Łagodne jawnie nowego tygodnia

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Eurodolar nadal wysoko

Pomimo nieudanej próby przebicia w piątek poziomu jednej, 4480 inwestorzy z rynku głównej pary walutowej nadal pozostają w pozytywnych nastrojach, jak pozwala również, aby warsztaty eurodolar utrzymywał się w wysokich poziomach. Na zatrzymanie szybkiej aprecjacji wspólnej waluty wpłynęło uklad w sprawie budżety federalnego w USA.

Zawirowania wokół wysokości cięć w wydatkach były bowiem główną przyczyną piątkowego osłabienia amerykańskiej waluty. Jednak uzgodnienie wspólnego stanowiska między Demokratami jak i równiez Republikanami nie wpłynęło znacznie na utrwalenie dolara. Przyczyną tego po głównej mierze mogły być działania po kwestii obslugi finansowej dla Portugalii.

Chęć szybkiego rozwiązania tej sprawie, decyzja po tej kwestii ma najprawdopodobniej zapaść szesnascie maja porzadnie oddziałuje w uczestników branzy. Liczą te banki bowiem, że pomoc po wysokości około 80 mld euro, udzielona na trzy lata obok jednomyślności opozycji wystarczy krajowi na wyjście z kryzysu zadłużeniowego. W otwarciu sesji kurs pary EUR/USD kształtuje się wokół wartości 1-wsza, 4450.

Złoty wciaz nisko

Dobry nastrój na światowych rynkach i wysokie poziomy na głównej parze walutowej wspomagają polską walutę. Przez wzrost zaciekawienia aktywami na temat wyższym ryzyku złoty podtrzymuje niskie poziomy. Poranny poniedziałkowy kurs USD/PLN kształtuje się na poziomie 2, 7380, zaś EUR/PLN trzy, 9570.

Faktorem, który od czasu początku tygodnia może wpływać na utrzymywanie niskiej awersji do niebezpieczenstwa są wiadomosci o zaakceptowaniu przez Muammara Kaddafiego wykazu pokojowego przedstawionego mu za posrednictwem Unię Afrykańską. Nie można jednak uznać tego zbyt początek końca wojny domowej w Libii, gdyż negocjacje tego pomyslu między powstańcami, a zwolennikami dyktatora mogą potrwać bardzo długo.

Poza tym pozostaje wciaz sprawa między innymi Syrii i Jemenu. Z pozostalej jednak witryny jest to 1-wszy sygnał, że konflikt może złagodzić swe oblicze pozwalając chociażby na ratunek humanitarną, zas w przyszłości może poniekad na wznowienie dostaw ropy.

Początek bez informacji

1-wszy dzień tygodnia nie przywiedzie nam żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych.

  • Najważniejsze wiadomosci w twej skrzynce e-mail!
  • Wskaźniki makroekonomiczne w
  • Forex: sprawdź kursy walut online