Czy dwutygodniowe programy hipoteczne spłacają kredyt hipoteczny szybciej?

17.02.2021

W tym artykule:

 • Co to jest dwutygodniowy program hipoteczny?
 • Ile dodatkowo płacisz, korzystając z dwutygodniowego programu hipotecznego?Ile czasu i pieniędzy możesz zaoszczędzić?Dwutygodniowy program hipoteczny to jeden ze sposobów na spłatę mniejszych odsetek i szybszą spłatę kredytu mieszkaniowego bez refinansowania kredytu hipotecznego.

  Co to jest dwutygodniowy kredyt hipoteczny?

  Dwutygodniowy kredyt hipoteczny to „zwykły kredyt hipoteczny. Jedyną różnicą jest to, że tak ustrukturyzujesz swoje płatności, że zamiast jednej płatności na początku każdego miesiąca, będziesz dokonywać połowy jednej płatności co dwa tygodnie.

  Ponieważ w roku są 52 tygodnie, dokonujesz 26 z tych częściowych wypłat, co jest jak dodatkowe miesięczne płatności każdego roku. I jest to stosunkowo bezbolesne.

  Czy dwutygodniowy kredyt hipoteczny działa zgodnie z reklamą?

  Dwutygodniowe programy spłaty kredytu hipotecznego, które pozwolą Ci szybciej posiadać swój dom. Podobnie jak inne metody przyspieszenia spłaty kredytu hipotecznego, w rzeczywistości spłacasz saldo szybciej i oszczędzasz koszty odsetek.

  To, czy dwutygodniowy kredyt hipoteczny jest najskuteczniejszą strategią, zależy od tego, czy podmiot obsługujący pożyczkę pobiera wyższe opłaty za przetwarzanie twoich płatności w ten sposób i czy jest dostępny refinansowanie kredytu hipotecznego, który może lepiej oszczędzić czas i pieniądze.

  Zrozumienie dostępnych opcji to pierwszy sposób, aby upewnić się, że dokonujesz dobrego wyboru. Przeczytaj więcej o dwutygodniowych kredytach hipotecznych poniżej.

  Ile kosztuje „zwykła spłata kredytu hipotecznego

  Typowy kredyt hipoteczny wymaga jednej raty miesięcznie, co odpowiada 12 ratom rocznie. Więc zapłaciłbyś 360 płatności w ciągu 30 lat, aby wyzerować saldo kredytu hipotecznego.

  Każda rata kredytu hipotecznego ma część odsetkową i część główną. Część odsetek trafia do pożyczkodawcy w celu pokrycia miesięcznych odsetek od pozostałego salda. Główna część zmierza w kierunku rzeczywistego zmniejszenia tej równowagi.

  Gdy spłacasz saldo, koszt odsetek maleje. To pozostawia większą część płatności za zmniejszenie salda. To jak śnieżka – Twoje saldo jest niższe, więc Twoje zainteresowanie jest niższe, a co miesiąc szybciej spada.

  Ten harmonogram spłat jest powodem, dla którego w ciągu mniej więcej pierwszych pięciu lat saldo Twojej pożyczki spada tylko nieznacznie. Ale później dramatycznie spada. Terminem technicznym tego harmonogramu spłat jest amortyzacja ( ah-mor-ti-ZHAY-shun ).

  Dwutygodniowy plan hipoteczny: 13 rat rocznie

  Dwutygodniowy program spłaty kredytu hipotecznego ma na celu skrócenie harmonogramu spłat kredytu.

  Zamiast przyjmować 12 płatności rocznie, dwutygodniowy plan płatności wymaga jednej płatności co dwa tygodnie, co daje w sumie 13 płatności rocznie.

  Kiedy dokonujesz płatności standardowej, najpierw pokrywa ona odsetki, które jesteś winien za pożyczkę z poprzedniego miesiąca, na podstawie pozostałego salda oprocentowania kredytu hipotecznego. Cokolwiek powyżej tej kwoty musi być skierowane na zmniejszenie pozostałego salda głównego.

  Program dwutygodniowy faktycznie zapewnia trzynastą miesięczną płatność każdego roku i tę dodatkową należy zastosować w celu obniżenia salda.

  Przy dzisiejszym oprocentowaniu kredytów hipotecznych spłaty dokonywane co dwa tygodnie skracają okres spłaty kredytu o cztery lata.

  DIY dwutygodniowy kredyt hipoteczny (nie musisz płacić opłat bankowych)

  Działają dwutygodniowe plany płatności; nie ma co do tego wątpliwości. To podstawowa matematyka. Istnieje jednak kilka powodów, dla których właściciele domów mogą chcieć uniknąć zapisywania się na dwutygodniowy plan spłaty kredytu hipotecznego.

  Pierwszym – i najbardziej oczywistym – powodem unikania dwutygodniowych programów spłaty kredytu hipotecznego jest to, że właściciele domów decydujący się na samodzielne zarządzanie swoimi dwutygodniowymi płatnościami uzyskują lepsze wyniki niż za pośrednictwem dwutygodniowego programu płatności zarządzanego przez bank.

  Oto jak samodzielnie zarządzać: Zamiast wysyłać płatności do banku co dwa tygodnie, osiągnij ten sam wynik, dokonując regularnej spłaty kredytu hipotecznego raz w miesiącu, a następnie dodając 1/12 zwykłej spłaty kredytu hipotecznego do czeku. (Może być konieczne wysłanie dwóch oddzielnych czeków, z których jeden jest oznaczony „zastosuj do podmiotu głównego, aby upewnić się, że został on prawidłowo zrealizowany).

  Innymi słowy, za każde 1200 USD spłaty kredytu hipotecznego dodaj 100 USD do miesięcznej raty.

  Wysyłając miesięcznie 1300 USD do pożyczkodawcy, „przepłacisz swój kredyt hipoteczny o 1200 USD rocznie, co stanowi 13. płatność.

  Zakładając hipotekę w wysokości 300 000 USD na 4 000%, spójrz, jak działa matematyka:

  • Spłata kredytu hipotecznego zarządzana co dwa tygodnie przez bank opłaca się po 26 latach i 0 miesiącach
  • Samodzielnie zarządzane spłaty kredytu hipotecznego co dwa tygodnie spłacają się po 25 latach i 11 miesiącachTa matematyka działa, ponieważ banki nie stosują tej trzynastej płatności do zakończenia roku. Natomiast system samozarządzający jest stosowany 12 razy w roku.

   Jeśli Twój bank pobiera opłaty za swój dwutygodniowy program spłaty kredytu hipotecznego, po prostu powiedz „nie.

   Kredyt hipoteczny na dwa tygodnie? Może być lepszy sposób

   Chociaż zostało udowodnione, że program spłaty co dwa tygodnie może zaoszczędzić pieniądze, mogą istnieć lepsze opcje. Jeśli nie spodziewasz się, że będziesz utrzymywać swój dom przez wiele lat, refinansuj do hybrydowego ARM o znacznie niższej stopie procentowej (stawki 5/1 ARM często są o około 1 procent niższe niż stawki stałe na 30 lat), jednocześnie wyższa płatność, może szybciej spłacić kredyt hipoteczny.

   Alternatywnie, jeśli spłacasz kredyt hipoteczny przez dłuższy okres (powiedzmy, dziesięć lat), możesz być w stanie refinansować go na 15-letni kredyt hipoteczny (oprocentowanie kredytu hipotecznego na 15 lat jest zwykle o 0,5% niższe niż 30-letnie oprocentowanie kredytów hipotecznych) iw znaczny sposób zaoszczędzić czas i odsetki.

   Jakie są obecne oprocentowanie kredytów hipotecznych?

   Nie ma powodu, dla którego nie można łączyć oszczędności refinansowania z przyspieszoną spłatą dwutygodniowego planu spłaty. Sprawdź dzisiejsze kursy i zobacz, jakie masz opcje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy