabezpieczeń w raporcie kredytowym, warto pomyśleć dwa razy, zanim to zrobisz. Chciałbym wyjaśnić Ci pytania kredytowe, aby pomóc Ci określić, czy zamrożenie Twojego raportu jest naprawdę konieczne. Za każdym razem, gdy firma pobierze kopię raportu kredytowego, biura informacji kredytowej zamieści zapytanie w raporcie kredytowym. Zapytania kredytowe dzielą się na dwie ogólne kategorie: zapytania „twarde i zapytania „miękkie.

Twarde zapytania, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, pojawiają się, gdy potencjalny pożyczkodawca sprawdza Twój kredyt w wyniku ubiegania się o nowy kredyt.

Miękkie zapytania pojawiają się, gdy firma pobiera Twój kredyt bez Twojej uprzedniej zgody lub gdy pobierasz własny raport. Na przykład niezamówione pismo z „wstępną zgodą od wystawcy karty kredytowej będzie skutkowało miękkim zapytaniem. Miękkie zapytania nie są ujawniane potencjalnym pożyczkodawcom podczas wyciągania raportu kredytowego i nie mają wpływu na Twoją zdolność kredytową. Głównym celem miękkich zapytań jest umożliwienie Ci sprawdzenia, kto przeglądał Twój raport kredytowy.

Jeśli w raporcie kredytowym znajdziesz zapytania, których Twoim zdaniem nie powinno tam być, sposób postępowania zależy od typu pojawiających się zapytań. Jeśli są to zapytania miękkie, nie ma obaw, ponieważ nie mają one wpływu na Twoją zdolność kredytową. Jeśli jednak są to trudne pytania, możesz uważniej przejrzeć oferty. Jak wspomniano powyżej, trudne zapytania wynikają z ubiegania się o nowy kredyt, a nie od uznanych wierzycieli, którzy wyciągają raport do przeglądu lub z niezamówionych ofert kredytowych. Jeśli znajdziesz zapytania, które Twoim zdaniem zostały nieprawidłowo zgłoszone, powinieneś powiadomić o problemie biura informacji kredytowej Equifax, Experian i TransUnion. Jeśli zapytania zostały zgłoszone niedokładnie, nie powinno być większych trudności z naprawieniem problemu.Federalna Komisja Handlu oferuje internetowy przewodnik po kwestionowaniu nieprawidłowych wykazów kredytów, dostępny na stronie Ftc.gov.

Życzę powodzenia w rozwiązywaniu tych pytań w raportach kredytowych. Mam nadzieję, że podane przeze mnie informacje pomogą Ci znaleźć. Uczyć się. Zapisać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy