Goraczka w górę przed danymi z USA

Goraczka w górę przed danymi z USA
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

Środa była rzetelna dla złotego. Naszą walutę wsparły glównie wyniki przetargu 2-letnich obligacji, gdzie łącznie sprzedano papiery za szesc, 6 mld zł (z uwzględnieniem przetargu dodatkowego), tuz przy najwyższym w historii zgłoszonym popycie (łącznie ponad 20, 4 mld zł).

Na dodatkowo trzeba też odnotować obserwowane koło południa osłabienie się dolara (kurs EUR/USD ustanowił nowe maksimum w tym roku na poziomie 1, 4578). W efekcie EUR/PLN udało się przetestować, co wiecej nieco naruszyć wsparcie w rejonie minimów z poniedziałku na czterech, 0430, analogiczna sytuacja miała miejsce wraz z USD/PLN (poniedziałkowe minimum to 2, 7780).

Dolacz wykresy sluzace do Twojej witryny internetowej

Nieudana próba złamania strefy oporu 1, 4565-1, 4600 na EUR/USD, sprowokowała na południu do realizacji zysków i EUR/USD szybko spadł w rejony 1, 45 (zaczyna się sprawdzać zakreślony rano scenariusz). To osłabiło złotego jak i równiez ostatecznie na południu ó było kwotowane po czterech, 0620 zł, a dolar 2, 80 zł. Słuszna wydaje się być ranna teza, iż nie należy spodziewać się na złotym wyraźnego pokonania poniedziałkowych ekstremów.

Na rynku objawia się sporo rekomendacji odnoszących się sluzace do wpływu wczorajszych informacji jak i równiez możliwych skutków w przypadku dalszego zacieśniania strategii przez Ludowy Bank Chin (głównie sugerują one słabość surowców jak i równiez walut wraz z nim powiązanych (jak dolar australijski)).

Giełdowi inwestorzy też nie mogą czuć się zbyt wygodnie po wczorajszych sygnałach słabości na dziennych wykresach głównych indeksów na Wall Street, a także w kontekście publikowanych jutro wyników Intela. Wielką niewiadomą są także dane o sprzedaży szczególowej, a konkretnie ich _ właściwa _ interpretacja. Niewykluczone, że ujemnym czynnikiem dla EUR/USD będą też wiadomosci z czwartkowej konferencji Europejskiego Banku Srodkowego.

EUR/USD: Ujęcie 4H pokazuje słabość rynku i potwierdza koncepcję wg. której po nieudanym teście tereny oporu 1, 4565-1, 4600, notowania mogą ruszyć wyraźniej w dół. Źle wyglądają MACD jak i równiez Stochastic, a RSI daje negatywne dywergencje nie potwierdzając ostatniego szczytu. Nie można wykluczyć, iż w kolejnych godzinach spróbujemy ponownie przetestować wsparcia w 1, 4450. Ich złamanie będzie oznaczać, iż monitorowane w miniony poniedziałek wyjście górą z konsolidacji jednej, 4250-1, 4450 było fałszywe.

Wskaźniki makroekonomiczne w

Indeksy giełd na świecie

Notowania surowców na świecie

Forex: sprawdź kursy walut obcych online