Dlaczego warto inwestować w certyfikaty depozytowe (CD), gdy stawki są tak niskie

17.02.2021
Category: Mogą Zostać

Około 10% mojej zdywersyfikowanej wartości netto znajduje się w płytach CD i innych stabilnych instrumentach, które obecnie przynoszą mieszany wskaźnik około 3,5% od 2018 r. Nawet przy tak niskich stopach, jeśli zainwestuję 250 000 USD przy 2,3%, nadal zarabiam 479 USD miesięcznie, co oznacza bardzo miła porcja gwarantowanej zmiany dla kogoś, kto nie pracuje już na życie.

Są chwile, kiedy 10-letnia rentowność może przynosić mniej niż CD o podobnym czasie trwania. Postaraj się zainwestować w płyty CD, aby skorzystać z takiego spreadu. Na przykład rentowność 10-letnich obligacji może przynieść 2,1%, podczas gdy można znaleźć 5-letnie CD z 2,3%.

POWODY, DLA KTÓRYCH INWESTUJĘ W PŁYTY CD Pomimo NISKICH CEN

* Dopóki zarabiam pieniądze, będę mieć stały dopływ nadwyżki gotówki ponieważ zaoszczędzę ponad 50% mojego miesięcznego dochodu po opodatkowaniu. Jeśli stawki wzrosną, po prostu zainwestuję w płyty CD o wyższych dochodach na możliwie najdłuższy czas. To nie tak, że jestem jeden i skończyłem. Drabina CD stale rośnie, o ile mam dochody.

* Naliczone odsetki są dostępne. W przypadku, gdy nie mam już dochodów i żadnych oszczędności, wszystkie narosłe odsetki z moich płyt CD mogą zostać wypłacone i wykorzystane bez żadnych kar.

* Płyty CD są w 100% zabezpieczone przez FDIC do 250 000 $ na osobę na koncie. Nie muszę się martwić jakimś skandalem z prezesem korporacji lub groźbami konkurencji, które spowodują, że moje akcje zostaną zniszczone. W rezultacie mogę skupić się na bardziej produktywnych rzeczach.

* Płyty CD oferują znacznie wyższe stopy procentowe niż rynki pieniężne. Ludzie narzekają na stopy procentowe poniżej 2%, kiedy w efekcie są one 5-10 razy wyższe niż stopy procentowe rynku pieniężnego na poziomie 0,2% -0,3%. Rynki pieniężne to prawdziwa parodia! Zostawiłem większość swoich pieniędzy na rynku pieniężnym na dwa miesiące, zarabiając 0,3% rocznie, co nie wydawało się optymalne.

* Dywersyfikacja jest ważna. Rozsądne jest wyrzucanie 30% moich cyklicznych oszczędności w płyty CD, pozostawiając 70% na inwestowanie na giełdzie, rynku nieruchomości lub we mnie. Fajnie było kupować Facebooka z 30% zyskiem. Ale nie mam złudzeń, nadal będę mieć szczęście. Utrzymuję również moje pojedyncze inwestycje w akcje na poziomie około 25 000 USD ze względu na moje wskaźniki ryzyka. Nie chcę inwestować w obligacje skarbowe ze względu na to, jak wysoko wzrosły i ich oprocentowanie jest niższe niż w przypadku CD.

* Dochód pasywny gwarantowany staje się coraz bardziej wartościowy. Obecnie mam około 2800 dolarów dochodu z odsetek od płyt CD. Gdybym wrzucił całe 250 000 dolarów na płytę Ally, mój dochód z CD wzrósłby do

3000 $ miesięcznie. Mając 3000 dolarów miesięcznego dochodu gwarantowanego przez kilka następnych lat, wiem, że nie będę żebrał na ulicach, jeśli zawiodę w przedsiębiorczości. Posiadanie siatki zabezpieczającej dochód z tytułu odsetek od CD daje mi pewność siebie, aby stworzyć własne szczęście.

* Nie jestem chciwy. Wszyscy mówią, że inflacja pochłonie moje zarobki. To prawda, ale mój absolutny kapitał wciąż rośnie dzięki płytom CD. Wolałbym zarobić 1,59% na CD niż stracić 5% na giełdzie. Stopy procentowe i inflacja są ze sobą powiązane. Nie ma wysokiej inflacji bez wysokich stóp procentowych i odwrotnie. Kiedy już zbudujesz swój orzech, aby żyć, zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby go zachować, ponieważ budowa zajęła tak dużo czasu.

* Koncentrując się na moim X Factor. Biorąc pod uwagę, że mam teraz energię, skupiam się na moim X Factor. Czynnik X jest w każdym z nas. Musimy tylko uwolnić bestię. Często nie możemy, bo martwimy się o szkołę, pieniądze, rodzinę itd. Wkładając pieniądze na płyty CD, po prostu nie martwię się już o fundusze. Mogę wtedy poświęcić więcej czasu pracy online, nadchodzącej książce i innym projektom, które zapewniają ZNACZNIE WIĘKSZE zwroty niż wszystko inne!

Skorzystaj z wyższych stóp procentowych!

STAWKI POZOSTANĄ NISKIE PRZEZ CHWILĘ

Ważne jest, aby przezwyciężyć fakt, że stawki bezwzględne są niskie i spojrzeć na rzeczy w porównaniu z innymi rzeczami. Kiedy inwestowałem w 4,5% CD, ludzie śmiali się ze mnie, że jestem tak konserwatywny. Cóż, na pewno nie śmiali się po tym, jak stracili 30-50% wartości na giełdzie! I na pewno nie śmiali się, kiedy stracili pracę z powodu spadku zysków korporacji.

Jesteśmy w środowisku o niesamowitej zmienności i ryzyku. Rezerwa Federalna rozpoczęła podwyżki stóp procentowych w 2016 r. Grecja prawie zbankrutowała. Giełda Chin spadła o 30% i jest stale zatrzymywana z powodu ograniczenia o 7%. W międzyczasie, co się dzieje z problemami zadłużenia Portoryko? Wolałbym zarabiać 2,2% + na moich pieniądzach na CD niż 0,3% na koncie na rynku pieniężnym. Ponadto wolałbym zarabiać 0,3% na moich pieniądzach, niż STRACIĆ pieniądze na giełdach. Wszystko jest zawsze względne, a stopy są niskie, ponieważ koszty kredytu również są niskie.

Jeśli jesteś ogromnym oszczędzającym, chcesz zachować swoje pieniądze w bezpiecznym miejscu przez określony czas, jednocześnie zarabiając na stopie procentowej powyżej aktualnej 10-letniej stopy wolnej od ryzyka, i jednocześnie inwestujesz w inne, bardziej agresywne instrumenty, polecam dywersyfikację kapitału na 5-letnie konto CD lub dłuższe. Wszystkie trzy moje płyty są obecnie w USAA, firmie, w której bankowałem od 20 lat.

Umieszczenie 10% mojej wartości netto w długich płytach CD było jedną z absolutnie najlepszych rzeczy, jakie mogłem zrobić przez ostatnie 13 lat. 100 000 $ zainwestowane 7 lat temu przy stopie zwrotu 4% jest teraz warte 32% więcej. Będę nadal inwestował 30 centów za każdego dolara, który zarobię na płytach CD, tak długo, jak będę zarabiał pieniądze. Śpię dobrze każdej nocy, wiedząc, że moje pieniądze zawsze będą na miejscu i będą miały najlepszy względny zwrot.

Spójrz na CIT Bank dla jednego z najbardziej dochodowych kont oszczędnościowych online (

2,3% od drugiej połowy 2019 r., Ale stopy ulegają zmianie). Ich stawki są regularnie znacznie wyższe niż w porównywalnych bankach. Oferują również 11-miesięczne wolne od kar CD w bardzo konkurencyjnej cenie.

Fed przekazał telegraficznie, że zacznie obniżać stopy w 2020 roku i później, więc dobrze jest teraz zablokować pewne wyższe stopy.

Oprócz posiadania do 10% mojej wartości netto w inwestycjach o niskim ryzyku, takich jak płyty CD i krótkoterminowe obligacje skarbowe, dywersyfikuję swoje inwestycje w zakresie finansowania społecznościowego nieruchomości, akcji dywidend, mojej działalności, zadłużenia typu venture i private equity.

Po prostu zawsze dobrze jest mieć pieniądze wolne od ryzyka, bez względu na to, co dzieje się na świecie.

ZALECENIA DOTYCZĄCE BUDOWANIA BOGACTWA

Zarządzaj swoimi finansami w jednym miejscu: zapanuj nad swoimi finansami, rejestrując się w Personal Capital . To bezpłatna platforma internetowa, która gromadzi wszystkie Twoje konta finansowe w jednym miejscu, dzięki czemu możesz zobaczyć, gdzie możesz zoptymalizować. Przed Personal Capital musiałem zalogować się do ośmiu różnych systemów, aby śledzić 32 różne konta (maklerskie, wiele banków, 401K, itp.), Aby zarządzać moimi finansami. Teraz mogę po prostu zalogować się do Personal Capital, aby zobaczyć, jak radzą sobie moje konta giełdowe, kiedy wygasają moje płyty CD i jak rośnie moja wartość netto. Mogę nawet śledzić swoje wydatki.

Jedną z ich najlepszych funkcji jest 401K Fee Analyzer, który pozwala mi zaoszczędzić ponad 1700 USD rocznie na opłatach za portfel, których nie miałem pojęcia, że ​​płacę. Uruchomili także swój niesamowity kalkulator planowania emerytalnego, pobierając rzeczywiste dane, aby opracować jak najbardziej realistyczny scenariusz finansowy na przyszłość za pomocą symulacji Monte Carlo. Zdecydowanie polecam przejrzeć swoje liczby, wprowadzić różne zmienne dotyczące wydatków i dochodów i zobaczyć, jak wypadasz. Nie ma lepszego darmowego narzędzia online, które znalazłem dzisiaj. Rejestracja zajmuje minutę.

Czy jesteś na właściwej ścieżce emerytalnej?

O autorze: Sam zaczął inwestować własne pieniądze odkąd po raz pierwszy otworzył konto maklerskie Charlesa Schwaba w Internecie w 1995 roku. Sam uwielbiał inwestować tak bardzo, że postanowił zrobić karierę z inwestowania, spędzając następne 13 lat po ukończeniu studiów na Wall Street . W tym czasie Sam uzyskał tytuł MBA na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley ze szczególnym uwzględnieniem finansów i nieruchomości. Został również zarejestrowany w Serii 7 i Serii 63. W 2012 roku Sam był w stanie przejść na emeryturę w wieku 35 lat, głównie dzięki jego inwestycjom, które obecnie generują ponad sześciocyfrowe dochody pasywne rocznie. Sam spędza teraz czas grając w tenisa, spędzając czas z rodziną i pisząc online, aby pomóc innym osiągnąć wolność finansową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy