Dlaczego warto kupić srebro? 10 powodów, dla których warto inwestować w srebro teraz (z wykresami)

17.02.2021
Category: Będziesz Chciał

Jeff Clark, starszy analityk, GoldSilver

Czy srebro to dobra inwestycja? Dlaczego ktoś miałby to kupić?

Inwestor w naturalny sposób, a nawet rozsądnie, zastanawia się, czy dany składnik aktywów jest dobrą inwestycją, czy nie. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku srebra, ponieważ jest to tak mały rynek i nie ma takiej samej grawitacji jak złoto.

Ale w tym momencie historii istnieją ważne powody, aby dodać fizyczne srebro do portfela inwestycyjnego (i tylko jeden z nich to fakt, że cena wzrośnie). Oto 10 najważniejszych powodów, dla których każdy inwestor powinien kupić trochę srebra …

# 1 Srebro to prawdziwe pieniądzeSrebro może nie jest częścią naszej waluty, ale nadal jest to pieniądz. W rzeczywistości srebro, wraz ze złotem, jest ostateczną formą pieniądza, ponieważ nie można go stworzyć z powietrza (a tym samym stracić na wartości), jak papier lub formularze cyfrowe. A przez prawdziwe pieniądze rozumiemy fizyczne srebro, a nie fundusze ETF, certyfikaty czy kontrakty terminowe. Są to inwestycje papierowe, które nie przynoszą takich samych korzyści, jakie można znaleźć w tym raporcie.

Fizyczne srebro jest magazynem wartości, podobnie jak złoto. Dlatego.

Brak ryzyka kontrahenta. Jeśli posiadasz fizyczne srebro, nie potrzebujesz drugiej strony, aby wywiązać się z kontraktu lub obietnicy. Nie dotyczy to akcji lub obligacji ani praktycznie żadnej innej inwestycji.

Nigdy nie był włączony. Jeśli posiadasz fizyczne srebro, nie masz ryzyka niewykonania zobowiązania. Inaczej jest w przypadku prawie każdej innej inwestycji.

Długotrwałe wykorzystanie jako pieniądze. Skan historii monetarnej pokazuje, że srebro było używane w monetach częściej niż złoto!

Jak mówi Mike Maloney w swoim bestsellerowym Przewodniku po inwestowaniu w złoto i srebro: „Złoto i srebro przeszacowały swoją wartość na przestrzeni wieków i wymagały rozliczenia się na papierze fiducjarnym.

Posiadanie fizycznego srebra zapewnia prawdziwy majątek, który służył jako pieniądz przez dosłownie tysiące lat.

Fizyczne srebro nr 2 to twardy zasóbIle spośród wszystkich posiadanych inwestycji możesz trzymać w dłoni?

W świecie papierowych zysków, handlu cyfrowego i kreowania waluty fizyczne srebro jest dla kontrastu jednym z niewielu aktywów, które można nosić w kieszeni w dowolnym miejscu, nawet w innym kraju. I może być tak prywatna i poufna, jak chcesz. Fizyczne srebro jest również namacalnym zabezpieczeniem przed wszelkimi formami hakowania i cyberprzestępczości. Nie ma na przykład „wymazania srebrnej monety orzeł, ale z pewnością może się to zdarzyć w przypadku zasobu cyfrowego:

# 3 Srebro jest tanieA co, gdybym powiedział, że możesz kupić aktywa trwałe po 1/70 ceny złota – i chroniłoby cię to równie dobrze przed kryzysem?

To właśnie otrzymujesz ze srebrem! Jest znacznie bardziej przystępny cenowo dla przeciętnego inwestora, a jednocześnie jako metal szlachetny pomoże Ci utrzymać standard życia na poziomie złota. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup całej uncji złota, srebro może być biletem do przechowywania niektórych metali szlachetnych. Dotyczy to również dawania prezentów. Nie chcesz wydawać ponad 1000 USD na prezent, ale chciałbyś podarować aktywa trwałe? Srebro po prostu uczyniło go bardziej dostępnym.

# 4 Srebro jest bardziej praktyczne przy codziennych małych zakupachSrebro jest nie tylko tańsze w zakupie, ale może być bardziej praktyczne, gdy trzeba je sprzedać. Może kiedyś nie będziesz chciał sprzedać całej uncji złota, aby zaspokoić niewielkie potrzeby finansowe. Wejdź do srebra. Ponieważ często występuje w mniejszych nominałach niż złoto, możesz sprzedawać tylko to, co chcesz lub potrzebujesz w danym momencie.

Z tego właśnie powodu każdy inwestor powinien mieć pod ręką trochę srebra.

Należy pamiętać, że srebrne monety i sztabki kruszcowe mogą być sprzedawane praktycznie w dowolnym miejscu na świecie.

# 5 Srebro przewyższa złoto na rynkach bykówSrebro to bardzo mały rynek – tak mały, że niewielka ilość pieniędzy wpływająca do lub z branży może wpływać na cenę w znacznie większym stopniu niż inne aktywa (w tym złoto). Ta większa zmienność oznacza, że ​​na rynkach bessy srebro traci więcej niż złoto. Ale na rynkach byków srebro będzie rosło znacznie dalej i szybciej niż złoto.

Oto kilka dobrych przykładów… sprawdź, o ile więcej srebra zyskało niż złoto na dwóch największych rynkach hossy metali szlachetnych w czasach nowożytnych:

Zyskaj od 1970 roku do 1980 roku

Zyskaj od niskiego poziomu 2008 do wysokiego z 2011 roku

Złoto

Srebro

Można powiedzieć, że srebro na sterydach jest złotem!

Możemy spodziewać się, że ten wzrost powtórzy się również podczas kolejnej hossy, ponieważ branża srebra pozostaje niewielka.

# 6 Spadają zapasy srebraRządy i inne instytucje tradycyjnie prowadziły inwentarze srebra. Ale dzisiaj większość rządów nie posiada już zapasów metalu. W rzeczywistości jedynymi krajami, w których magazynuje się srebro, są Stany Zjednoczone, Indie i Meksyk.

Zobacz, co się stało z tymi spisami od 1996 roku.

Głównym powodem, dla którego rządy nie posiadają dużej ilości srebra, jest fakt, że monety nie są już wytwarzane z tego szlachetnego metalu. Ale jak zobaczysz, srebro jest obecnie wykorzystywane w przemyśle w znacznie większym stopniu… więc jeśli przyszłe potrzeby przemysłowe będą trudne do zaspokojenia, rządy będą słabo przygotowane do zaspokojenia tych potrzeb.

# 7 Zastosowanie przemysłowe rośnieWierz lub nie, ale nie przejdziesz przez jeden dzień bez produktu zawierającego srebro.

Jest używany w prawie każdej dużej branży, od zastosowań elektronicznych i medycznych po baterie i panele słoneczne. Srebro jest wszędzie, czy je widzisz, czy nie. Jak mówi Mike w swojej książce: „Ze wszystkich elementów srebro jest niezbędnym metalem. Jest to najbardziej przewodzący prąd elektryczny, przewodzący ciepło i odbijający światło. Współczesne życie, jakie znamy, nie istniałoby bez srebra . Ze względu na te rzadkie właściwości, liczba przemysłowych zastosowań srebra gwałtownie wzrosła. W rzeczywistości przemysł pochłania teraz ponad połowę całego popytu na srebro.

Srebro jest używane w wielu branżach i produktach, a wiele z tych zastosowań rośnie. Oto kilka przykładów…

Telefon komórkowy zawiera około jednej trzeciej gramów srebra, a ich użycie stale rośnie na całym świecie. Gartner, wiodąca firma zajmująca się badaniami i doradztwem w zakresie technologii informatycznych, szacuje, że w latach 2017-2019 zostanie zakupionych łącznie 5,75 miliarda telefonów komórkowych. Oznacza to, że tylko do tego celu potrzebne będzie 1,916 miliarda gramów srebra, czyli 57,49 miliona uncji!

Samonagrzewająca się przednia szyba Twojego nowego Volkswagena będzie miała ultra cienką, niewidoczną warstwę srebra zamiast tych drobnych drutów. Mają nawet włókna na dole przedniej szyby, aby podgrzać wycieraczki, aby nie przymarzły do ​​szyby.

Silver Institute szacuje, że wykorzystanie srebra w ogniwach fotowoltaicznych (głównych składnikach paneli słonecznych) będzie aż o 75% większe w 2018 r. Niż zaledwie 3 lata wcześniej.

Innym powszechnym zastosowaniem przemysłowym srebra jest katalizator do produkcji tlenku etylenu (ważny prekursor w produkcji tworzyw sztucznych i chemikaliów). Silver Institute przewiduje, że w związku z rozwojem tej branży do 2018 roku będzie potrzebne 32% więcej srebra niż w 2015 roku.

Takich przykładów jest znacznie więcej, ale najważniejsze jest to, że ze względu na jego unikalne cechy zastosowania przemysłowe srebra nadal się rozszerzają, co oznacza, że ​​możemy rozsądnie oczekiwać, że to źródło popytu pozostanie solidne. Ale to nie wszystko… w przeciwieństwie do złota, większość srebra przemysłowego jest zużywana lub niszczona podczas procesu produkcji. Odzyskiwanie każdego najmniejszego kawałka srebra z milionów wyrzuconych produktów nie jest po prostu opłacalne. W rezultacie to srebro zniknęło na dobre i ogranicza ilość podaży, która może wrócić na rynek poprzez recykling.

Zatem nie tylko stały wzrost zastosowań przemysłowych utrzyma silny popyt na srebro, ale miliony uncji nie mogą być ponownie wykorzystane. To może być problem, ponieważ…

# 8 Dostawa wkrótce spadnieJak być może wiesz, cena srebra spadła po osiągnięciu szczytu w 2011 r. W ciągu następnych pięciu lat spadła aż o 72,1%. W rezultacie górnicy musieli walczyć o obniżenie kosztów, aby osiągnąć zysk. Jednym z dramatycznie wyciętych obszarów była eksploracja i rozwój nowych kopalni srebra.

Nie trzeba naukowca zajmującego się rakietami, aby zrozumieć, że jeśli spędzasz mniej czasu i pieniędzy na szukaniu srebra, to znajdziesz mniej srebra. Ta susza w eksploracji i rozwoju zaczyna przynosić efekty.

Niskie ceny wpłynęły również na ilość dostępnego złomu.

Wszystko to zaczyna mieć wpływ na całkowitą podaż.

Podaż srebra spada przez trzy kolejne lata, po raz pierwszy od 1991-1993.

Aż dwie trzecie dostaw srebra stanowi produkt uboczny operacji na metalach nieszlachetnych (na przykład miedzi i cynku). Ale te inne źródła dostaw będą miały wyraźny wpływ na dostępność nowego metalu pojawiającego się na rynku. Te realia przygotowały grunt pod szczyt podaży srebra. Jeśli popyt pozostanie na obecnym poziomie, każdemu, kto chce srebra, trudno będzie uzyskać tyle, ile potrzebuje. I nie patrz teraz, ale…

# 9 Światowe zapotrzebowanie rośnieGlobalny popyt na srebro rośnie. Praktycznie wszystkie główne mennice rządowe odnotowały rekordowe poziomy sprzedaży, a większość z nich już osiągnęła szczytowy poziom produkcji. Rosnący popyt nigdzie nie jest bardziej widoczny niż w Chinach i Indiach. Te dwa gigantyczne rynki mają długą historię kulturowego pokrewieństwa z metalami szlachetnymi. Wraz ze wzrostem populacji (przeciwieństwo tego, co dzieje się na Zachodzie), ich ogromny apetyt będzie kontynuowany.

Oto kilka dobrych przykładów… sprawdź wzrost popytu na srebro w Chinach (do wszystkich zastosowań):

Spójrz na rozwój biżuterii srebrnej w Indiach:

Ten rodzaj popytu nie występuje w próżni. Prędzej czy później pojawią się konsekwencje, gdy gwałtowny popyt spotka się z ograniczoną podażą – i wszystkie te konsekwencje są pozytywne, jeśli jesteś właścicielem metalu.

# 10 Stosunek złoto / srebro faworyzuje srebroWreszcie, stosunek złota do srebra (cena złota podzielona przez cenę srebra) może dać wskazówkę, który metal może być lepszy w danej chwili. Zwłaszcza, gdy stosunek osiąga ekstremalne…

W XX wieku stosunek złota do srebra wynosił średnio 47: 1. W XXI wieku jest to średnio około 61: 1. Tak więc stosunek 70 lub więcej jest wartością odstającą, co sprawia, że ​​srebro jest dobrym zakupem w stosunku do ceny złota. Widać, że wskaźnik spadł do prawie 30 w szczycie hossy w 2011 roku. Osiągnął tak niski poziom, jak 17 na początku 1980 roku. Ta kompresja wskaźnika pokazuje, ile srebra może przewyższyć swoje kuzynne złoto. Potwierdza również, że jest niedowartościowany w porównaniu ze złotem.

Dodaj wszystkie powody, a srebro może być okazją do zakupu tej dekady.

Trudno znaleźć aktywa o większym zniekształceniu między ceną a podstawami. Nie dość, że jest to dobre zabezpieczenie przed kryzysem, cenę wymusi doskonała burza czynników fundamentalnych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy