Dlaczego moja karta kredytowa została odrzucona? 7 typowych powodów

17.02.2021
Category: Limit Kredytowy

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś rezygnacji z karty kredytowej? Niejednokrotnie nie mamy innego sposobu na dokonanie płatności za zakupione przedmioty, ale przeciągnięcie karty powoduje wyświetlenie komunikatu „karta odrzucona nawet w 2 lub 23 próbie.

Na przykład jesteś w restauracji, aby spędzić czas ze swoim przyjacielem, a kelner przychodzi z informacją, że płatność kartą została odrzucona. Teraz nie masz gotówki do wypłaty, co zrobisz? Poproś znajomego o zapłatę, aby profesjonaliści pozostawili wybrane przedmioty bez zakupu.

Odrzucenie płatności kartą jest zdecydowanie niewygodnym momentem w sensie społecznym, ale bardziej denerwującym powodem jest brak pewności co do przyczyny odrzucenia karty. Nie ma wyjaśnienia dla odrzuconych kart kredytowych; w rzeczywistości wiele przyczyn jest odpowiedzialnych za tę obejmującą sytuację. Jeśli Twoja karta kredytowa zostanie odrzucona bez wyraźnego powodu, powinieneś zbadać możliwość jednego z następujących siedmiu powodów:

 1. Ważność karty kredytowej wygasła: każda karta kredytowa jest używana z datą ważności. Sprawdź datę ważności swojej karty kredytowej. Po upływie daty wygaśnięcia wszystkie transakcje są zatrzymywane automatycznie, niezależnie od wykorzystania lub należnej kwoty.Rozwiązanie: Poproś agencję o przesłanie nowej karty jako zamiennika obecnej. Aktywuj go i ustaw złożony PIN inny niż poprzedni. Niszczenie wygasłej karty kredytowej jest zakończone.

  1. Podejrzany zakup: wydawcy kart kredytowych przyjęli najbardziej zaawansowaną technologię do wykrywania nieuczciwych zakupów dokonywanych za pomocą karty kredytowej. Technologia pozwala uniknąć nikczemnych opłat. Jednak pułapka, którą stosują wydawcy kart kredytowych, jest bardzo szeroka; czasami agencja obsługująca karty kredytowe błędnie określa koszt prawny jako nieuczciwy zakup, aby tymczasowo wstrzymać płatność. Oczywiście agencja zamierza zapobiegać wszelkim oszustwom, ale w rzeczywistości cierpisz.Rozwiązanie: To nieporozumienie można wyjaśnić po prostu telefonicznie do obsługi klienta agencji obsługującej karty kredytowe.

   1. Wykorzystałeś już limit kredytowy : Najczęstszym powodem odrzucenia karty kredytowej jest osiągnięcie maksymalnego limitu kredytu ustalonego przez wystawcę karty. Maksymalne przekroczenie limitu karty kredytowej ogranicza siłę nabywczą, ale jest niekorzystne dla zdolności kredytowej. Aby utrzymać dobrą zdolność kredytową do zaciągania pożyczek w przyszłości, nigdy nie przekraczaj 30% dostępnego kredytu.Rozwiązanie: Aby uniknąć sytuacji odrzucenia karty kredytowej z powodu przekroczenia limitu kredytu, spłać należności w terminie.

    1. Wydaje się, że karta kredytowa jest narażona na potencjalne oszustwa : jeśli agencja wydająca karty kredytowe zdiagnozuje nadużycie karty kredytowej z możliwością oszustwa, zatrzymuje transakcje, aby uchronić Cię przed możliwym oszustwem. Podanie błędnych numerów PIN czasu z pewnością zablokuje Twoją kartę. Jeśli karta zostanie tymczasowo zablokowana, weź ten rozwój we własnym interesie.Rozwiązanie: Zadzwoń do działu pomocy technicznej wydawcy karty kredytowej i poproś o ponowne aktywowanie karty. Nie zapomnij zmienić kodu PIN.

     1. Konto wydaje się zawierać wpisy wyglądające na oszustwa: wydawcy kart kredytowych mają zaawansowaną technologię śledzenia wszystkich transakcji i wyczuwają określony wzorzec użytkowania. Jeśli zauważą coś nienormalnego w działalności wykraczającej poza zwykły nawyk wydawania pieniędzy, mogą zamrozić kartę kredytową.Rozwiązanie: Skontaktuj się z wydawcą karty kredytowej i wyraź wyraźny obraz; karta zostanie aktywowana ponownie po zweryfikowaniu danych logowania.

      1. Zakup międzynarodowy: Jeśli planujesz wyjazd za granicę w zależności od karty kredytowej, poinformuj o tym wystawcę. Nie wszystkie rodzaje kart kredytowych są ważne w transakcjach międzynarodowych. W większości przypadków operacje zagraniczne są natychmiast zgłaszane do agencji wydającej karty; jeśli robisz to za pierwszym razem, Twoja karta kredytowa jest bardziej podatna na odrzucenie.Rozwiązanie: Przed dokonaniem płatności międzynarodowych należy potwierdzić ważność i akceptację dla danego typu transakcji i waluty.

       1. Raport kredytowy nagle ma czerwone flagi: Czerwone znaki na raporcie kredytowym wskazują na zły stan finansowy, który alarmuje wystawcę karty o zwiększonym ryzyku spłaty w terminie. Żadna agencja nie chciałaby przyznać komuś złego raportu kredytowego, który będzie jeszcze gorszy.Rozwiązanie: Generalnie agencja obsługująca karty kredytowe powiadamia o zmianie limitów kredytowych i nowych warunkach. Jeśli spodziewasz się takiej możliwości, zapłać wszystkie opłaty i skonsultuj się z pracownikami obsługi klienta.

        Jak zarządzać sytuacją, gdy karta kredytowa zostanie odrzucona:Nigdy nie wiadomo, kiedy karta kredytowa może zostać zablokowana z jakiegoś widocznego lub ukrytego powodu, ale na pewno poczujesz objęcie. Sytuacja staje się najgorsza, jeśli zakupiony przedmiot skonsumowałeś jak w restauracji. Ponadto czasami otrzymujesz atrakcyjną ofertę dotyczącą problemu na liście życzeń, ale płatność jest wstrzymana; opuszczenie dokonanych zakupów oznacza utratę oferty rabatowej. Jeśli twoja karta kredytowa została zablokowana z innego powodu niż znany powód, jak użycie maksymalnego limitu, nie jesteś winny. Przeciągnięcie karty nawet po wykorzystaniu maksymalnego limitu to twój błąd. Oznacza to, że zawsze musisz być świadomy sald, należności i wykorzystanej gotówki.

        W przypadku odrzucenia karty kredytowej zachowaj spokój i cierpliwość. Sprawdź możliwość płatności innymi środkami, takimi jak karta debetowa, karta przelewu salda, wstępnie załadowana karta debetowa, bankowość internetowa itp., Jeśli nie masz odpowiedniej gotówki. Jeśli masz towarzysza, poproś go / ją o opłacenie obietnicy zwrotu zapłaconej kwoty. To nie jest odpowiedni moment, aby mówić, ale czas, aby mądrze poradzić sobie z sytuacją. Inną opcją radzenia sobie z sytuacją jest pozostawienie czegoś w punkcie sprzedaży, aby zagwarantować, że wrócisz, aby zapłacić składkę. Dzwonienie do przyjaciela lub krewnego jest również dobrą alternatywą; dana osoba może przyjść na miejsce osobiście lub może dokonać płatności online. W takiej sytuacji nie możesz polegać na wystawcy karty kredytowej, ponieważ agencjom zajmuje kilka godzin, aby ponownie aktywować Twoją kartę.

        Uwaga końcowa:

        Odrzucenie karty kredytowej to sytuacja, z którą nie każdy chce się zmierzyć, ale często zdarza się to tylko z powodu środków bezpieczeństwa, gdy nie jesteś winny. Pozytywnie biorąc ten rozwój sytuacji, taka sytuacja powstaje tylko dlatego, że wystawca karty kredytowej chce Cię chronić przed ewentualnymi oszustwami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy