Co to jest plan Citi Flex i jak działa?

17.02.2021
Category: Twoje Wyniki

Dowiedz się więcej o tej opcji finansowania dla uprawnionych posiadaczy kart Citi.

 • Dzielić
 • TrzepnięcieKołekE-mail97 / Getty Images

  Uprawnieni posiadacze kart Citi mogą uzyskać dostęp do planu Citi Flex Plan, aby pożyczyć gotówkę z dostępnego kredytu lub spłacić duży zakup stałym miesięcznym planem płatności. Tutaj przedstawiamy zarówno opcje planu Citi Flex Plan, jak i jego funkcje, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to korzyść z karty kredytowej, którą warto poznać.

  Czym są plany Citi Flex?

  Citi Flex Plan to funkcja karty kredytowej, która umożliwia niektórym posiadaczom kart Citi wykorzystanie linii kredytowej na dwa sposoby:

 • Citi Flex Pay umożliwia dokonanie zakupu kartą kredytową, a następnie spłatę jej w określonym czasie według stałej stawki .
 • Citi Flex Loan umożliwia zaciągnięcie pożyczki z dostępnego kredytu na karcie i spłatę jej za pomocą stałej miesięcznej płatności .Ideą obu opcji jest umożliwienie Ci dokonania dużego zakupu lub pożyczki bez konieczności ubiegania się o nową linię kredytową. Możesz również otrzymać niższe oprocentowanie niż w przypadku innych ścieżek, takich jak zaciągnięcie pożyczki osobistej lub posiadanie zwykłego salda zakupów na karcie.

  Nie każdy posiadacz karty Citi będzie mógł skorzystać z planu Citi Flex, ponieważ oferty opierają się na zdolności kredytowej. Osoby, które się zakwalifikują, otrzymają bezpośrednią ofertę od Citi lub mogą zalogować się na swoje konto, aby sprawdzić, czy oferta jest dostępna. Wcześniejsze 

  Jak działa Citi Flex Pay?

  Citi Flex Pay pozwala wybrać konkretny zakup dokonany kartą kredytową i spłacać go w określonym czasie według stałej stopy procentowej. Możesz wybrać czas trwania (który będzie się wahał od 3 do 48 miesięcy w zależności od kwoty zakupu), a ustaloną kwotę i RRSO poznasz z wyprzedzeniem, aby odpowiednio zaplanować swój budżet.

  Stała miesięczna płatność będzie dodawana do minimalnej należnej kwoty Twojej karty każdego miesiąca, aż do osiągnięcia pełnej spłaty.

  Citi Flex Pay niedawno nawiązał również współpracę z Amazon, dzięki czemu możesz korzystać z planu płatności bezpośrednio w oknie kasy Amazon podczas korzystania z karty Citi.

  W jaki sposób realizowane są płatności kartą w przypadku korzystania z Citi Flex Pay?

  Zakupy Citi Flex Pay nie muszą być opłacane oddzielnie od zwykłego rachunku karty kredytowej. Sposób działania polega na tym, że Twoja stała miesięczna kwota płatności zostanie dodana do Twojej zwykłej minimalnej należnej kwoty płatności kartą kredytową.

  Jeśli dokonasz płatności, która jest wyższa niż minimalna należna kwota, dodatkowa kwota zostanie doliczona do salda konta, które ma najwyższą RRSO. Załóżmy na przykład, że masz regularne saldo zakupów w wysokości 5000 USD (z RRSO 14,99%), a następnie masz zakup Citi Flex Pay, który wymaga zapłaty 75 USD miesięcznie (i ma RRSO 7,99%) . Jeśli Twoje minimalne saldo do zapłaty wynosi 125 USD, będzie to obejmować stałą płatność Citi Flex Pay w wysokości 75 USD oraz dodatkowe 50 USD na poczet salda 5000 USD. Jeśli jednak zdecydujesz się zapłacić 250 USD, dodatkowe 125 USD zostanie doliczone do Twojego zwykłego salda zakupów, ponieważ ta RRSO jest wyższa.

  Dlatego, jeśli Twoim celem jest dopłata do salda planu Citi Flex, musisz najpierw pokryć całą minimalną płatność za ten okres rozliczeniowy oraz pełną kwotę swojego zwykłego salda zakupów . Następnie wszystko poza tym będzie można zastosować do salda planu Citi Flex.

  Jak działa pożyczka Citi Flex?

  Wzięcie pożyczki Citi Flex to prosty proces, jeśli masz kwalifikacje. Nie ma specjalnej aplikacji, żadnych opłat ani twardych zapytań dotyczących raportu kredytowego. Gdy masz już ofertę (więcej na ten temat poniżej), możesz zobaczyć szczegóły na swoim koncie online. Citi poda miesięczne opcje spłaty i warunki spłaty (w tym RRSO i miesięczną płatność, którą byłbyś winien), w zależności od kwoty pożyczki, którą zamierzasz pożyczyć. Minimalna kwota pożyczki Citi Flex wynosi 500 USD, a maksymalna zależy od wysokości posiadanego kredytu oraz innych czynników, które Citi bierze pod uwagę, takich jak zdolność kredytowa. Wcześniejsze 

  Po wybraniu kwoty pożyczki możesz zażądać czeku pocztą lub depozytu bankowego w tej kwocie. Wpłaty bezpośrednie mogą pojawić się w ciągu zaledwie jednego dnia roboczego.

  Chociaż dłuższy okres płatności może obniżyć miesięczną płatność i dać oddech budżetowi, z czasem będzie kosztował więcej odsetek niż w przypadku krótszego okresu. Wybierz najkrótszy czas, na jaki Cię stać.

  W jaki sposób realizowane są płatności kartą przy korzystaniu z pożyczki Citi Flex?

  Podobnie jak w przypadku Citi Flex Pay, Twoja stała rata Citi Flex Loan będzie co miesiąc dodawana do minimalnej płatności. Jeśli zapłacisz więcej niż należne minimum, dopłata zostanie doliczona w pierwszej kolejności do salda z najwyższymi odsetkami.

  Jeśli Twoje konto ma zarówno saldo pożyczki elastycznej, jak i saldo przeniesienia salda (z RRSO mniejszą niż pożyczka elastyczna), płatności zostaną zastosowane do salda pożyczki elastycznej, zanim zostaną zastosowane do przeniesionego salda. Oznacza to, że całe saldo kredytu elastycznego musi zostać spłacone, zanim przelew salda zostanie obciążony płatnościami. Możesz osiągnąć koniec promocyjnego okresu transferu salda 0% bez zmniejszania przenoszonego salda w ogóle.

  Jak ubiegać się o plan Citi Flex?

  Chociaż nie możesz ubiegać się o abonament Citi Flex, może zostać wysłana do Ciebie bezpośrednia oferta pocztą tradycyjną lub e-mailową albo może zostać wymieniona na stronie Przegląd konta online. Możesz również skontaktować się z obsługą klienta Citi, aby zapytać, czy kwalifikujesz się do Citi Flex Plan lub innych ofert.

  Czy powinieneś skorzystać z planu Citi Flex?

  Korzystanie z planu Citi Flex może być pomocne w niektórych sytuacjach, ale tylko wtedy, gdy jest używane rozsądnie.

  Gdy masz już ofertę, jesteś w środku

  Możesz zaoszczędzić pieniądze

  Pożyczka o stałym oprocentowaniu może ułatwić budżetowanie

  Żadnych dodatkowych opłat

  Możesz zablokować swój dostępny kredyt na dłużej

  Z pożyczką Citi Flex nie otrzymasz nagród

  Możesz wejść ponad swoją głową

  Objaśnienie zalet
  • Gdy masz już ofertę, jesteś w : Do korzystania z planu Citi Flex nie jest wymagana osobna kontrola zdolności kredytowej ani wniosek, co oznacza brak trudnego zapytania o raport kredytowy. Wcześniejsze 
  • Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze : za pomocą Citi Flex Pay możesz zapłacić potencjalnie niższą RRSO niż przy normalnym zakupie RRSO. Pożyczka o stałym oprocentowaniu może ułatwić budżetowanie : świadomość, że masz ustaloną płatność co miesiąc, może działać lepiej dla twojego budżetu niż posiadanie rachunku karty kredytowej, który jest zmieniany co miesiąc. Brak dodatkowych opłat : City Flex Loan nie pobiera żadnych opłat pożyczkowych, jak robią to inne produkty pożyczkowe. Nie ma też żadnych dodatkowych opłat za Citi Flex Pay.Wady wyjaśnione
   • Możesz wiązać swój dostępny kredyt na dłużej : jeśli jeden z tych planów kusi Cię do uruchomienia większego salda niż w innym przypadku, możesz wpłynąć na wykorzystanie kredytu. Wykorzystanie odnosi się do tego, jaka część całkowitego limitu kredytowego jest wykorzystywana i jest głównym czynnikiem w obliczaniu oceny kredytowej. Im więcej dostępnych kredytów wykorzystasz, tym większy negatywny wpływ może mieć na Twoje wyniki.
   • Z pożyczką Citi Flex nie otrzymasz nagród : za zakupy opłacone pożyczkami Citi Flex nie przysługują nagrody. Nadal możesz zdobywać nagrody za zakupy, za które płacisz Citi Flex Pay. Możesz się przebić : Plany Citi Flex mogą zwiększyć miesięczną minimalną kwotę płatności do poziomu, który nadwyręży Twój budżet.Poznaj swoje opcje

    Zanim zdecydujesz się na Citi Flex Plan, zapoznaj się z innymi opcjami. Na przykład, możesz uzyskać niższą stopę procentową w przypadku pożyczki osobistej. Według Rezerwy Federalnej średnia stopa procentowa pożyczki osobistej w drugim kwartale 2020 roku wyniosła 9,5% dla pożyczki na 24 miesiące. Wcześniejsze 

    Inną opcją może być uzyskanie nowej karty kredytowej z zerową stawką zakupu początkowego i użycie tej karty do dokonania dużego zakupu. Spłacisz to bez odsetek, jeśli wyczyścisz saldo w okresie promocyjnym.

    Lub, jeśli dokonałeś już zakupu kartą Citi, możesz otworzyć kartę transferu salda i spłacić to saldo z 0% RRSO. Pamiętaj tylko, że po zakończeniu okresu promocyjnego dla którejkolwiek z tych ofert, zapłacisz zwykłe oprocentowanie karty kredytowej, które może być wyższe niż w przypadku planu Citi Flex.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy