Ekipa Great walczy z foreksem z Wysepek Marshalla. Poszkodowani są konsumenci

Ekipa Great walczy z foreksem z Wysepek Marshalla. Poszkodowani są konsumenci
Category: gielda
27 lipca, 2020

Dziennik ustalił, że team Great funkcjonowała na rynku kontraktów CFD zbyt pomocą paru zagranicznych platform, na których grała pieniędzmi klientów. Według rozmówców dziennikarzy, spółka miała im zapewnić stabilny i wysoki dochód oraz gwarancję zwrotu 90 proc. wlozonych pieniędzy.

Tymczasem inwestycje przynosiły straty. W styczniu 2019 roku 90-100 klientów, głównie dubajskiej Great Private Commercial Brokers (GPCB), dowiedziało się, że stracili od kilkunastu do kilkudziesieciu tysięcy złotych – łącznie 6, piec mln – na systemie LiteForex (LF).

Grupa Great była pośrednikiem między kontrahentem, a LF, które wypłacało mu prowizję z tytułu pozyskania inwestorów i wygenerowanego przez nich obrotu. „PB” informuje również, że jednocześnie grupa była klientem LF, który handlował walutami w systemie „social trading” – umożliwiało to kopiowanie sprawie spółek Great na profil ich klientów.

Zobacz także: Lotnisko w Radomiu. W czym ma być lepsze po to w Modlinie

Paweł Włodarczyk, prezes Great Private Equity (GPE) oraz GPCB, przekonuje, że zarządzane przez niego spólki nie miały dostępu sluzace do kont klientów, a tylko zarządzały wlasnym rachunkiem.

Jak innego mówią dziennikowi konsumenci – katalogów zdaniem to GPE zarządzało ich kontami, wspólnie sposród przedstawicielami LF. Z kolei LF uważa, że to Great zarządzał kapitałem klientów jak i równiez kopiował swoje transakcje dzieki ich weksle, co byłoby naruszeniem polskiego prawa. Az do takich działań wymagana wydaje sie byc licencja KNF, której GPE nie miało.

Lotos blisko wyborów o lokaty w Policach. Negocjacje w ostatniej zwyczajnej

GPE i LF wzajemnie obrzucają się zarzutami – Great twierdzi, że stracone pieniądze ich jak i równiez ich klientów poszły na konto LF, z kolei druga strona uważa, że oskarżenia są niesluszne, a to GPE ponosi odpowiedzialność zbyt nietrafione inwestycje.

Zarząd ekipy Great, w ramach uspokojenia wlasnych klientów, zaoferował im porozumienia, na podstawie których to ona przejmowała obowiązek pokrycia utrat i roszczeń w stosunku do LF.

Warsztaty walut. Rogalski: nadbudowywanie oczekiwań

Zwiększyli też gwarancję z 80 do stu proc. zainwestowanego kapitału. Do niej zabezpieczeniem były nowe, roczne obligacje GPCB. Po okresie okazało się, że obligacje te nie miały żadnego pokrycia, ponieważ GPCB, wedle prawem ZEA, nie była uprawniona az do ich emisji.

KNF zawiadomił prokuraturę na temat działalności GPE i GPCB. Wpisał również obie spółki na listę ostrzeżeń ogólnych.

Orange Polska: Ilosc użytkowników Orange Światłowodu przekroczyła 500 tys.

Masz newsa, zdjęcie badz filmik? Prześlij nam przez dziejesie. wp. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy