Co to jest bankomat Bitcoin i gdzie można je znaleźć?

17.02.2021

Joyce Chepkemoi, 6 października 2017 r. W ekonomii

Bankomat Bitcoin został wymyślony jako maszyna internetowa, która umożliwia wymianę bitcoinów i gotówki. Bankomat Bitcoin różni się od tradycyjnego bankomatu pod kilkoma względami, jednym z nich jest to, że nie jest połączony z kontem bankowym, ale z giełdą Bitcoin. Bankomat Bitcoin jest podłączony do Internetu i umożliwia wkładanie gotówki za bitcoiny, które mogą być przekazane jako pokwitowanie papierowe lub poprzez przeniesienie środków na klucz publiczny w łańcuchu bloków. Niektóre bankomaty Bitcoin pozwalają użytkownikowi kupować bitcoiny i wymieniać je na gotówkę, podczas gdy użytkownicy z istniejącymi kontami są jedyną grupą osób, która może korzystać z niektórych bankomatów Bitcoin zgodnie z wymaganiami dostawców. Brian Krebs wyraził w 2016 roku obawy dotyczące wykorzystania tych maszyn do rozmyślań.

Historia

Pierwsza publicznie dostępna maszyna do bitcoinów, która ma działać na świecie, została zaprezentowana w kawiarni Waves w Vancouver w Kanadzie 29 października 2013 roku. Maszyna Robocoin działała do stycznia 2016 roku. Kilka maszyn Robocoin zostało następnie przekonwertowanych do obsługi innego oprogramowania. Pierwsza maszyna działająca w USA została uruchomiona w barze cygar w Albuquerque 18 lutego 2014 r., Ale została wyłączona po 30 dniach. D Casino ujawniło pierwszy bankomat Bitcoin w kasynie Las Vegas w 2013 roku. Operator maszyn do bitcoinów z siedzibą w Nowej Zelandii ogłosił, że został zmuszony do zaprzestania działalności z powodu ingerencji w banki w 2014 roku.

Bankomaty Bitcoin w różnych częściach świata

Ameryka północna

Coin ATM Radar szacuje, że od 2017 r. Na terenie USA działa ponad 800 bankomatów Bitcoin. Właściciele małych sklepów zarabiają około 300 USD miesięcznie na wynajmowanej powierzchni. Użytkownicy bankomatów płacą 16% opłat transakcyjnych, a opłaty za transakcje internetowe wynoszą około 7,5%. Maszyny bitcoinowe pozostają nieuregulowane w sąsiedniej Kanadzie, chociaż formalnie zasugerowano przepisy dotyczące wszystkich wymienników bitcoinów. Minister Finansów tego kraju w lutym 2014 r. Ogłosił plany wprowadzenia przepisów dotyczących finansowania zwalczania terroryzmu i prania pieniędzy dla wszystkich walut wirtualnych, w tym Bitcoin.

KosowoGrupa Albvision zarządza maszyną Bitcoin w Kosowie i podobno znajduje się ona w Prisztinie. Firma rozpoczęła działalność w 2000 roku i zatrudnia 54 pracowników. Firma jest zaangażowana w sektor telekomunikacji, systemów informatycznych i bezpieczeństwa, energetyki i bankowości, gdzie świadczy usługi strategiczne i profesjonalne. Bank Centralny Kosowa ostrzegał obywateli przed używaniem walut cyfrowych, zanim pojawiły się wieści o ustanowieniu maszyny. Banki takie jak Raiffeisen i TEB zapewniły, że nie angażują się w transakcje w walutach cyfrowych. Kraj sprowadził sprzęt o wartości 800 000 euro, który został wykorzystany do produkcji urządzeń do wydobywania bitcoinów. Grupa Albvision ogłosiła plany instalacji bankomatów Bitcoin w Skopje i Tiranie.

W ostatnich latach bankomaty Bitcoin zyskują na popularności w całej Azji. Około 4% tych maszyn działa w Azji. Japonia ma 11 takich maszyn, następnie Hongkong i Makau z czterema, a Chiny, Singapur i Indonezja z trzema. Korea Południowa i Malezja mają dwa bankomaty Bitcoin, a Kazachstan, Kirgistan i Filipiny mają po jednym. Bitcoin Vietnam zgodził się na współpracę z Easybit w celu obsługi maszyn BitAccess w tym kraju. To partnerstwo ułatwi ustanowienie dodatkowych trzech maszyn Bitcoin do tej działającej w Ho Chi Minh City.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy