Bańka spekulacyjna na spółkach technologicznych. Goldman Sachs radzi się nie bać

Bańka spekulacyjna na spółkach technologicznych. Goldman Sachs radzi się nie bać
Category: gielda
27 lipca, 2020

Im wiecej rosną akcje spółek technologicznych, tym większe obawy, że bańka pęknie. Nasdaq pobił we wtorek kolejny rekord, najwyższe notowania zaliczyły Apple i Amazon. Ale bank Goldman Sachs uważa, że nie ma powodów do trwogi. Za wzrostami idą dochody.

Takie wzrosty jak w ostantnim czasie na spółkach technologicznych najczesciej zapowiadały pęknięcie bańki jak i równiez panikę dzieki giełdzie. Pięć spółek określanych jako FAAMG, czyli Nasza klasa, Apple, Amazon, Microsoft i Google (konkretnie spółka Alphabet, która wydaje sie właścicielem Google’a) wartych jest już 3, 9 bln dol. To więcej niż roczny wyrób krajowy brutto Niemiec.

Sam Apple zbliża się sluzace do poziomu biliona dolarów wartości. Będzie pierwszym, któremu uda się ta sztuka. Wedlug 800 mld dol. szacowane są Amazon, Alphabet i Microsoft.

Od momentu poprzednich baniek technologicznych wraz z lat 60., czy 85. ubiegłego wieku sytuacja sporo się aczkolwiek różni. Wzrosty są w tym momencie poparte solidnymi zyskami. Obok poprzednich bańkach zyski zupełnie dla inwestorów nie miały znaczenia, bo wierzyli raczej w katalogów zmaterializowanie w nieznanej przyszłości.

Zobacz też: „Włoski kryzys może być początkiem armagedonu” – dr Zas. Bartoszewicz przy „Money. To się liczy”

Jakim sposobem policzyli analitycy banku Goldman Sachs, aż 87 proc. wzrostu spółek technologicznych wyplywa obecnie ze zwiększenia zysków, a tylko 13 proc. to pochodna dobrej koniunktury rynkowej. Reszta rynku posiada dużo gorsze statystyki.

Uspokój się jak i równiez kontynuuj (inwestycje) – napisali w komunikacie do inwestorów.

Analitycy Goldmana zauważają, że firmy technologiczne reprezentują aktualnie tylko jedną czwartą produkcji USA. Zas ponieważ różne jej sektory – od momentu handlu szczególowego po pieniadze – zwiększają wydatki w technologie, jest mnóstwo obszaru na to, żeby akcje spółek technologicznych rosły przez następną dekadę albo i dłużej.

Indeks spółek technologicznych Nasdaq wzrósł we wtorek na temat 0, 4 proc. jak i równiez zamknął dzień na poziomie dwóch. 748, 80 pkt., najwyższym w historii. To dalszy dzień, kiedy wyznaczał szczyty. Zasługę w ponizszym miały głównie Amazon (+1, 9 proc. ) jak i równiez Apple (+0, 8 proc. ), które zanotowały we wtorek historyczne maksima.

Środa zapowiada się na bicie kolejnych rekordów, bo kontrakty na indeks Nasdaq zanim otwarciem sesji rosną na temat 0, 14 proc.

Masz newsa, zdjęcie badz filmik? Prześlij nam poprzez dziejesie. wp. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy