Co to jest kod BIC banku?

17.02.2021
Category: Całym Świecie

Aby dokonać płatności krajowej poleceniem przelewu lub poleceniem zapłaty, wymagany jest kod BIC ( kod identyfikacyjny banku) i IBAN (międzynarodowy numer rachunku bankowego), który zastąpił krajowy numer rozliczeniowy (NSC) i numer konta jako główne identyfikatory płatności dla wszystkich płatności. Aby zrezygnować, musisz zapoznać się z tymi informacjami, aby móc wypełnić upoważnienia do polecenia zapłaty za opłacanie rachunków, takich jak prąd, telefon itp.

Co to jest kod BIC banku?

Formą opracowania kodu BIC jest kod identyfikacyjny banku. Kod BIC to adres SWIFT przypisany do banku w celu szybkiego i dokładnego wysyłania automatycznych płatności do odpowiednich banków. W tym celu kod BIC jest również znany jako kod SWIFT. W jednoznaczny sposób identyfikuje nazwę banku lub nazwę instytucji finansowej, kraj (a czasem oddział) oraz lokalizację centrali banku. Kod BIC może składać się z 8 lub 11 znaków.

Kody BIC są często nazywane kodami SWIFT. Zatem BIC (Bank Identifier Code) i SWIFT Code (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications) to ten sam kod.

Jak wygląda SWIFT / BIC?

Zobaczmy przykład kodu BIC. Przykład:

8-znakowy kod Swift

Bank of America to: BOFAUS3N 11-znakowy kod Swift Bank of America to: BOFAUS3NTRS

Analiza kodu BIC lub Swift Code w Bank of America:

Przeanalizujmy powyższy kod. Pierwsza 4 litera to kod instytucji lub banku Neme. Piąta i szósta litera to kod ISO kraju. Siódma i ósma litera to kod lokalizacji siedziby głównej instytucji lub Banku Neme, a od dziewiątej do jedenastej litery / cyfry kod to kod oddziału (kod opcjonalny).

Tutaj pierwsza 4-literowa nazwa banku: „Bank of America i 4-literowy kod to BOFA.

Tutaj piąty i szósty kraj: „Stany Zjednoczone Ameryki (USA) i dwuliterowy kod ISO to Stany Zjednoczone.

Tutaj ten dwuliterowy kod lokalizacji banku to „3N Nowy Jork

Oddział banku to „USŁUGI RAPORTOWANIA PODATKOWEGO Oddział, a trzycyfrowy kod oddziału to TRS

Opis kodu SWIFT z Wikipedii

Analiza Znaki kodu BIC Bank of America „BOFAUS3NTRS dla lepszego zrozumienia:

Załóżmy, że nazwa Twojego banku to Bank of America , USŁUGI RAPORTOWANIA PODATKOWEGO Oddział, Kod banku BOFAUS3N , kod oddziału: TRS , Kraj: Stany Zjednoczone Ameryki (USA) i kod SWIFT BOFAUS3N. Teraz przeanalizujmy ten kod.

BOFA – US – 3N – TRS

W sekcji 1 (pierwsze 4 znaki „BOFA): Ten kod służy do identyfikacji globalnej obecności instytucji (wszystkie oddziały i wszystkie oddziały na całym świecie). Na przykład „BOFA oznacza „Bank of America

W sekcji 2 (piąty i szósty znak „US): Ten dwuliterowy kod oznacza kod kraju. i jest zgodny ze standardem ISO 3166-1 alpha-2 do przedstawiania kodów krajów. Na przykład „US oznacza „Stany Zjednoczone Ameryki (USA).

W sekcji 3 (siódmy i ósmy znak „3N): Znaki te reprezentują kod lokalizacji centrali banku (np. „3N to kod lokalizacji centrali banku lub instytucji.

Jeśli jest równe „0, zwykle jest to kod BIC przypisany do celów testowych (w przeciwieństwie do kodu BIC używanego w działającej sieci).

Jeżeli jest równe „1, to oznacza pasywnego uczestnika sieci SWIFT.

Jeśli jest równe „2, oznacza to zazwyczaj BIC „odwrotnego rozliczenia, co oznacza, że ​​odbiorca wiadomości musi zapłacić za wiadomość.

W sekcji 4 (cyfry od 9 do 11 „TRS): Te ostatnie trzy znaki tworzą „kod oddziału odnoszący się do konkretnego oddziału instytucji. Tutaj szczególnym oddziałem Bank of America jest „ USŁUGI RAPORTOWANIA PODATKOWEGO . W przypadku pominięcia tej sekcji mamy do czynienia z 8-znakowym szybkim kodem, który ma odnosić się do centrali instytucji.

Stosowanie kodu BIC:

W rzeczywistości kody BIC służą do identyfikacji banków i instytucji finansowych na całym świecie. Są używane przez szybką sieć do przesyłania przelewów (transakcji pieniężnych) i wiadomości między nimi. W przypadku międzynarodowych przelewów bankowych szybkie kody są zawsze wymagane, aby transakcje były bezpieczne i szybkie. Każdy, kto przesyła pieniądze za pośrednictwem międzynarodowych linii, prawie zawsze musi używać kodu SWIFT / BIC, ponieważ w ten sposób banki i firmy świadczące usługi przekazów pieniężnych identyfikują, gdzie wysłać pieniądze w skali globalnej.

Opłaty pośredniczące za przelewy bankowe Przelewy

bankowe korzystające z systemu BIC / SWIFT często przechodzą przez 1-3 banków pośredniczących i każdy z nich może pobierać opłatę. Między opłatami za przelew, zaznaczonymi kursami wymiany i opłatami pośredniczącymi, przelewy międzynarodowe mogą naprawdę się sumować. Sprawdź wszystkie dostępne opcje, aby upewnić się, że korzystasz z usługi transferu, która jest najlepsza dla Ciebie – i Twojego portfela.

Kod BIC lub Swift jest bardzo ważny dla wszystkich freelancerów, ponieważ jeśli chcą wypłacić pieniądze z rynku, potrzebują – nazwy, nazwy banku, numeru konta bankowego i kodu Swift.

Jeśli chcesz otrzymać pieniądze z zagranicznego banku lub wypłacić pieniądze z rynku Freelancing, potrzebujesz tego kodu BIC lub Swift.

Na przykład, jeśli chcesz wypłacić pieniądze z Google Adsense na swoje konto Bank of America, potrzebujesz swojego imienia i nazwiska, nazwy banku, numeru konta bankowego i kodu Swift Bank of America.

Na przykład:

Imię i nazwisko: Md. Mohi Uddin

Nazwa banku: Bank of America

Numer konta bankowego: 222 151 524 6826

Kod BIC lub kod Swift banku Bank of America: BOFAUS3NTRS

Mam nadzieję, że masz jasny pomysł na użycie kodu SWIFT lub kodu BIC. Mam nadzieję, że z powyższej dyskusji masz jasny obraz kodu BIC. As – co to jest kod BIC, jak to działa, jak używać kodu BIC? Gdzie używać kodu BIC? Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, dołącz do naszego forum i dyskutuj lub zadaj pytanie tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy