CBŚ zlikwidowała fabrykę mefedronu

Category: system gospodarczy
Author:
27 lipca, 2020

*Fabrykę nowego w polsce narkotyku – mefedronu zlikwidowali na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci z CBŚ. Przechwycili 5 kg tegoz środka o szacunkowej wartości 100 tys. zł jak i równiez zatrzymali poszczególnego z organizatorów – 33-latka z Małopolski. *

– _ Zatrzymany mężczyzna podejrzany wydaje sie o udział w międzynarodowej, zorganizowanej grupie przestępczej jak i równiez wprowadzenie sluzace do obrotu, w czasie ostatnich dwóch miesięcy, na terenie Polski oraz odmiennych krajów Unii Europejskiej co najmniej piecdziesiat kg mefedronu; o wartości przekraczającej milion zł _ – powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do kolejny lat więzienia.

Jak podkreślił Sokołowski kwestia jest rozwojowa. Policjanci ustalają zarówno zleceniodawców jak i odbiorców tego narkotyku.

– _ Mefedron w charakterze narkotyk wydaje sie byc nowością w branzy, ale staje się coraz bardziej popularny wśród dilerów i ich klientów. Z informacji, które do nas docierają, wynika, że środek ów zaczyna wypierać popularną dotąd amfetaminę _ – zaznaczył rzecznik. Dodał, że to substancja mocno uzależniająca. a mianowicie _ Jego ewentualne przedawkowanie jest bardzo niebezpieczne gwoli zdrowia _ – powiedział.

W zlikwidowanej fabryce były dwie kompletne linie produkcyjne. Śledztwo w tej kwestii nadzorowane wydaje sie byc przez Prokuraturę Okręgową po Bielsku Białej.

Mefedron jest specyfikiem zakazanym w Polsce. Według specjalistów wyniki jego zażycia przypominają działanie amfetaminy badz ekstazy. Wedlug zażyciu nawet niewielkich dawek tego narkotyku dość często dochodzi sluzace do przejściowej utraty pamięci.

Zachodnie media opisywały przypadki śmierci młodych jednostek, którzy przyjęli ten środek. Jak informowano bardzo groźne dla stanu zdrowia miało być połączenie owego specyfiku sposród alkoholem.