Co robi doradca kredytowy?

17.02.2021

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

American Consumer Credit Counseling (ACCC) to organizacja non-profit zajmująca się doradztwem kredytowym, usługami zarządzania długiem i edukacją finansową dla konsumentów w całym kraju. Jeśli masz słabą zdolność kredytową lub jesteś głęboko zadłużony, doradca kredytowy w ACCC może pomóc w przygotowaniu planu i znalezieniu środków, które pozwolą Ci uzyskać kontrolę nad Twoją sytuacją finansową. Dobra wiadomość jest taka, że ​​konsultacje z doradcą kredytowym w ACCC są bezpłatne.

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące pomocy doradcy kredytowego ACCC.

Co robi doradca kredytowy podczas bezpłatnej konsultacji?

Podczas sesji doradczej z doradcą kredytowym pomogą Ci uzyskać pełny obraz Twoich finansów, w tym dochodów, wydatków i aktywów. Będą oferować porady dotyczące doradztwa kredytowego – sposoby, dzięki którym możesz poprawić swój kredyt i zacząć spłacać swoje długi. Wyjaśnią korzyści płynące z pożyczki zabezpieczonej w porównaniu z pożyczką niezabezpieczoną. Przedstawią też wszystkie opcje obsługi długów, w tym możliwość zapisania się do planu zarządzania długiem.

Co robi doradca kredytowy w planie zarządzania długiem?

Uczestnicząc w naszym planie zarządzania długiem, skonsolidujesz wszystkie swoje płatności na rzecz wierzycieli i będziesz dokonywać u nas tylko jednej płatności miesięcznie. Z kolei spłacimy wszystkich Twoich wierzycieli, starając się o obniżenie stóp procentowych, opłat i opłat za przekroczenie limitu. Twój doradca kredytowy zajmie się wszystkimi szczegółami, w tym regularnymi płatnościami na rzecz wierzycieli.

Co robi doradca kredytowy, jeśli nie stać mnie na twoje usługi?

Jako organizacja non-profit, nasze opłaty za usługi zarządzania długiem są tak niskie, jak tylko się pojawiają. Ale jeśli nie jesteś w stanie zapłacić, możemy znieść opłaty za trudności finansowe i czynną służbę wojskową Stanów Zjednoczonych.

Co robią doradcy kredytowi, aby zostać doradcami kredytowymi?

Nasi doradcy kredytowi przechodzą intensywne szkolenie i są certyfikowani przez Partnership for Financial Education.

Co doradca kredytowy robi z moimi danymi osobowymi?

Rozumiemy znaczenie ochrony Twoich danych osobowych. Twój doradca kredytowy zachowa Twoje dane osobowe w ścisłej tajemnicy.

Co robi doradca kredytowy, jeśli muszę ogłosić upadłość?

Twój doradca kredytowy może zapewnić sesję doradztwa kredytowego w przypadku upadłości, z polecenia Departamentu Sprawiedliwości, przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości.

Co robi doradca kredytowy, jeśli potrzebuję ogólnych informacji na temat zarządzania pieniędzmi?

Twój doradca kredytowy skieruje Cię do wielu zasobów edukacyjnych na naszej stronie internetowej, gdzie znajdziesz wiele narzędzi finansowych, takich jak kalkulator spłaty karty kredytowej. Znajdziesz tu również artykuły, skoroszyty i przewodniki, a także wyjaśnienia wielu terminów finansowych, takich jak na przykład korzyści z pożyczki zabezpieczonej i niezabezpieczonej.

Co robi doradca kredytowy, jeśli nie przebywam w pobliżu biura?

Nasi doradcy kredytowi są dostępni, aby porozmawiać z Tobą zarówno telefonicznie, jak i osobiście. Są one dostępne od poniedziałku do czwartku od 9:00 do 23:30, w piątek od 9:00 do 20:00 oraz w soboty od 10:00 do 18:00.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy