Fluktuacja i spadanie

Fluktuacja i spadanie
Category: gielda
27 lipca, 2020

Dzisiejsza sesja miała nie zaakceptowac przynieść większych zmian jak i równiez nie przyniosła. Spadek po końcówce notowań, to reakcja rynku w dane makro w AMERYCE i słaby początek notowań za oceanem.

W porannym komentarzu przewidywałem, że rynek będzie szukał równowagi w oczekiwaniu na decyzję RPP jak i równiez czwartkowe dane z USA. Gdyby nie słaba końcówka dzisiejszych notowań, można aby uznać, że taką równowagę osiągnęliśmy.

Od samego początku notowań, zwracała uwagę dość mała aktywność inwestorów. Dochody z dziś były jeszcze niższe niż na poniedziałkowej sesji, gdy zamknięty był zbyt londyński. Ostatecznie obroty w całym parkiecie ledwie przekroczyły 1, dwóch mld zł. Bardzo mała aktywność panowała na dużych spółkach. Obrót na akcjach z indeksu WIG20 sięgnął niespełna 700 mln zł.

W tej sytuacji mieliśmy na rynku,, falowanie i spadanie”, niczym w piosence Maanamu, niestety sposród przewagą spadania. Do chwili otwarcia giełdy w USA rynek trzymał się jeszcze poziomów wczorajszego zamknięcia. Kiedy jednak poznaliśmy odczyt zaufania konsumentów, jak i równiez indeksy za oceanem rozpoczęły sesję od czasu spadków, rynek zaczął mocno tracić.

Ponadto ogłoszono, że liczba niesprzedanych domów przy USA przy lipcu wzrosła do stopnia nie notowanego od 15 lat, natomiast ich ceny znacznie spadły. To musiało niestety spowodować, że w rynki powrócił niepokój.

Wracając zaś do GPW, to zwraca uwagę rozdwojenie sektorze, co sygnalizowałem w porannym komentarzu. Jesli indeks WIG20 stracił dziś 1, piec proc. zaś WIG 1, 04 proc., to mniejsze indeksy zanotowały mniejsze szkody. mWIG40 spadł o 0, 1 proc., zaś sWIG80 stracił 0, 7 proc. W dodatku oba były bardzo wyciągane przy końcówce notowań, czego nie da się powiedzieć na temat WIG20. Nie zaakceptowac można zniknac przed refleksją, że koszty małych jak i równiez średnich spółek zbliżyły się do wartości po których chętnie będą skupowane za posrednictwem TFI.

Bardzo dobrze widać to na przykładzie spółki Toora. Po drastycznej obniżce prognoz finansowych spółka straciła przeszlo 70 proc., od dwóch sesji należy jednak do liderów wzrostów. Na wspólczesnej sesji zyskała kolejne pietnasty proc. Sektor dobrze reagował również dzieki informacje ze spółek. Wedlug informacjach o przejęciach, warsztaty Kolastyny wzrósł o przeszlo 12 proc., zaś porozumienie jaką podpisały Żurawie wywindowała kurs spółki o szóstej proc.

******* * Kliknij tutaj jak i równiez sprawdź informacje o spółkach pisane za posrednictwem internautów. Podziel się swoją wiedzą.* *******

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy