Często zadawane pytania: pożyczki studenckie i COVID

17.02.2021

Przez Bruce McClary | Piątek 17 kwietnia 2020 r

Pakiet stymulacyjny COVID (ustawa CARES) zawiera kilka nowych działań, które oferują ulgi dla pożyczkobiorców kredytów studenckich. W przypadku większości pożyczkobiorców federalnych pożyczek studenckich spłata kapitału i odsetek od federalnych pożyczek studenckich została zawieszona do 30 września 2020 r. W tym czasie odsetki nie będą naliczane. Oto, co musisz wiedzieć.

Czy muszę formalnie ubiegać się o umorzenie?

Nie musisz nic robić. Twoja federalna pożyczka studencka zostanie automatycznie zawieszona dla wszystkich odsetek i miesięcznych płatności należnych między 13 marca a 30 września 2020 r. Około połowy kwietnia otrzymasz pisemne powiadomienie od urzędnika ds. Pożyczek federalnych. Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są aktualne w serwisie.

Co się stanie, jeśli w okresie zawieszenia będę nadal spłacać kredyt studencki?

Jeśli Twoja sytuacja finansowa pozwala na dalsze dokonywanie płatności, wszelkie płatności dokonane w okresie zawieszenia (13 marca – 30 września 2020 r.) Zostaną zastosowane do kwoty głównej. Pomoże to szybciej spłacić pożyczkę, ponieważ stopy procentowe za okres umorzenia są ustawione na zero dla wszystkich federalnych pożyczek studenckich.

Czy odsetki i płatności są zawieszone w przypadku wszystkich kredytów studenckich, czy też zasada umorzenia ma zastosowanie tylko do niektórych selektywnych rodzajów kredytów studenckich?

Zawieszenie płatności dotyczy większości pożyczek studenckich, które są w posiadaniu rządu federalnego. Szacuje się, że około 92% wszystkich kredytów studenckich należy do Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych. Świadczenia dozwolone na mocy ustawy CARES nie mają zastosowania

 • Federalne pożyczki studenckie w ramach programu Federal Family Education Loan (FFEL) udzielane przez pożyczkodawców komercyjnych
 • Pożyczki Perkins posiadane przez instytucję lub szkołęPrywatne (niefederalne) pożyczki studenckie będące własnością banków, spółdzielczych kas pożyczkowych lub innych podmiotów prywatnych.Jednak wierzyciele wielu niekwalifikujących się pożyczek studenckich w ramach CARES ACT oferują rozszerzone opcje restrukturyzacji. Aby uzyskać szczegółowe informacje, musisz skontaktować się z obsługą pożyczki. Jeśli nie jesteś pewien, kto obsługuje Twoją pożyczkę, możesz się tego dowiedzieć, korzystając z narzędzi udostępnionych na stronie Federal Student Aid. Jeśli masz pożyczkę prywatną, możesz sprawdzić w raporcie kredytowym dane osoby obsługującej pożyczkę.

  Słyszałem o oszustwach związanych z umorzeniem długów studenckich, na co powinienem uważać?

  Jeśli kiedykolwiek otrzymasz telefon z prośbą o opłatę za umorzenie kredytu studenckiego, pamiętaj, że jest to oszustwo. Rząd federalny nie żąda żadnej opłaty za wyrozumiałość w ramach pakietu stymulacyjnego COVID.

  Jeśli moja pożyczka nie ma zastosowania w ramach ulgi w pakiecie stymulacyjnym, co mam zrobić?

  W przypadku pożyczek znajdujących się w posiadaniu banków komercyjnych, szkół lub prywatnych wierzycieli należy skontaktować się z nimi bezpośrednio i sprawdzić, czy mają jakiekolwiek odsetki i (lub) dostępne są opcje zawieszenia płatności.

  Pomimo wsparcia dozwolonego w ramach pakietu stymulacyjnego, biorąc pod uwagę moje obecne dochody, zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego pozostanie niemożliwe do opanowania, wykraczając poza okres zawieszenia pakietu stymulacyjnego. Co powinienem zrobić?

  Jeśli masz federalną pożyczkę studencką, plany spłaty opartej na dochodach (IDR) mogą pomóc zmniejszyć miesięczną kwotę płatności. Jeden z następujących planów opartych na dochodach może być odpowiedni dla Ciebie:

  • Poprawiony plan spłaty w momencie zarobienia (REPAYE)
  • Plan spłaty według zarobków (PAYE)Plan spłaty w oparciu o dochody (IBR)Plan spłaty warunkowej dochodów (plan ICR)Jeśli masz trudności i nie jesteś w stanie wywiązać się ze zobowiązań spłaty kredytu studenckiego, powinieneś skontaktować się z obsługą pożyczki i zapytać, czy kwalifikujesz się do 90-dniowej zwłoki w przypadku pożyczkobiorców, którzy mają trudności finansowe z powodu pandemii. Nie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową. W przypadku pożyczkobiorców Perkin szkoły mogą udzielić zwłoki na okres do 90 dni. Ponadto niektórzy prywatni pożyczkobiorcy rezygnują z opłat za zwłokę i ograniczają opcje płatności, które warto zbadać.

   Czy kwalifikuję się do wybaczenia pożyczki na usługi publiczne?

   Program PSLF umarza pozostałe saldo Twoich Pożyczek Bezpośrednich po dokonaniu 120 kwalifikujących się miesięcznych płatności w ramach kwalifikującego się planu spłat, pracując w pełnym wymiarze godzin u kwalifikującego się pracodawcy. Kwalifikującymi się pracodawcami są organizacje rządowe dowolnego szczebla (federalne, stanowe, lokalne lub plemienne) oraz organizacje non-profit, które są zwolnione z podatku zgodnie z sekcją 501 (c) (3) Kodeksu Podatkowego. Masz również możliwość konsolidacji wszystkich pożyczek będących własnością federalną w ramach PSLF. Sprawdź swoje uprawnienia tutaj.

   Nie spłacam federalnej pożyczki studenckiej, czy kwalifikuję się do umorzenia w ramach pakietu stymulacyjnego?

   Ustawa CARES zawiesiła wszystkie odsetki od kredytów studenckich, w tym niespłaconych, do 30 września 2020 r. Zaprzestano również ściągania zaległych płatności z tytułu kredytów studenckich. Te przepisy obowiązują automatycznie w przypadku pożyczek federalnych. W przypadku pożyczek prywatnych, których dotyczy spłata, skontaktuj się z obsługą pożyczki w celu uzyskania opcji. Możesz również rozważyć rehabilitację pożyczki lub konsolidację pożyczki w ramach federalnej pożyczki studenckiej. Dowiedz się więcej o tych opcjach tutaj.

   Kiedy muszę się skontaktować z doradcą finansowym non-profit?

   Jeśli masz problemy ze spłatą kredytu studenckiego, NFCC i jej agencje mogą Ci pomóc. Możesz porozmawiać z doradcą ds. Kredytów studenckich z certyfikatem NFCC ® non-profit na temat dostępnych opcji. Otrzymujesz indywidualną, kompleksową analizę swoich finansów i plan spłaty, który najlepiej sprawdza się w Twojej sytuacji, zwłaszcza gdy COVID-19 wiąże się z dodatkowymi niepewnościami, a tradycyjne podejście nie działa. Skontaktuj się teraz z doradcą ds. Kredytów studenckich.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy