Akademia Egzemplarzy Przepięknych 17. Przystanku Woodstock

Akademia Egzemplarzy Przepięknych 17. Przystanku Woodstock
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

*Wielu ciekawych gości odwiedzi polski Akademię Sztuk Przepięknych (ASP) Przystanku Woodstock, aby spotkać się z uczestnikami festiwalu. Jego 17. edycja odbędzie się 4-6 sierpnia br. w Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem. *

ASP wydaje sie byc jednym z najważniejszych projektów realizowanych w ramach Przystanku Woodstock i miejscem, po którym znane osobistości życia społecznego dyskutują z młodymi ludźmi uczestniczącymi w festiwalu.

Jak poinformował rzecznik Prasowy Fundacji WOŚP Krzysztof Dobies, w tym roku woodstockowicze będą potrafili uczestniczyć m. in. po spotkaniach wraz z prezesem NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO Markiem Belką, himalaistką Kingą Baranowską, aktorem Janem Nowickim czy też dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego, posłem Janem Ołdakowskim.

Świat mediów będzie reprezentował Wojciech Mann, zas spotkania poprowadzą dziennikarze Programu Pierwszego Polskiego Radia.

W czasie poprzednich edycji Przystanku gośćmi ASP byli m. in.: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Leszek Balcerowicz, dziennikarze: Tomasz Lis, Monika Olejnik i Tomasz Sekielski, a także osoby świata nauczania i kultury, duchowni jak i równiez aktorzy.

ASP to nie tylko forum az do dyskusji, jednak także przestrzeń różnego rodzaju działań artystycznych.

Uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w zakladach nauki gry na gitarze i pisania tekstów piosenek. Kto czuje w samemu powołanie sceniczne będzie mógł przyjść w warsztaty teatralne i kabaretowe. Dla chętnych będą także warsztaty szybkiego czytania, plastyczne, ceramiczne, dmuchania szkła i do woodstockowego kina polowego „Łódźstock”.

„Nowością będą zaklady jazzowe prowadzone przez Krzysztofa Herdzina a takze jego przyjaciół Cezarego Konrada i Roberta Kubiszyna” – powiedział Dobies.

Na festiwalu odbędą się zawody wspinaczkowe trwające 4 dni dwadziescia cztery godziny na dobę i woodstockowe mistrzostwa Swiata w piłce nożnej, nawiązujące do przyszłorocznego turnieju UEFA EURO2012 na terytorium polski i dzieki Ukrainie.

Polski na scenie głównej i folkowej 17. Przystanku Woodstock zaprezentuje się prawie 60 wykonawców wraz z Polski i wielu krajów na świecie, w tym główna gwiazda festiwalu – zespół The Prodigy, który wystąpi na koniec rozrywki, 6 sierpnia.

Na festiwalu zagrają również muzycy „Republiki” i Kasia Kowalska, którzy w trzydziestu rocznicę powstania zespołu i 10 rocznicę śmierci jego lidera, Grzegorza Ciechowskiego, przypomną woodstockowej publiczności piosenki stajnie. Koncert „Projekt Republika” odbędzie się 5 sierpnia, pozostalego dnia festiwalu.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych na starym kontynencie festiwali muzykalnych. Organizatorem rozrywki jest Fundacja WOŚP, która w ten sposób potrzebuje podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Od ośmiu lat przeglad organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą. (PAP)

mmd/ bos/