7 Akcji z bezpieczną dywidendą dla inwestorów do natychmiastowego zakupu

17.02.2021
Category: Wells Fargo

Martwisz się ostatnimi wahaniami rynku? Tych siedem akcji z dywidendą pomoże Ci uspokoić nerwy.

Nota wydawcy: „ 7 akcji z bezpieczną dywidendą dla inwestorów do natychmiastowego zakupu zostało wcześniej opublikowane w kwietniu 2020 r . Od tego czasu został zaktualizowany, aby zawierał najistotniejsze dostępne informacje.

Inwestorzy dochodowi ponownie szukają źródeł zwrotu, ponieważ stopy procentowe są ponownie niskie, a bezpieczne źródła dochodów o stałym dochodzie wysychają.

W tym kontekście konserwatywne akcje dywidend wydają się coraz lepszą alternatywą dla obligacji dla inwestorów dochodowych. Podobny trend obserwowaliśmy w latach 2015-16, kiedy to akcje wrażliwe na kurs rosły.

Potem te ustąpiły, gdy gospodarka nabrała rozpędu, a inwestorzy wrócili do dużych marek, takich jak akcje FAANG – Facebook (NASDAQ: FB ) Amazon (NASDAQ: AMZN ) Apple (NASDAQ: AAPL ) Netflix (NASDAQ: NFLX) ) i Alphabet (NASDAQ: GOOG , NASDAQ: GOOGL ).

Oto siedem konserwatywnych akcji z dywidendą do kupienia dla inwestorów dochodowych.

Akcje z dywidendami do kupienia: Exxon Mobil (XOM) Stopa dywidendy: 8,71%

Jeśli jesteś inwestorem krótkoterminowym, akcje energetyczne były w tym roku okropnym miejscem. Ale dla inwestorów dywidendowych im dłużej trwa ten spadek, tym lepiej.

Weźmy na przykładExxon Mobil(NYSE: XOM ). Akcje XOM praktycznie zniknęły od 2005 roku. Połączenie spadających cen gazu ziemnego i ponownej słabości ropy naftowej wystraszyło wszystkich z sektora. Ale wraz z tym masowym wyjazdem pojawia się okazja.

XOM jest akcją dywidendową, która obecnie przynosi znacznie ponad 8%. To najwyższy poziom od początku lat 90. Trudno przecenić, jak pesymistyczni ludzie zaczęli kupować ropę i gaz. Ale dla dużych psów z doskonałym bilansem, takich jak Exxon, nadszedł czas, aby zabłysnąć. Mogą kupować aktywa walczących i zbankrutowanych rywali za centy za dolara i czekać, aż cykl się odwróci.

Kierownictwo Exxon planuje teraz jednocześnie agresywny wzrost, więc wiele innych firm musi się wycofać. W rzeczywistości Exxon chce podwoić przepływy pieniężne i zyski w ciągu najbliższych pięciu lat. Jeśli będzie to możliwe, akcje Exxon wzrosną. A czekając, otrzymujesz więcej niż 8% dywidendy.

BP (BP) Stopa dywidendy: 6,01%

Exxon nie jest jedyną spółką energetyczną wartą rozważenia ze względu na ostatnią wyprzedaż akcji energetycznych. Inwestorzy w dywidendy powinni również przyjrzeć sięakcjom BP(NYSE: BP ) po tych cenach. Firma BP dostała się do ciepłej wody wieki temu wraz z tragedią Deepwater Horizon i od tamtej pory jej akcje nie radzą sobie najlepiej.

Ale związane z tym zobowiązania firmy już prawie zniknęły. W międzyczasie firma znacznie obniżyła koszty, dzięki czemu jest rentowna nawet w obecnych warunkach niskich cen energii.

Sceptycy sugerowali, że akcje BP będą musiały obniżyć dywidendę, aby przetrwać ten trudny okres dla firm naftowych i gazowych. Zamiast tego BP był w stanie utrzymać swój soczysty plon.

Warto pamiętać, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone mają przepisy podatkowe, które zapewniają, że inwestorzy nie płacą zagranicznych podatków od dywidend od swoich brytyjskich udziałów. To sprawia, że ​​BP jest dobrą opcją dla inwestorów dywidend, którzy chcą zdywersyfikować swoje źródła dochodów poza amerykańskie źródła.

Kraft Heinz (KHC) Stopa dywidendy: 4,64%

To był wspaniały rok dla podstawowych zapasów konsumenckich. Ogólnie rzecz biorąc, sektor przesunął się gwałtownie w górę, a wielu zwolenników, takich jakHershey(NYSE: HSY ), ponownie pojawia się po wielkim hicie, jaki osiągnęli w marcu. Jednak nie wszystkie zapasy zszywek wystrzeliły.

Na przykład jestKraft Heinz(NASDAQ: KHC ). Kraft Heinz doznał niewiarygodnego spadku z 90 dolarów do 29 dolarów w ciągu zaledwie kilku lat. Pomimo zaangażowania legendarnych inwestorów, w tym Warrena Buffetta i 3G Capital, Kraft Heinz implodował z powodu zawodzących perspektyw wzrostu i nadmiernej dźwigni.

Ale nie odliczaj jeszcze przypraw i zapakowanych produktów spożywczych. Firma sprzedała aktywa niezwiązane z działalnością podstawową i dostosowała alokację kapitału, aby wzmocnić bilans.

Zarząd również zmienia strategię budowania marki. A przy tych obniżonych cenach akcje KHC są niedowartościowane nawet w porównaniu z innymi maruderami sektora borykającego się z trudnościami, nie mówiąc już o liderach branży, takich jak Hershey iMcCormick(NYSE: MKC ).

Nawet zakładając, że Kraft Heinz wróci do porównywalnej wartości przedsiębiorstwa / EBITDA i stosunku ceny do zysku tylko z innymi zapasami pakowanej żywności niższego rzędu, nadal powinien handlować do 40 USD z obecnej wyceny 26 USD.

Przy tej cenie akcje KHC przynoszą prawie 5%. W świecie, w którym coraz bardziej brakuje znaczących zysków, Kraft Heinz stanie się nieodparty dla inwestorów dochodowych.

Hormel Foods (HRL) Stopa dywidendy: 1,84%

Innym solidnym wyborem w branży podstawowych produktów w tym momencie są akcjeHormel Foods(NYSE: HRL ).

Zapomnij na chwilę o wegańskim mięsie, w prawdziwym produkcie jest o wiele większy potencjał dywidendowy. Hormel jest znany ze swojej starszej marki SPAM, ale tworzy również doskonały asortyment wędlin, bekonu i dań w puszkach. Wygląda również na to, że zamknięcie fabryki nie zaszkodzi jej długoterminowym fundamentom.

W ostatnich latach nabyła naturalne i ekologiczne marki mięsa, aby przyciągnąć milenialsów. Zdywersyfikował również organiczne masła orzechowe, guacamole, meksykańskie salsy i inne produkty zorientowane na młodość.

Akcje firmy Hormel cieszyły się niesamowitym wzrostem, kiedy ostatnio stopy procentowe spadły kilka lat temu; Akcje HRL wzrosły o 50% w ciągu sześciu miesięcy. Od tego czasu Hormel notował jednak boczny obrót, ponieważ inwestorzy wycofali się z akcji dywidend. Ale jego zarobki wzrosły o 25% w tym samym okresie.

Jednak gdy inwestorzy wracają do gry na zyski, Hormel Foods powinien jednak wzrosnąć do nowych rekordów wszechczasów, gdy ceny powrócą do normy pod koniec 2020 r. Zysk Hormela na akcję powinien wzrosnąć powyżej 2 USD, wspierając cenę akcji 50 USD w oparciu o jej historyczną medianę zysków .

Hormel to spółka o najniższych dochodach na tej liście, poniżej 2%. Ale to król dywidend z ponad 50-letnimi podwyżkami dywidend.

Od dziesięcioleci konsekwentnie zwiększa swoją dywidendę (i zyski) na poziomie ponad 10% rocznie. Oznacza to, że inwestorzy uzyskują początkową rentowność znacznie wyższą niż w przypadku obligacji, przy szybkim wzroście strumienia dochodu w czasie. Po powrocie arystokratów dywidendowych akcje HRL zmierzają do nowych rekordów wszech czasów.

Molson Coors Brewing (TAP) Stopa dywidendy: 6,15%

Przechodząc od jedzenia do piwa, mamy zapasyMolson Coors Brewing (NYSE: TAP ). Wielcy browary makro w ostatnich latach implodują swoje zapasy w wyniku obaw związanych z piwem rzemieślniczym. I to były uzasadnione obawy. Ale zwróć uwagę na czas przeszły.

W 2018 r. Amerykańskie piwo rzemieślnicze wzrosło łącznie zaledwie o 3%, a wielu czołowych browarów rzemieślniczych wykazało wyraźny spadek produkcji. Prawdopodobnie piwo rzemieślnicze uległo nadmiernej ekspansji i obecnie straciło swój najnowocześniejszy trend.

Tymczasem wciąż jest wielu ludzi, którzy lubią piwa makro, a także ogólnie tańsze piwa. W końcu największe koncerny piwne nadal kontrolują prawie 80% amerykańskiego rynku. A Molson Coors gra na obu pasach; jest właścicielem wiodących marek rzemieślniczych, takich jak Blue Moon, które uzupełniają jej główne udziały.

Dlaczego jednak kupować akcje TAP teraz? Po pierwsze, nie przekracza wieloletnich minimów, a decyzja o rebrandingu i modernizacji powinna zwiększyć wartość dla akcjonariuszy.

Wells Fargo (WFC) Dochód z dywidendy 1,66%

Inwestorzy nie lubią teraz akcji banków. W rzeczywistości, poza energią, w tej chwili niewiele jest bardziej nielubianych. A wraz z tym pojawia się okazja.

Stopy procentowe gwałtownie spadły od zeszłego roku, a rynek obligacji wycenia obecnie równowartość sześciu obniżek stóp Fed na długim końcu krzywej.

Gdy krzywa stóp wróci do bardziej normalnego poziomu, skorzystają na tym banki. W tej chwili ludzie wyceniają ogromny spadek zysków branży w przyszłości, ale to może się odwrócić w mgnieniu oka.

Kto wygrywa?Akcje Wells Fargo(NYSE: WFC ) są jednym z oczywistych zwycięzców. Inwestorzy unikają banku od czasu skandali związanych z kontami kilka lat temu. Ale bank wyrzucił stary zarząd i ruszył dalej. W międzyczasie cena akcji zniknęła przez wiele lat, gdy kapitał się piętrzy. To pozwala mu teraz przejść na agresywny plan zwrotu dla akcjonariuszy.

Wells Fargo wypłaca obecnie prawie 1,66% dywidendy. Ponadto spółka ma zezwolenie na odkupienie ponad 10% wszystkich pozostających w obrocie akcji w ciągu następnego roku.

Dodajmy, a bank oferuje akcjonariuszom stopę zwrotu prawie 15%. Dodajmy jakąkolwiek poprawę perspektyw gospodarczych, a moglibyśmy zobaczyć wzrost akcji WFC o 25% w ciągu następnego roku i wypłacenie po drodze hojnej dywidendy.

PacWest Bancorp (PACW) Stopa dywidendy: 5,26%

Inną bankową akcją dywidendową, którą należy dziś rozważyć, jest PacWest Bancorp (NASDAQ: PACW ), który oferuje obecnie stopę dywidendy powyżej 5%.

PacWest z siedzibą w Los Angeles jest głównym graczem na rynku kalifornijskim i obecnie posiada kapitalizację rynkową w wysokości 4,6 miliarda dolarów. To stawia go w idealnym miejscu pod względem wielkości, gdzie nadal może być kandydatem do wykupu, ale jest wystarczająco duży, aby zarządzać rosnącymi kosztami regulacji i kosztami technologii bankowej.

Pomimo okropnego stanu kalifornijskiego rynku mieszkaniowego w 2008 roku PacWest przetrwał kryzys. W rzeczywistości jego akcje nigdy nie zbliżyły się do zera podczas paniki. Bank wyszedł mocniejszy i obecnie generuje rekordowe zyski. W szczególności, dzięki obniżkom podatków od osób prawnych, akcje PACW osiągają obecnie tani wskaźnik P / E, wynoszący zaledwie 10,1-krotność zysków końcowych.

W chwili pisania tego tekstu Ian Bezek był właścicielem akcji BP, PACW, WFC, KHC, MKC, HSY, HRL i XOM. Możesz skontaktować się z nim na Twitterze pod adresem @irbezek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy