Dolnośląskie: Posłowie i b. lekkoatletka na listach PiS do Sejmu

Dolnośląskie: Posłowie i b. lekkoatletka na listach PiS do Sejmu
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Znani posłowie: Dawid Jackiewicz, Adam Lipiński i Kazimierz M. Ujazdowski, wdowiec po Aleksandrze Natalli-Świat Jacek Świat i b. lekkoatletka Urszula Włodarczyk znajdą się na dolnośląskich listach PiS do Sejmu.

PiS w rejonie ma zrobione listy alfabetyczne kandydatów przy wyborach sluzace do Sejmu; mają one zostać ostatecznie potwierdzone do końca lipca. „Wtedy będę mógł powiedzieć o miejscach, które zajmą poszczególni kandydaci” – powiedział przy piątek PAP Jackiewicz, szef struktur partii we Wrocławiu.

W okręgu wrocławskim dzieki liście az do Sejmu znalazło się 28 osób. Wśród nich metrów. in. Jackiewicz, Ujazdowski, szef klubu radnych we wrocławskiej Radzie Miejskiej Piotr Babiarz, przewodniczący PiS w dolnośląskim sejmiku Paweł Hreniak oraz wdowiec wedlug posłance Aleksandrze Natalli-Świat, która zginęła przy katastrofie smoleńskiej, Jacek Świat.

Jackiewicz podkreślił, że PiS nie zabiega i nie zaakceptowac szuka kandydatów wśród „celebrytów”. „My umieszczamy na jednostek, którzy mogą zaoferować Wrocławiowi i regionowi, poprzez swoją merytoryczność i pracę, pewne korzyści” a mianowicie zaznaczył poseł. Jak dodał, jedyną kandydatką, która jest znana również z działalności pozaspołecznej, wydaje sie była lekkoatletka Urszula Włodarczyk.

Poseł pytany o listy w pozostałych okręgach wyborczych na Dolnym Śląsku podkreślił, że wsad w całym kraju przyjęła zasadę reelekcji osób, które wykazały się zaangażowaniem jak i równiez pracą w parlamencie. „W Wałbrzychu będzie to z całą pewnością posłanka Anna Zalewska, zaś w okręgu jeleniogórsko-legnickim Adam Lipiński, Elżbieta Witek, Marzena Machałek oraz Piotr Cybulski” – podkreślił Jackiewicz.

Przy wyborach od czasu Senatu PiS chce wystawić m. in. byłego rektora wrocławskiej Akademii Muzycznej Firma Dyżewskiego. Trwają również gadki z założycielem i przewodniczącym „Solidarności Walczącej” Kornelem Morawieckim.

Do piątku struktury okręgowe PiS mają, na życzenie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, przekazać kierownictwu partii poprawione propozycje list kandydatów dzieki posłów.

Z informacji PAP zbliżonych az do kierownictwa PiS wynika, że listy będą uzupełnione zwlaszcza o przedstawicieli środowisk prawdziwych, przede wszystkim członków Akademickich Klubów Obywatelskich im. Lecha Kaczyńskiego oraz ludzie działające po społecznych komitetach poparcia w wyborach prezydenckich Jarosława Kaczyńskiego.

Jackiewicz powiedział PAP, że nie dostał do tej pory aluzji, że posiada wprowadzić poprawki do wrocławskiej listy. „Została ona wysłana kierownictwu partii trzy tygodnie temu, jeżeli będzie takowa potrzeba, to będziemy wprowadzać poprawki” – zaznaczył. (PAP)

pdo/ par/ gma/