Dlaczego moja karta kredytowa Capital One jest obecnie ograniczona?

17.02.2021
Category: Twoja Karta

Jeśli jesteś jednym z tych facetów, którzy uwielbiają używać kart kredytowych, na rynku jest jedna karta, której nie możesz zignorować – Capital One Secured Card. Ta karta z łatwością pokonuje konkurencję ze strony innych wydawców kart ze względu na wiele dodatkowych korzyści i ochrony, które z nią związane.

Z kartą Capital One nie masz się czym martwić. Jednak nie wszystko wygląda różowo, jeśli chodzi o korzystanie z karty Capital One. Jeśli nie jesteś ostrożny w dokonywaniu zakupów za pomocą karty, możesz obudzić się, gdy firma wyświetli komunikat o ograniczeniu korzystania z karty.

Jeśli Twoja karta jest zastrzeżona, oznacza to, że nie możesz jej już używać do robienia zakupów. Karty Capital One są ograniczone z różnych powodów. Oto kilka głównych powodów, dla których Twoja karta Capital One może zostać odrzucona:

Zakupy w miejscach, w których nigdy wcześniej nie robiłeś zakupów

W momencie, gdy robisz zakupy w nowej lokalizacji i płacisz kartą Capital One, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie to wykryte jako nietypowa aktywność, a Twoja karta może zostać ograniczona.

Chociaż zakupy w nowych miejscach mogą wydawać się dla Ciebie niczym poważnym, Capital One nie chce ryzykować i zakładać, że to Ty robisz zakupy.

Jeśli Twoja karta jest ograniczona natychmiast po zakupach w nowym miejscu, musisz skontaktować się z Capital One i poinformować, że to Ty robiłeś zakupy, a nie ktoś inny.

Ładowanie czegoś małego, a potem czegoś dużego

Wydawcy kart rozumieją fakt, że przestępcy zwykle „testują wody za pomocą skradzionej karty, pobierając stosunkowo niewielką kwotę, zanim wyruszą w szalony szał wydatków i zapłacą za wszystko skradzioną kartą.

Dlatego, jeśli wyzwolisz ten wzorzec małych-dużych wydatków w swoim nawyku kupowania, może to spowodować ograniczenie karty. Musisz być konsekwentny ze swoim nawykiem zakupowym, aby każdą nietypową aktywność na Twojej karcie Capital One można było łatwo wykryć i udaremnić.

Kupowanie rzeczy w różnych lokalizacjach geograficznych tego samego dnia

Jeśli kupujesz coś w Tampa na Florydzie za pomocą swojej karty, a kilka godzin później robisz kolejny zakup w Waszyngtonie, możesz być pewien, że Twoja karta Capital One zostanie ograniczona.

Nawet jeśli to ty, taka aktywność będzie wyglądać podejrzanie dla komputerów i twoja karta może zostać ograniczona. W rzeczywistości zakup online u sprzedawców zlokalizowanych w różnych częściach świata może wywołać to samo.

Pobieranie kosztów podróży z Twojej karty

Wszyscy wydawcy kart kredytowych, w tym Capital One, zwykle zniechęcają posiadaczy kart do pobierania niepotrzebnych wydatków z ich kart. Podczas podróży każdy zakup, od posiłków w restauracji po benzynę, może spowodować ograniczenie karty. Dotyczy to zarówno turystów lokalnych, jak i międzynarodowych.

W momencie, gdy użyjesz swojej karty w drodze, nie potrwa to długo, zanim zostanie odrzucona. Jeśli skontaktujesz się z Capital One i zapytasz, dlaczego Twoja karta została ograniczona, zostaniesz poinformowany, że dzieje się tak, ponieważ wykryli koszty podróży na Twojej karcie.

Szybkie dokonywanie kilku zakupów

Wreszcie szybkie dokonanie kilku zakupów może również spowodować ograniczenie karty. Na przykład, jeśli trafisz do trzech sklepów spożywczych z rzędu – być może po to, by skorzystać z wysokich rabatów – zwiększysz szanse, że Twoja karta zostanie zastrzeżona.

Wydawca karty zabrania robienia zakupów w trzech lub więcej różnych sklepach w krótkim czasie i jest zwykle uważane za nietypową czynność. Twoja karta może być również ograniczona, jeśli robisz zakupy poza bazą macierzystą, co jest dość powszechne, gdy się przeprowadzasz.

Na przykład, jeśli Twój adres rozliczeniowy to Idaho i kupujesz coś w Massachusetts, zostanie to odnotowane jako anomalia i może prowadzić do ograniczenia karty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy