Co się stanie, jeśli mogę; t Już spłacaj mój kredyt hipoteczny

Co się stanie, jeśli mogę; t Już spłacaj mój kredyt hipoteczny
16.10.2020

Zaleganie ze spłatami kredytu hipotecznego różni się od niepłacenia czynszu, ponieważ może mieć większy wpływ na zdolność kredytową. Może również narazić Twój dom na niebezpieczeństwo, jeśli nie możesz się osiedlić, ale masz opcje. Co zrobić, jeśli nie możesz spłacić kredytu hipotecznego, waha się od umowy restrukturyzacyjnej, która może dać ci trochę czasu na rozwiązanie sprawy, lub aktu zastępującego przejęcie, jeśli nie możesz uratować sytuacji.

Co się dzieje, gdy się zapadasz?

Najpierw zostanie naliczona opłata za opóźnienie, gdy minie 15 dni, a płatność nie zostanie dokonana. Twoja pożyczka zostanie oficjalnie niespłacona, jeśli po 30 dniach nadal nie będziesz w stanie dokonać płatności. Wcześniejsze 

Kredytodawcy hipoteczni zazwyczaj oferują okres karencji przy płatnościach miesięcznych. Zwykle masz czas do 15 dnia miesiąca na dokonanie płatności bez ponoszenia jakichkolwiek opłat lub kar za opóźnienia.

W tym momencie pożyczkodawca zgłosi zaległą płatność do biur kredytowych i zacznie to wpływać na twoją zdolność kredytową.

Jeśli nie nadrobisz zaległości

Proces wykluczenia rozpocznie się, gdy masz 120 dni lub więcej zaległości. To wtedy pożyczkodawca przejmuje dom i usuwa cię z niego. Faktyczny proces prawny różni się w zależności od stanu. Celem jest, aby pożyczkodawca sprzedał nieruchomość, wykorzystując wpływy na spłatę pozostałego salda kredytu hipotecznego. Wcześniejsze 

Może się to wydawać rozwiązaniem problemu, ponieważ nie jesteś już odpowiedzialny za pozostałą część pożyczki, ale możesz być zobowiązany do spłaty różnicy, jeśli wpływy ze sprzedaży nie pokryją pełnego salda pożyczki. Nazywa się to „orzeczeniem w sprawie niedoboru” i wymaga dodatkowych działań prawnych ze strony pożyczkodawcy. Wcześniejsze 

Opcje, jeśli nie możesz zapłacić

Skontaktuj się natychmiast ze swoją firmą hipoteczną, aby dowiedzieć się, czy są dostępne programy, które mogą Ci pomóc. Możesz kwalifikować się do tymczasowego obniżenia płatności lub refinansowania niższej płatności w zależności od miejsca zamieszkania i zaległości w spłacie pożyczki.

Możesz również spotkać się z doradcą mieszkaniowym HUD, który pomoże Ci określić najlepszy sposób działania, a także pomoże w budżetowaniu i innych potrzebach finansowych.

Oto kilka innych opcji:

 • Plan forbearance: pozwala na dokonywanie zmniejszonych płatności lub czasami ich brak w ogóle przez pewien czas, jeśli masz do czynienia z tymczasowymi trudnościami.
 • Modyfikacja pożyczki: pożyczkodawca może chcieć zmodyfikować pożyczkę, aby płatności były bardziej przystępne.
 • Akt zastępujący wykluczenie: możesz dobrowolnie przekazać własność swojej nieruchomości pożyczkodawcy w zamian za całkowite lub częściowe umorzenie długu. Zwykle jest to opcja tylko wtedy, gdy wykluczenie jest nieuchronne.
 • Plan spłaty: Plany te są przeznaczone dla pożyczkobiorców, którzy mają kilka zaległych płatności. Pozwalają one płacić wyższą miesięczną płatność, dopóki nie nadrobisz zaległości.
 • Krótka sprzedaż: krótka sprzedaż pozwala sprzedać nieruchomość za mniej niż saldo niespłaconego kredytu hipotecznego. Wymaga zgody pożyczkodawcy.

Refinansowanie może pomóc, jeśli możesz zapłacić część, ale nie całą kwotę swoich płatności. Zwykle możesz obniżyć miesięczną płatność, jeśli refinansujesz pożyczkę długoterminową, chociaż spowoduje to ogólny wzrost kwoty odsetek, które będziesz płacić przez cały okres pożyczki.

Zapobiegaj wypadaniu z tyłu

Możesz także spróbować znaleźć sposób na zwiększenie swoich dochodów. Pomocne może być podjęcie drugiej pracy lub dodatkowego występu. Wykonywanie kilku tymczasowych prac pomoże Ci pozostać w domu i uniknąć pozostawania w tyle, jeśli Twoim problemem jest tymczasowy dochód. Przyjmowanie współlokatora również może być opcją, w zależności od okoliczności.

Zanim to zrobisz, upewnij się, że jesteś gotowy finansowo na zakup domu. Może to obejmować kilka kroków:

 1. Zaoszczędź na większą zaliczkę. Solidna zaliczka zapewnia kapitał własny w Twoim domu od pierwszego dnia i może uniemożliwić Ci dłużenie się więcej niż Twój dom jest obecnie wart.
 2. Najpierw zmniejsz swoje długi. Spłacanie kart kredytowych, kredytów studenckich i innych długów przed zakupem zwalnia dochody i ułatwia zarządzanie płatnościami za dom.
 3. Kupuj tylko taki dom, na który naprawdę cię stać. Jeśli zbytnio się rozciągniesz, możesz poczuć się przytłoczony płatnością za dom, zwłaszcza jeśli zmieniają się Twoje dochody lub nagłe plony wymagają dodatkowych funduszy.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zaplanować pozostanie w domu przez co najmniej pięć lat, aby opłacić zakup.

Powinieneś także rozważyć, jak długo planujesz pozostać w domu. Jeśli kupujesz początkowy dom, możesz zaplanować aktualizację za kilka lat. Jeśli pracujesz w zawodzie, który wymaga częstego przemieszczania się, również musisz wziąć to pod uwagę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy