Dlaczego rekordowo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych może nadal spadać

17.02.2021

w Dzienna dawka, Dane, Polecane, Wiadomości 23 dni temu 756 wyświetleń

Według niedawnego postu opublikowanego przez ekspertów z Bankrate, oprocentowanie kredytów hipotecznych będzie spadać jeszcze bardziej, gdy zbliża się spadek. Obecnie pożyczkobiorcy zostali pobłogosławieni rekordowo niskimi oprocentowaniem kredytów hipotecznych (we wrześniu typowy 30-letni kredyt hipoteczny oscylował na poziomie zaledwie 3,10%) i wygląda na to, że w najbliższych miesiącach mogą mieć jeszcze więcej powodów do świętowania.

Sześć poniższych czynników, nigdy nie będąc pewnymi, co przyniesie przyszłość, pozwala sądzić, że stopy procentowe spadną jeszcze bardziej w okresie jesiennym:

Wzrost depozytów bankowych

Stopy procentowe są bezpośrednim odzwierciedleniem tego, co dzieje się z podażą i popytem. Obecnie podaż kapitału znacznie przewyższa popyt kredytobiorców, co skutkuje wyjątkowym finansowaniem hipotecznym. W tym środowisku potencjalni pożyczkobiorcy z dużym kredytem, ​​niskim miesięcznym długiem i 20% kapitałem (lub wyższym) mogą skorzystać z finansowania w niewiarygodnym tempie 3% lub mniej.

Jeśli chodzi o podaż, wszystkie oznaki wskazują na niskie stopy w miarę upływu roku. Według Federal Deposit Insurance Corp. depozyty bankowe (czytaj: podaż) wzrosły o ponad 1 bilion USD w pierwszym i drugim kwartale 2020 roku.

Spadek zadłużenia konsumentów

W czasie obecnej pandemii ludzie są coraz bardziej ostrożni w kwestii finansów i oszczędzania, a nie wydatków. Oprócz większych oszczędności ludzie chcą również spłacić swoje karty kredytowe, linie kredytowe pod zastaw domu i inne długi. Zdrowy rozsądek mówi, że im mniej ludzi są winni, tym mniej będą pożyczać (mniejsze zapotrzebowanie na finansowanie przez pożyczkodawców).

Ci, którzy mają wyrozumiałość, nadal rozwidlają płatności

Według Stowarzyszenia Banków Hipotecznych obecnie istnieje około 3,6 miliona kredytów hipotecznych. Chociaż oznacza to, że pożyczkodawcy zezwalają pożyczkobiorcom na tymczasowe pominięcie części lub całości ich miesięcznych płatności, wielu z tych pożyczkobiorców w rzeczywistości nie korzysta z tej karty. Zamiast tego duża liczba pożyczkobiorców nadal płaci, nie tracąc nawet jednej regularnie zaplanowanej płatności. W szczególności Urban Institute poinformował, że szacunkowo 1 milion pożyczkobiorców, którzy obecnie są zwolnieni ze spłaty, nadal nadąża ze swoimi płatnościami.

Dverse Market R efinance F ee Podpięcie

Federalne organy regulacyjne ogłosiły w sierpniu, że Fannie Mae i Freddie Mac zaczną naliczać od września 0,5% niekorzystnej opłaty rynkowej za refinansowanie. Wiadomość ta spowodowała natychmiastowy wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych. Wzrosły również ceny zakupów (wzrost o 11%). Chociaż ta nowa opłata nie dotyczyła bezpośrednio takich pożyczek, spowodowała, że ​​wiele stóp procentowych wzrosło.

Opłata została teraz opóźniona przez Federalną Agencję Finansowania Mieszkalnictwa do 1 grudnia. Opłata może teraz również dotyczyć tylko kredytów hipotecznych powyżej 125 000 USD. Jest to ważny czynnik, ponieważ oznacza, że ​​pożyczkodawcy nie będą już musieli ponosić dodatkowego kosztu (podwyższonej stawki), aby obciążać pożyczkobiorców (przynajmniej do 1 grudnia, jeśli opłata zostanie w ogóle uchwalona).

Gotówka pozostaje królem

Gotówka jest wszędzie w 2020 roku, ponieważ niskie stawki są nie tylko zjawiskiem amerykańskim, ale cieszą się nimi na całym świecie. Linia Botton tutaj: więcej pieniędzy oznacza większą podaż.

F ederal D eficit Multiplying

Spójrzmy prawdzie w oczy: dług federalny jest ponury. Nie tylko obarczono nas zwykłymi wydatkami w ramach deficytu, ale także dodatkowym obciążeniem wydatkowanymi kosztami, próbując powstrzymać depresję bezpośrednio wynikającą z obecnej pandemii. Obejmuje to czeki stypendialne wydawane przez rząd, program PPP i inne. Te warunki są podstawą do wprowadzenia nowej polityki federalnej, która przyjmuje więcej gotówki i niższe stawki w nadziei, że federalne wydatki na odsetki będą pod kontrolą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy