Co jest potrzebne do otwarcia konta bankowego

17.02.2021
Category: Nasz Zespół

Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe konto bieżące, konto oszczędnościowe dla siebie, pierwsze wspólne konto z partnerem lub współmałżonkiem, czy też konto młodzieżowe dla syna lub córki, nasz zespół w Resource One Credit Union jest tutaj, aby Ci pomóc. Oferujemy pełną gamę rachunków, od czekowych (wolimy nazywać je wydatkowymi, teraz, gdy czeki nie są największym osiągnięciem na rachunku bieżącym) po oszczędnościowe, młodzieżowe i biznesowe. Możesz dowiedzieć się wszystkiego o kontach wydatków Resource One i innych typach kont, przeglądając naszą stronę internetową, ale jeśli głównym pytaniem jest to, czego potrzebujesz, aby otworzyć nowe konto, jesteś we właściwym miejscu. Przeczytaj odpowiedzi.

Uwaga dotycząca kwalifikowalności

Aby otworzyć konto bankowe na swoje nazwisko, musisz mieć co najmniej 18 lat. Jednak to ograniczenie nie oznacza, że ​​dzieci lub nastolatki nie mogą mieć kont bankowych. Wręcz przeciwnie, dla osoby małoletniej posiadanie konta bankowego to doskonały pomysł, aby nauczyć się odpowiedzialności finansowej i zacząć oszczędzać. W Resource One nasze konta dla młodzieży są dla nas bardzo ważne, ponieważ rozumiemy, że nawyki finansowe są często wyuczane i utrwalane w młodym wieku. Nasze dwa rodzaje kont młodzieżowych – konto oszczędnościowe Roary’s Den dla dzieci w wieku do 12 lat; oraz Konto Oszczędnościowe CU Succeeds przeznaczone dla nastolatków w wieku od 13 do 17 lat – są dostępne dla rodziców, którzy mogą otwierać je wspólnie ze swoimi dziećmi. Otwarcie konta na zasadzie wspólnego lub współwłasności jest sposobem na obejście zasady „must be 18.

Niezbędne do otwarcia konta

Jeśli planujesz podróż do swojego banku lub unii kredytowej w celu otwarcia konta, jest kilka niezbędnych rzeczy, które powinieneś mieć pod ręką. Mogą to być:

  • Prawo jazdy lub dowód tożsamości ze zdjęciem.Wszystkie banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe będą wymagać okazania co najmniej jednego dokumentu tożsamości ze zdjęciem w celu założenia konta. Najczęściej wszystko będzie gotowe pod warunkiem posiadania prawa jazdy. Stanowy identyfikator wystarczy, jeśli nie masz prawa jazdy.
  • Druga forma identyfikacji.W niektórych przypadkach banki będą chciały zobaczyć drugi dokument tożsamości, zanim przetworzą Twoją prośbę o otwarcie konta. W tym przypadku wystarczy karta Social Security, paszport lub akt urodzenia.
  • Dane osobowe.Nie martw się tutaj zbytnio, ponieważ prawdopodobnie jest to informacja, którą możesz wyrecytować z czubka głowy. Kluczowe dane osobowe niezbędne do złożenia wniosku o nowe konto mogą obejmować imię i nazwisko, adres, numer telefonu i numer ubezpieczenia społecznego. W przypadkach, gdy zakładasz konto wspólne, będziesz potrzebować wszystkich tych informacji dla obu posiadaczy rachunków.
  • Potwierdzenie adresu.Niektóre banki lub spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mogą wymagać przedstawienia potwierdzenia adresu w celu otwarcia konta. Rachunek za media, który 1) jest wystawiony na Twoje nazwisko, 2) jest powiązany z Twoim adresem i 3) został wysłany na Twój adres pocztowy, wystarczy, jeśli będziesz musiał przedstawić dowód adresu. (Uwaga: większość banków nie będzie skłonna do powiązania konta ze skrzynką pocztową; potrzebujesz adresu pocztowego powiązanego z fizycznym miejscem zamieszkania).
  • Pierwsza wpłata.W większości przypadków będziesz musiał dokonać pierwszej wpłaty, aby zakończyć proces konfiguracji nowego konta. Różne banki (a nawet różne typy kont w tych bankach) będą miały różne minimalne wymagania dotyczące depozytu otwierającego. Weźmy na przykład nasze konta wydatków Resource One. Mamy cztery rachunki, które należą do tej kategorii i wszystkie mają różne minimalne wymagania dotyczące depozytu otwierającego, od 0 do 100 USD.
  • Papierkowa robota.Spodziewaj się załatwić trochę papierkowej roboty, aby otworzyć konto, szczególnie jeśli pracujesz nad procesem aplikacji online. Jeśli osobiście odwiedzasz oddział banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, bankier powinien być w stanie pomóc w przygotowaniu dokumentów.
  • Zrozumienie tego, czego chcesz.Mówiąc o różnych typach kont, ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie konta bankowe są takie same. Niektóre z nich zostały zaprojektowane z myślą o „podstawach bankowości i nie zawierają żadnych dodatków, jeśli chodzi o oferowane funkcje lub korzyści. Inne zapewniają więcej korzyści, ale mogą wiązać się z miesięcznymi opłatami lub innymi zastrzeżeniami. Patrząc ponownie na konta wydatków Resource One, opcje różnią się znacznie między czterema dostępnymi typami kont.

Zasoby Jedno konto dziennych wydatków (czekowych) Credit Union

Zaczynamy od opcji podstaw bankowych, czyli naszego konta dziennych wydatków. To konto nie ma wymogu minimalnego depozytu za otwarcie, nie ma miesięcznych opłat za utrzymanie ani dziennego salda, ale jest również dość proste, jeśli chodzi o specjalne funkcje lub korzyści.

Zasób Jeden rachunek wydatków (czekowych) Credit Union Prime

Na drugim końcu spektrum znajduje się nasze konto Prime Spending Account, które zapewnia ochronę w rachunku bieżącym w wysokości 1000 USD, odsetki naliczane od sald powyżej 2500 USD, rabaty w bankomatach i inne korzyści, ale które ma również wymagania dotyczące minimalnego depozytu otwarcia (100 USD) i dziennego salda ( 2500 USD), a także miesięczna opłata za utrzymanie w wysokości 7 USD w niektórych sytuacjach.

Otwórz konto bankowe online w Resource One Credit Union

Przed wizytą w banku wskazane jest zbadanie sprawy. Zapoznanie się z różnymi bankami i spółdzielniami pożyczkowymi oraz różnymi typami kont nie tylko pomoże Ci określić, który typ konta jest dla Ciebie odpowiedni, ale także da Ci lepsze wyobrażenie o tym, co musisz przynieść, aby otworzyć konto. Oczywiście, jeśli nie masz pewności i potrzebujesz porady eksperta, bankier w wybranym banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej pomoże Ci w tym.

Rzeczywiście, w Resource One Credit Union chcemy być tak serdeczni, jak tylko możemy – niezależnie od tego, czy oznacza to odpowiadanie na Twoje pytania, czy prowadzenie Cię przez proces ubiegania się o konto. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej lub rozpocząć otwieranie konta.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy