Gdzie inwestować w 2016 r

17.02.2021
Category: Wiele Osób

Filipińska giełda spadła w zeszłym tygodniu o prawie 6%, a od zeszłego roku straciła już około 10% swojej ceny.

Wielu twierdzi, że jesteśmy teraz w okresie bessy, co sprawia, że ​​wielu nowych inwestorów jest przerażonych, zdezorientowanych i zaniepokojonych tym, co będzie dalej.

W rzeczywistości wiele osób pyta mnie, co robić i gdzie inwestować.

Osobiście radzę wszystkim zachować spokój, unikać pochopnych decyzji i po prostu trzymać się swojej strategii inwestycyjnej. Rzeczywiście, w tych czasach przestrzeganie planu finansowego jest najlepszym sposobem działania.

Ale jeśli jesteś wśród tych, którzy zainwestowali bez wcześniejszego zdefiniowania strategii; ci, którzy po prostu wpłacają pieniądze na rynek bez planu finansowego – wtedy jest dobry czas, aby go zrobić już teraz.

Ponieważ najlepszym sposobem na zachowanie chłodu podczas spadków na rynku byłoby pozwolenie, by Twoje potrzeby, cele i horyzont czasowy decydowały o Twoich działaniach.

Cele są ważne

Inwestuję, ponieważ chcę być w stanie pozwolić sobie na moje marzenia, takie jak kino domowe w przyszłym roku, franczyza biznesowa w 2018 roku i podróżowanie po całym świecie, zanim osiągnę 45 lat.

Dlaczego inwestujesz? Jeśli po prostu chcesz zwiększyć swoje pieniądze, robisz to źle.

Określ swoje cele finansowe, a łatwiej będzie Ci wybrać najlepsze inwestycje, które powinieneś mieć.

Zrób to konkretnie i umieść na nim datę. Jeśli potrafisz oszacować koszty, jesteś już w połowie drogi do ich osiągnięcia.

Powiedziawszy to, możemy teraz lepiej odpowiedzieć na pytanie:

Gdzie powinienem zainwestować w 2016 roku?

Poniżej znajdują się moje sugestie oparte na docelowej dacie.

Krótkoterminowe cele

Jeśli planujesz wykorzystać pieniądze w ciągu najbliższych dwóch lat, zainwestuj je tylko w inwestycje o niskim ryzyku.

Wybory prezydenckie spowodują wahania cen i jeśli nie jesteś dobry w wyczuciu czasu na rynku, najlepszym rozwiązaniem byłoby wpłacenie pieniędzy na lokaty bankowe lub papiery wartościowe o stałym dochodzie, takie jak:

  • Lokaty terminowe
  • Krótkoterminowe obligacje skarbowe
  • Fundusze inwestycyjne niskiego ryzyka

Cele średniookresowe

Jeśli planujesz wykorzystać swoje pieniądze w ciągu 3-5 lat, możesz rozważyć inwestycje o umiarkowanym ryzyku.

Zanim dotrzesz do daty docelowej, Filipiny znajdą się w gospodarce po wyborach prezydenckich, która historycznie była dobra, jeśli nie liczyć niestabilności przywództwa w kraju. Dlatego warto zainwestować w:

  • Fundusze obligacji
  • Zrównoważone fundusze
  • Fundusze indeksowe

Cele długoterminowe

Jeśli planujesz wykorzystać swoje pieniądze po ponad pięciu latach, na przykład na emeryturze, możesz wybrać inwestycje wysokiego ryzyka.

Nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć, co stanie się z gospodarką Filipin po pięciu latach. Wiemy tylko, że obecnie znajdujemy się w trendzie spadkowym i nie ma jeszcze żadnego znaku, kiedy znów wzrośnie.

Radzę inwestować defensywnie, aby osiągnąć długoterminowe cele. Oznacza to wpłacanie pieniędzy:

  • Długoterminowe obligacje skarbowe
  • Fundusze kapitałowe z dywidendami
  • Akcje spółek blue chip

Porada od eksperta finansowego

Jeśli chodzi o ekspertów finansowych na Filipinach, Rex Mendoza jest jednym z tych, którym ufam. Poniżej przedstawiamy, co ma do powiedzenia na temat obecnego trendu spadkowego.

Rozsądnie będzie trzymać się własnego planu finansowego. A jeśli zostało to zrobione dobrze, plan ten będzie „zorientowany na cele, a nie po prostu oportunistyczny.

Czasy takie jak ten można uznać za dobry okres na akumulację solidnych inwestycji. Historia zawsze się powtarza, ale wielu rzadko się uczy.

Jak mówią, trzymanie się swoich planów i bycie bardziej pewnym w pokonywaniu przeciwności jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Teraz jest świetny czas, aby sprawdzić to przekonanie.

Zainwestuj w wiedzę

Zawsze jest dobry moment na zainwestowanie w edukację finansową, a jednym z najlepszych źródeł wiedzy są książki.

Mam więc nadzieję, że możesz zajrzeć do mojego SKLEPU ONLINE TUTAJ.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy