Bitcoin Cash zmierzy się z nowym hard fork 15 listopada

17.02.2021
Category: Kartą Kredytową

W ciągu ostatnich kilku tygodni spór w społeczności Bitcoin Cash (BCH) nasilił się, a jego kulminacją była groźba kolejnego hard forka. Jak napisał na Twitterze Roger Ver, jedna z czołowych postaci Bitcoin Cash, główny programista Bitcoin ABC, Amaury Séchet (@deadalnix), 15 listopada 2020 r. Przeprowadzi hard fork Bitcoin Cash.

Jednak to nie jest cała prawda. Podobnie jak w przeszłości, w społeczności Bitcoin Cash toczy się spór o to, czyje blockchain może zażądać marki „Bitcoin Cash i symbolu giełdowego „BCH po forku. Oczywiście zespół programistów Bitcoin ABC wokół Amaury Séchet nie podda się bez walki. Séchet skomentował tweet z Ver na Twitterze tylko w następujący sposób:

Cytując Craiga Wrighta: „Bzdury i kłamstwa!

Co kryje się za odnowioną wojną hard fork w społeczności Bitcoin Cash?

Domniemanym powodem odnowienia podziału społeczności Bitcoin Cash jest propozycja aktualizacji Bitcoin Cash ogłoszona około miesiąc temu na 15 listopada. Wśród innych zmian, Séchet i jego zespół programistów wprowadzą nową „Regułę Coinbase, która przewiduje, że 8 % wydobytego BCH zostanie przekierowanych do Bitcoin ABC w celu sfinansowania rozwoju protokołu. Według Séchet finansowanie powinno umożliwić zapewnienie nowych możliwości rozwoju, aby umożliwić Bitcoin Cash konkurowanie z Bitcoinem i Ethereum.

Jednak obóz wokół najsłynniejszego ewangelisty Bitcoin Cash, Rogera Ver (założyciela Bitcoin.com) i implementacji klienta Bitcoin Cash Node (BCHN) jest przeciwny wdrożeniu nowej „reguły Coinbase. Jak napisał Ver, przekierowanie części nagrody z bloku Bitcoin Cash na opłacenie pojedynczego zespołu programistów to „spełnienie marzeń centralnego planisty w stylu radzieckim.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie jest jasne, jak zakończy się ostatnia wojna hard fork. Jak pokazują dane Coin.Dance, około 42% węzłów korzysta z klienta Bitcoin ABC, 45% z klienta Bitcoin Unlimited, a tylko 10% z klienta BCHN.

Jednak w tej chwili wydaje się, że za obozem Ver nadal stoi większość społeczności. Dlatego programiści stojący za implementacją Bitcoin Unlimited wypowiedzieli się przeciwko nowej regule Coinbase. Gdyby rzeczywiście dołączyli do obozu Rogera Vera, doprowadziłoby to do tego, że niewielka większość 55% odrzuciłaby listopadową aktualizację, a tym samym utrzymałaby markę Bitcoin Cash.

Co więcej, w ciągu ostatnich kilku dni niektóre grupy Bitcoin Cash Miners, takie jak Binance, Huobi, BTC.Top, Hashpipe, P2Pool, F2Pool, Easy2Mine i Bitcoin.com zasygnalizowały „zasilany przez BCHN w parametrach Coinbase bloku . Mimo to okaże się, jak wyjdzie hard fork. Zostało jeszcze 75 dni. Jak na ironię, 15 listopada może być tym samym dniem, w którym hard fork Bitcoin SV miał miejsce dwa lata temu.

✔️ Kup 15

kryptowalut ✔️ Bitcoin CFD z dźwignią

✔️ Ubezpieczenie do 20 000

✔️ PayPal, SEPA, karta kredytowa

** = Ostrzeżenie o ryzyku: 75% rachunków detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD od tego dostawcy.

o autorzeJake Simmons jest entuzjastą kryptowalut od 2016 roku, a odkąd usłyszał o Bitcoin i technologii blockchain, codziennie zajmuje się tym tematem. Poza kryptowalutami Jake studiował informatykę i przez 2 lata pracował dla startupu w sektorze blockchain. W CNF odpowiada za kwestie techniczne. Jego celem jest uświadomienie światu istnienia kryptowalut w prosty i zrozumiały sposób.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy