Co to jest współkupujący kredyt samochodowy?

17.02.2021
Category: Wynik Kredytowy

Uzyskaj finansowanie samochodu

nawet przy słabym kredycie.

Meghan Carbary pisze profesjonalnie od prawie 20 lat. Meghan, dziennikarka opublikowana w trzech stanach, doskonaliła swoje umiejętności jako scenarzystka i redaktorka sportowa. Obecnie rozszerzyła swoje umiejętności na branżę motoryzacyjną jako autorka treści dla Auto Credit Express, gdzie współtworzy kilka blogów motoryzacyjnych i motoryzacyjnych.

Współkupujący lub współkredytobiorca to osoba, która ubiega się o pożyczkę na samochód u głównego pożyczkobiorcy. Zarówno główny pożyczkobiorca, jak i współ-kupujący mają te same prawa i obowiązki w stosunku do tego samochodu. Ubiegając się o pożyczkę na auto ze współ-kupującym obie strony muszą być obecne przez cały proces.

Kwalifikacja do pożyczki samochodowej ze współ-kupującym

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie zakwalifikować się do kredytu samochodowego, możesz przechylić szalę na swoją korzyść ze współkupującym lub cosigner. Choć brzmią podobnie, współ-kupujący i cosigners są różni, a każdy z nich odgrywa inną rolę pod względem sposobu, w jaki pomagają uzyskać zatwierdzenie i posiadanie pojazdu.

Tylko współ-kupujący może pomóc, jeśli dochód jest powodem, dla którego nie możesz kwalifikować się do samodzielnego finansowania. Dzieje się tak, ponieważ współ-kupujący kupuje samochód z tobą i zazwyczaj jest małżonkiem. Kiedy korzystasz ze współkupującego, Twoje dochody można łączyć, aby spełnić wymagania dochodowe pożyczkodawcy. Jeśli masz mniejszy kredyt gwiezdny, możesz również skorzystać z pomocy współkupującego z dobrym kredytem, ​​aby spełnić te wymagania. Ty i współ-kupujący jesteście współwłaścicielami pojazdu i oboje jesteście odpowiedzialni za płatności – lub cokolwiek innego, co dzieje się z samochodem.

Z drugiej strony cosigner może pomóc tylko w kwestiach kredytowych i musi mieć dobry kredyt, aby się zakwalifikować. Dochód cosignera nie może zostać dodany do Twojego, aby spełnić jakiekolwiek kwalifikacje pożyczkodawcy. Cosigners nie mają również żadnych praw do pojazdu głównego pożyczkobiorcy, mimo że są odpowiedzialni za dokonywanie płatności, jeśli pierwotny pożyczkobiorca nie może tego zrobić.

Czy potrzebuję współ-kupującego?

Nie każdy musi mieć współkupującego tylko dlatego, że ma problemy z uzyskaniem tradycyjnej pożyczki samochodowej. W rzeczywistości czasami po prostu udanie się do odpowiedniego pożyczkodawcy może pomóc Ci zakwalifikować się do finansowania, którego potrzebujesz. Jednak w niektórych przypadkach pożyczkodawcy subprime, którzy pomagają nabywcom złych kredytów samochodowych, mogą wymagać, abyś zapewnił cosigner lub współkupujący, aby pomóc Ci zakwalifikować się do pożyczki.

Zwykle potrzebujesz współkupującego, jeśli nie możesz spełnić wymagań dochodowych pożyczkodawcy – albo z powodu zbyt niskiego dochodu, zbyt wysokich miesięcznych rachunków albo dochodu, który nie podlega opodatkowaniu, a zatem nie wlicza się do kwalifikującego się dochodu. Przykłady dochodu niepodlegającego opodatkowaniu obejmują ubezpieczenia społeczne, inwalidztwo, emeryturę i alimenty na dzieci. Możesz również skorzystać ze współkupującego, jeśli Twoja ocena kredytowa jest zbyt niska, aby kwalifikować się samodzielnie, a Ty i Twój współmałżonek chcecie wspólnie posiadać pojazd.

Znajdź odpowiedniego dealera z lub bez współ-kupującego

Jeśli potrzebujesz kredytu samochodowego, ale Twój kredyt nie jest najlepszy, pozwól CarsDirect poprowadzić Cię do dealera, który może Ci pomóc. Współpracujemy z ogólnokrajową siecią specjalnych dealerów finansowych, którzy dysponują środkami potrzebnymi do pożyczki samochodowej, nawet w przypadku złego kredytu, braku kredytu lub bankructwa.

Wypełnij nasz bezpłatny formularz wniosku o pożyczkę na samochód, a my od razu rozpoczniemy proces dopasowania Cię do lokalnego salonu. Co masz do stracenia?

Bezpłatna ocena kredytowaZdobądź swój darmowy wynik kredytowy już teraz! Uzyskaj kopię swojej najnowszej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy