Gdzie wymienić walutę obcą na walutę amerykańską

17.02.2021
Category: Można Znaleźć

Wskazówki podróżnicze

Stany Zjednoczone (zdjęcie:)

Powiązane artykuły
 • Peso argentyńskie
 • Wymiana pieniędzy w MalezjiJak zamienić dolary na peso na podróżJak wymienić pieniądze amerykańskie na pieniądze z FidżiWymiana obcej waluty jest częścią życia każdego podróżnika, ale praktyka ta może się różnić w zależności od kraju. W jednym kraju może zajść konieczność wymiany pieniędzy na lotnisku, aw innych może być konieczne wcześniejsze wykupienie obcej waluty. Jeśli planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych, oto, co musisz wiedzieć o tym, gdzie wymienić walutę obcą na walutę amerykańską.

  Twój bank

  Większość banków ma pod ręką rezerwę waluty amerykańskiej, więc możesz kupić walutę na podróż we własnym banku. W zależności od wielkości zakupu waluty, bank może zażądać wypełnienia dokumentów, podając powód wypłaty i plany podróży. Banki mają zwykle wyższe kursy wymiany niż niektóre firmy zajmujące się wymianą walut (Bureau de Change), ponieważ nie muszą być konkurencyjne. Przed przeprowadzeniem transakcji w banku sprawdź kursy wymiany walut na ten dzień za pośrednictwem witryny takiej jak Oanda (patrz Dodatkowe zasoby), aby porównać kurs, który podaje bank, i określić, czy jest to dobra oferta. Za wypłatę obcej waluty z banku pobierana jest opłata.

  Lotnisko

  Firmy zajmujące się wymianą walut można znaleźć na większości międzynarodowych lotnisk, więc walutę amerykańską można kupić przed wejściem na pokład samolotu lub na lotnisku w USA po przylocie. Należy pamiętać, że lotniska w USA mają zwykle mniej kantorów wymiany walut niż podróżni są przyzwyczajeni do oglądania w innych częściach świata. Jeśli lotnisko, na które lecisz, nie znajduje się w głównym mieście w Stanach Zjednoczonych, rozważ skorzystanie z usługi wymiany na lotnisku wylotu, aby zachować bezpieczeństwo. Jeśli jesteś na lotnisku, na którym działa kilka firm zajmujących się wymianą walut, pamiętaj, aby rozejrzeć się za najlepszym kursem wymiany i najniższą opłatą za wymianę.

  Większość kart bankomatowych można używać w bankomatach na całym świecie. Sprawdź w swoim banku, czy Twoja karta działa w USA. Jeśli tak, możesz po prostu wypłacić amerykańskie środki z bankomatu w USA. Twój bank może doradzić Ci w zakresie kursu wymiany i opłat, jakich możesz się spodziewać.

  Firmy zajmujące się wymianą walut

  Firmy zajmujące się wymianą walut nie są tak rozpowszechnione w USA, jak gdzie indziej. W małych miejscowościach takich firm może nie być. W większych miastach są kantory, ale nie spodziewaj się, że zobaczysz je na każdym rogu, tak jak w Londynie czy Paryżu. Możesz kupić walutę amerykańską od firm zajmujących się wymianą walut w Stanach, ale jeśli planujesz podróżować poza główne miasta, powinna to być ostatnia opcja. Chociaż stacjonarne punkty wymiany walut w Stanach Zjednoczonych mogą być ograniczone, można kupować dolary amerykańskie od internetowych firm walutowych, takich jak Travelex i Wells Fargo.

  UjawnienieLeaf Group jest partnerem merytorycznym USA TODAY, dostarczającym ogólne informacje o podróżach. Jego zawartość jest produkowana niezależnie od USA DZIŚ.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy