Cichocki: Kamiński nie mówił o zagrożeniu państwa

Category: system gospodarczy
Author:
27 lipca, 2020

Jacek Cichocki zaprzeczył przed komisją hazardową, że 14 sierpnia 2009 roku szef CBA Mariusz Kamiński podczas spotkania z premierem mówił kategorycznie o zagrożeniu interesu państwa. Tak zeznał wczoraj Mariusz Kamiński.

Według sekretarza stanu przy Kancelarii Premiera Donald Tusk dostał wówczas tylko sygnał, by bliżej przyjrzał się pracom morzem ustawą hazardową.

POSŁUCHAJ JACKA CICHOCKIEGO:

Jacek Cichocki dodał, że Donald Tusk wedlug spotkaniu wraz z szefem CBA obiecał osobiście przyjrzeć się pracom ponad ustawą hazardową.

Podczas wczorajszego przesłuchania Mariusz Kamiński poinformował, że w trakcie sierpniowego zebrania z premierem ostrzegł Donalda Tuska na temat poważnym zagrożeniu interesu państwa w związku z uslugami nad ustawą hazardową.

  • O aferze hazardowej ogladaj w

Schetyna pisarzem przecieku?

Cichocki potwierdził, że przy spotkaniu premiera Tuska z Mirosławem Drzewieckim 19 sierpnia w sprawie draki hazardowej, uczestniczył też Grzegorz Schetyna. Na temat obecności Schetyny powiedział wczoraj były kierownik CBA Mariusz Kamiński.

Miano ówczesnego wicepremiera nie znalazło się po kalendarium wydarzeń związanych z aferą, które przygotował Cichocki w październiku. Cichocki wyjaśnił, że kiedy tworzył kalendarium, nie miał informacji na temat udziale Schetyny w zebraniu.

POSŁUCHAJ JACKA CICHOCKIEGO:


Cichocki pytany o przeciek stwierdził, że Sobiesiak posiadł wiedzę, że jest przy zainteresowaniu CBA. – _ Czy posiadł ją w wyniku przecieku lub własnej bystrosci, tego nie jestem pewna _ a mianowicie powiedział. Jednocześnie przyznał jednakze, że przeciek z dzialaniu _ Black Jack _ miał negatywny wpływ w inne akcje CBA.

Cichocki pytany na temat spotkanie sposród 19 sierpnia stwierdził, że dowiedział się o przedtem od premiera. Jednak podczas gdy przygotowywał kalendarium opisujące m. in. to wydarzenie nie wiedział, że brał tutaj też udział Schetyna (po wybuchu afery hazardowej 1-wsza października 2009 r. premier kazał sporządzić takie kalendarium).

Pytany wraz z kim ustalił skład spotykania powiedział, że jedyną osobą, która poinformowała go o spotkaniu sposród Drzewieckim, wśród innych spotkań, był szef rządu.

_ – Premier wspomniał na temat kilku spotkaniach, które odbył w tym czasie jak i równiez prosił, żebym uszczegółowił podczas gdy się odbyły i ów daty umieścił w kalendarium _- dodał.

Sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych powiedział też, że pytał rzecznika rządu Pawła Grasia i szefa biurze prawnym premiera Tomasza Arabskiego kiedy to spotkanie miało miejsce. Dopytywany, czy potrafili przed przedtem zataić obecność Schetyny, stwierdził, że nie zaakceptowac, bo pierwotnego o to nie pytał.

  • Wiadomości z panstwie i wraz z świata w Twojej stronie