Analiza poranna – Czy nastąpi przełamanie amerykańsko-chińskiego impasu?

Analiza poranna – Czy nastąpi przełamanie amerykańsko-chińskiego impasu?
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

, jakie mozliwosci było związane z coraz większymi obawami o sytuację w krajach rozwijających się oraz przeceną na rynku surowców, którym nie zaakceptowac pomaga coraz silniejszy dolar. Eurodolar spadł wczoraj az do 1. trzynascie, co jest najniższym stopniem od połowy 2017 roku. W dniu dzisiejszym obserwowana jest w branzy poprawa sentymentu, którą zawdzięczamy informacjom o planowanych rozmowach, w końcówce sierpnia, chińskiego wiceministra gospodarki w NA JUKATAN. Kontrakt terminowy na S&P 500 wraca powyżej 2830 pkt. i do defensywy przechodzi dolar, który gubi wobec większości głównych walut obcych, a notowana EURUSD wracają w kierunku jednej. 14. W godzinach porannych słabszy wylacznie jest japoński jen, co jest związane z poprawą nastrojów, a kurs USDJPY próbuje wrócić powyżej 111.

Mimo stopniowego odreagowania tureckiej waluty, na piątkowym załamaniu, w dalszym ciągu w dziedzinie utrzymują się obawy o kondycję krajów Emerging Markets, które co wiecej zostały podsycone we wtorek słabszymi lipcowymi danymi wraz z Chin. Po środowisku silnego dolara przełożyło się to na dużą przeceną surowców. Kiepskie informacje z produkcji Państwa Środka w połączeniu ze spadkami rud żelaza poskutkowały zejściem notować dolara australijskiego na 18-miesięczne minima, z których w dniu dzisiejszym wyciągają go zyczenia na przełamanie impasu w rozmowach pomiędzy USA zas Chinami. Opublikowane w trakcie sesji azjatyckiej lipcowe dane z rynku pracy okazały się mieszane. Z jednej strony stawka bezrobocia okazała się niższa od oczekiwań i wyniosła 5. 3%, podczas gdy pulap zatrudnienia niespodziewanie zmniejszył się o dwóch. 9 tys., a oczekiwano wzrostu na temat 15 tys. Jednym z elementów, który wraz z pewnością nie zaakceptowac pomaga nastrojom na rynku oraz australijskiej walucie jest proponowany w pozostalym tygodniu wzrost do 25% ceł dzieki kolejne chińskie dobra.

W branzy surowcowym oprócz przeceny metali przemysłowych wyróżniają się spadki notowań złota, które zniżkowało dziś poniekad do 1160 USD za uncję. Nastepnie w przypadku branzy ropy wczorajsze dane amerykańskiego Departamentu Sily, które niespodziewanie wskazały postep zapasów ropy o nieomal 7 mln baryłek sprowadziły notowania WTI w rejony 64 USD. W dniu dzisiejszym kalendarium makroekonomiczne nie jest zbytnio obfite. Przed południem opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, a w godzinach popołudniowych dane na temat pozwoleniach i rozpoczętych budowach domów przy USA, indeks Filadelfia Fed oraz cotygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Choć wczorajsze dane o inflacji z Gb okazały się mniej więcej zgodne z oczekiwaniami, to i tak funt znajduje się w nienajlepszym położeniu, a brak mozliwosci szybkiego porozumienia z Unią może dalej spychać fita w kierunku 1. 25.

Tags: