dzięki za odwiedzenie cnnmoney.

17.02.2021
Category: Jaka Jest

Nie obsługujemy już tej strony.

Aby uzyskać najnowsze informacje biznesowe i dane rynkowe, odwiedź witrynę CNN Business

Gdzie powinienem zainwestować, aby uzyskać bezpieczny wysoki zwrot?Mam 65 lat i około 275 000 dolarów na kontach emerytalnych. Chciałbym bezpiecznie zainwestować swoje pieniądze, ale jednocześnie uzyskać jak największy zwrot. Co sugerujesz? – Anonimowy

Z przyjemnością przedstawię kilka mądrych zaleceń, które dadzą ci dokładnie to, czego chcesz. Problem w tym, że prosisz o dwie rzeczy, które są diametralnie przeciwne: bezpieczeństwo i wysokie zyski.

Niestety, to nie jest kombinacja, która istnieje w prawdziwym świecie. Inwestycje z wyższymi zwrotami zawsze wiążą się z większym ryzykiem, niezależnie od tego, czy chodzi o utratę kapitału, konieczność sprawdzenia, czy wartość twoich pieniędzy przechodzi przerażające okresowe spadki, czy też inne wady.

Weźmy na przykład akcje. Wyraźnie mają potencjał, aby zapewnić wysokie długoterminowe zyski. W ciągu ostatnich ośmiu i pół roku, od kiedy ceny spadły do ​​dna w czasie kryzysu finansowego, rynek akcji zwrócił około 19% w ujęciu rocznym. Ale jest również jasne, że akcje przechodzą okresowe, długotrwałe spadki, spadając średnio o prawie 40% w ciągu roku na 20 rynkach niedźwiedzi od 1929 r., Zgodnie z raportem Yardeni Research na temat rynków byków i niedźwiedzi.

Oczywiście łatwo jest znaleźć inwestycje, które nie mają takiego potencjału strat. Jeśli trzymasz się ekwiwalentów gotówki, takich jak płyty CD z ubezpieczeniem FDIC i rachunki na rynku pieniężnym lub krótkoterminowe bony skarbowe, nie musisz się martwić o utratę kapitału lub spadek wartości oszczędności, gdy na rynkach finansowych panuje chaos. Ale nie będziesz też zbierać dużych zysków. Na przykład w ciągu ostatnich ośmiu i pół roku skarbowe fundusze rynku pieniężnego i trzymiesięczne bony skarbowe zwróciły tylko około 0,2% w skali roku.

Jaka jest więc odpowiednia strategia dla kogoś na twoim stanowisku? Powiedziałbym, że chodzi o obranie średniego kursu, inwestowanie części swoich oszczędności w kombinację inwestycji, które mogą generować wyższe zwroty, a jednocześnie poświęcenie części na bardziej bezpieczne inwestycje. Innymi słowy, osiągnij równowagę między ryzykiem a nagrodą, która daje szansę na przyzwoite zyski, a jednocześnie pozwala spać w nocy.

Zacznij od stworzenia odpowiedniej rezerwy gotówkowej, która byłaby najbezpieczniejszą częścią Twojego portfela i byłaby ograniczona do takich inwestycji, jak rachunki oszczędnościowe, płyty CD, rachunki rynku pieniężnego lub fundusze rynku pieniężnego. Jeśli nadal pracujesz, ta rezerwa funkcjonowałaby jako fundusz awaryjny, zapewniający pieniądze, które możesz wpłacić w przypadku zwolnienia lub pokrycia dużych nieoczekiwanych wydatków, i obejmowałaby od trzech do sześciu miesięcy kosztów utrzymania.

Jeśli jesteś już na emeryturze i żyjesz z wypłat z oszczędności, możesz wykorzystać tę rezerwę na wydatki na życie na emeryturze i sfinansować ją z jednego do dwóch lat wydatków na życie poza tym, co jest objęte ubezpieczeniem społecznym i innymi gwarantowanymi źródłami dochodu, takimi jak renty lub emerytury.

Po utworzeniu tej rezerwy możesz zainwestować resztę swoich oszczędności w mieszankę funduszy akcji i obligacji lub funduszy ETF. Chodzi o to, aby zainwestować wystarczająco dużo w akcje, aby dać ci pewien potencjał wzrostu, który pomoże ci utrzymać twoją siłę nabywczą na emeryturze, ale także wystarczająco duży pakiet obligacji, aby ograniczyć spadki w okresach, gdy akcje spadają. Dojście do tej mieszanki jest kwestią subiektywną, która w dużej mierze zależy od tego, jak dużą zmienność i niepewność jesteś skłonny zaakceptować w krótkim okresie dla możliwości wyższych długoterminowych zwrotów.

Podejrzewam, że większość emerytów prawdopodobnie najlepiej czuje się przy alokacji akcji w okolicach 30% do 60%. Ale możesz ocenić, jaka mieszanka akcji i obligacji jest dla Ciebie odpowiednia, przechodząc do narzędzia takiego jak Kwestionariusz Inwestora Vanguard, który sugeruje połączenie akcji i obligacji na podstawie Twojej tolerancji na ryzyko i czasu, w którym planujesz wypłacić pieniądze z twoich oszczędności.

Ze względów bezpieczeństwa zalecałbym również podłączenie alokacji aktywów, której zamierzasz użyć, do narzędzia dochodu emerytalnego T. Rowe Price, które może oszacować, jak długo prawdopodobnie przetrwa twoje gniazdo przy różnych rocznych stopach wycofywania.

Jeśli szczególnie martwisz się, że możesz przedwcześnie wyczerpać swoje oszczędności, możesz również rozważyć przeznaczenie części inwestycyjnej swojego zapasu na natychmiastową rentę, inwestycję, która zmienia kwotę ryczałtową w gwarantowaną dochód na całe życie. Jak wskazuje ten kalkulator płatności renty, inwestycja 100 000 dolarów w rentę natychmiastową zapewniłaby 65-letniemu mężczyźnie około 545 dolarów miesięcznie na całe życie, podczas gdy kobieta w tym samym wieku zarabiałaby około 525 dolarów miesięcznie. Wybierając opcję „wspólnego życia, 65-letni mężczyzna i kobieta otrzymaliby miesięczną wypłatę w wysokości około 470 USD, tak długo, jak długo jeden z nich pozostanie przy życiu.

Jeśli uważasz, że osiągnięcie takiej równowagi między ryzykiem a zyskiem przy 275 000 USD plus wszelkie inne posiadane oszczędności to więcej, niż możesz sobie poradzić samodzielnie, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. Po prostu upewnij się, że otrzymujesz prawdziwą radę, a nie niezbyt ukrytą propozycję sprzedaży w przypadku jakichkolwiek inwestycji lub strategii, które doradca sprzedaje. Przeprowadzenie wcześniejszych badań i zadawanie właściwych pytań znacznie zwiększy Twoje szanse na znalezienie kogoś, kto jest godny zaufania i wykwalifikowany.

Najważniejsze jest jednak uświadomienie sobie, że nie ma magicznej inwestycji, która może przynieść zarówno wysokie zyski, jak i niskie ryzyko. Im wyższy zwrot z inwestycji ma zaoferować, tym bardziej będzie ona ryzykowna, nawet jeśli to ryzyko nie jest od razu widoczne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy