Dlaczego Altcoiny zwykle podążają za Bitcoinem?

17.02.2021
Category: Rzecz Biorąc

Branża kryptowalut jest zalewana tysiącami monet. Dlaczego Bitcoin prawie zawsze prowadzi z przodu?

Ceny Altcoin zazwyczaj podążają za cenami Bitcoin. Zdjęcie: Shutterstock

W skrócie
 • Obecnie istnieje ponad 3000 altcoinów lub kryptowalut, które nie są bitcoinami.
 • Ogólnie rzecz biorąc, ceny altcoinów podążają za bitcoinami.Dzieje się tak dlatego, że kupujący altcoiny zazwyczaj kupują Bitcoin za walutę fiducjarną, aby wymienić na wybrany przez siebie altcoin.Odkąd Bitcoin zapoczątkował narodziny branży kryptowalut w 2009 roku, słynny zasób kryptowalut przestał być używany do kupowania pizzy na wynos i stał się szóstą największą walutą na świecie.

  Ale Bitcoin to nie wszystko i koniec wszystkich kryptowalut; w pierwszej dekadzie branży kryptowalut liczba istniejących kryptowalut wzrosła wykładniczo. Na CoinMarketCap znajduje się obecnie ponad 3400 altcoinów lub kryptowalut, które nie są Bitcoinami. Mają wiele różnych przypadków użycia, od zarządzania po zasilanie wyroczni danych.

  Jednak przez większość czasu ceny altcoinów są ściśle powiązane z ceną bitcoinów, śledząc je od początku do końca. Czemu?

  Dominacja Bitcoina w kapitalizacji rynkowej kryptowalut

  Podstawowym powodem, dla którego altcoiny następują po Bitcoin jest fakt, że ceny altcoinów są zwyklemierzonew Bitcoin. Oryginalne aktywa kryptograficzne mogą być otoczone przez ponad 3000 konkurentów, ale nadal kontrolują ponad połowę całej kapitalizacji rynkowej kryptowalut. Ta dominacja na rynku kryptowalut daje Bitcoinowi duży wpływ i kontrolę.

  Ponadto większości altcoinów nie można kupić bezpośrednio za pomocą walut fiducjarnych; zamiast tego większość kupujących najpierw kupuje bitcoiny, a następnie wymienia je na wybrany przez siebie altcoin. Dlatego też, jeśli ktoś, kto posiada altcoiny, chce całkowicie wycofać się z branży kryptowalut, najprawdopodobniej najpierw sprzedałby swoje aktywa za Bitcoin, a następnie zamieniłby go z powrotem na walutę fiducjarną. Ta symbiotyczna relacja oznacza, że ​​wartość różnych altcoinów jest często powiązana z Bitcoinem.

  W rezultacie wartość altcoina jest często mierzona w stosunku do ceny Bitcoin, więc cena altcoinów może spaść, jeśli Bitcoin spadnie, i odwrotnie, cena altcoinów może wzrosnąć, jeśli Bitcoin wzrośnie.

  „Zwykle masz jednego lidera, a wszyscy podążają za nim, ponieważ wszyscy są ze sobą połączeni – powiedział Michael Dunworth, dyrektor generalny Wyre, firmy wykorzystującej technologię blockchain do tworzenia skutecznych sposobów przesyłania pieniędzy.

  Jak się przekonamy, ta praktyczna zasada nie zawsze jest prawdziwa, ale jest też coś do powiedzenia na temat tego, że Bitcoin działa jako waluta rezerwowa dla największych giełd kryptowalut.

  Bitcoin jako waluta rezerwowa dla giełd

  Według Glassnode na giełdach kryptowalut na całym świecie znajduje się nieco ponad 2,6 miliona Bitcoinów. W czerwcu 2020 r. Całkowita ilość Bitcoinów przechowywanych na giełdach osiągnęła całoroczny minimalny poziom 2310466.

  Kiedy następuje wzrost odpływu bitcoinów z największych giełd w branży, inwestorzy postrzegają to jako pozytywny znak dla waluty. Dzieje się tak, ponieważ inwestorzy oczekują, że Bitcoin wejdzie w fazę akumulacji, co oznacza, że ​​hossa może być tuż za rogiem. To zaufanie może spłynąć do konkurencyjnych altcoinów i przynieść korzyści szerszemu rynkowi kryptowalut.

  Rzeczy nie zawsze są takie, na jakie wyglądają

  Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których ceny altcoinów zwykle podążają za cenami bitcoinów. Jednak czasami Bitcoin traci na wartości, podczas gdy altcoiny doświadczają wzrostu wartości. Podstawowym tego powodem jest to, że inwestorzy uważnie wyciągają pieniądze ze swoich inwestycji w Bitcoiny i zamiast tego przechodzą na obiecujące altcoiny.

  I odwrotnie, jeśli Bitcoin sam doświadczy hossy, inwestorzy mogą powrócić do wiodącej kryptowaluty, aby cieszyć się własną jazdą.

  Jednak nawet w przypadku gwałtownych wzrostów cen altcoinów niekoniecznie jest prawdą, że wszystkie altcoiny będą przestrzegać tych samych zasad lub zachowywać się w ten sam sposób. W przeciwieństwie do tradycyjnych rynków, rynki kryptowalut nie zawsze załamują się i rozkwitają jednocześnie.

  W lipcu 2020 r. Changpeng Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptowalut Binance, zasugerował, że nie wszystkie altcoiny skorzystają na kolejnym altseasonie (hossy innej niż Bitcoin).

  „Nie wszystkie alty będą pompować podczas następnego #altszn. Jeśli projekt istnieje od 3 lat, ale nie ma zbyt wiele do pokazania, to. Kilka osób, które konsekwentnie promują rozwój, będzie się dobrze rozwijać – powiedział Zhao na Twitterze.

  Na rynku mogą być dziś tysiące kryptowalut, ale pierwsza z bramek wciąż jest gotowa.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy